Skúsenosti so zmenšením pŕs

mariahodzova
22. jan 2015

Žienky nemôžete mi prosim napisať vaše skúsenosti?ako to vlastne cele prebiehalo.myslím testy a príprava pred operaciou, pocity po operácii, či to veľmi bolí a aké je to vlastne po tom..mňa strašne bolieva chrbat z prs a mam obavu ze uz keď mam zničenú chrbticu operacia ma od bolesti neoslobodi....a ako dlho po operacii ste boli fit?dakujem

enka81
22. jan 2015

ja konkretnu skusenost nemam, ale kolegyna to absolvovala prave kvôli bolestiam chrbtice a po zmenseni ju chrbát uz nebolieval, vravela, ze sa to neda porovnat.

kiki68
22. jan 2015

sesterke to dovrzali, na treti krat to vyzera ako tak, ale nic moc. Kamoske to tak nejak zle kleslo jedno prso,takze to ma nakrivo, tretej to spravili dobre a ma to pekne,ale bez podprsenky som to nevidela. Takze viem len ze sa nestazuje a odlahcilo to chrbat. Co baby hovorili,tak klasicke predoperacne vysetrenia a konzultacia na klinike, potom prisli,spravilo sa to a museli to mat nejaky cas cele spevnene a potom sa to nechavalo tak,aby tie prsa rovnomerne klesli, prve dva pripady tam to klesnutie nevyslo. Ta sesternica ma navyse v tom uz zrasty, takze kazdy druhy rok beha na mamografiu co sa tam v tom deje.

Ak Ti to namaha chrbticu, tak cvicis na chrbat? joga, alebo nieco podobne? lebo bez cvicenia je to v pytli. Ja mam prsa 75 D/E ale cvicim, dva krat tyzdenne tancujem moderny tanec, pritom cvicim jogu, strecing a chrbticu mam ok. Jedine mi tie prsa vadia pri behu,kde ma zacnu boliet. Inak je to ok. Ked dobre drzim telo,tak je to fajn.

amtira1425
23. jan 2015

I never suffer from this problem but i have good knowledge about it. This problem raise in many cases such as stress or depression, weight loss , suffering from a chronicle disease such a diabetes , thyroid and cancer.Unhealthy life style is a reason of this problem occurrence .

cicus007
5. feb 2015

Ja som bola na operácii v septembri 2014 , a som veľmi spokojná . Operoval ma doktor Červeň v BB . A ako to prebiehalo ? V lete 2013 som sa objednala na vstupnú konzultáciu , objednali ma na máj 2014 . Prsia som mala košík E , čiže 5ky . Tiež ma strašne bolievala chrbtica , celkovo som sa hambila za ne , milion krat som schudla , pribrala a prsia som mala pomaly po pupok . V máji som prišla na konzultáciu , kde som sa vyzliekla , doktor si ma poobzeral , porozprávali sme sa ako mi to bude robiť , že mi spraví jazvu okolo bradavky , pod bradavkou smerom dole, a pod celým prsom . Povyberá žľazy . A stiahne kožu, vyformuluje , zašije .

Veľmi som to chcela , tak ma nezaujímala ani cena , ktorá bola mimochodom 1600 euro . Od tohto roku je to 2100 , tak som to ešte dobre vystihla . Po konzultácii som si sadla so sestričkou , tá mi našla termín jún 2015 . Čiže celé by to trvalo 2 roky . Sestrička povedala že ak by sa im náhodou niečo uvoľnilo tak hneď mi volá či som ochotná ísť hneď na operáciu . Tak jasné , že hej , na iné som ani nečakala .
Tak mi volala utorok , či môžem ísť vo štvrtok na operáciu . No keďže som si musela povybavovať veci ohľadom práce atď , tak som jej neodpovedala hneď , a dohodla sa s ňou , že na druhý deň do 9ej jej dám vedieť . Všetko som vybavila , volala sestrička , že ok . A vo štvrtok som išla o pol6 ej z domu aby som na 7 ráno bola na poliklinike , tak mi dohodla klinika nejakú doktorku , ktorá mi spraví predoperačné , to sa skladalo z odberu krvi , moču , EKG .

Na výsledky som čakať nemusela , zavolali si z kliniky . No a už som si išla pre nové prsia . Prišla som na kliniku , prezliekla som sa do nočnej košeli , ktorú mi tam dali aj s pančuchami proti krčovým žilám . Ľahla som si a čakala , pozerala telku atď . Nemohla som od rána ako som vstala piť ani jesť . Takto som musela vydržať až do pol3ej kým ma nezobrali na sálu . Uspali ma , a zobudila som sa o pol7ej večer na izbe keď ma doviezli . Operácia trvala 3,5hodiny . Zobudila som sa , najviac som sa tešila na to že sa môžem napiť 🙂

Dali mi tabletky proti bolesti a na spanie . Ráno som sa zobudila , rozbalili mi obväzy , vytiahli dreny z dolnej jazvy pod prsom , kde išiel všetok bordel , zrazeniny krvi .

Bolesť bola asi taká ako keby 2 dni v kuse cvičím ( svalovica ) ale ja som dosť silná osoba , takže iné bolesti mohli mať citlivky . No a vtedy som si prvýkrát videla svoje prsia , čerstvé , opuchnuté , zašité .

Dali mi moju podrsenku , zas obväz na to , a o týždeň kontrola . A všetko ok , bola som mesiac PN doma , z toho som možno týždeň ležala , ale v pohode , bola som si sebestačná . Akurát hlavu mi umýval priateľ , pretože sa nemôžu zdvíhať ruky . A sprchovať som sa nemohla , utierala som sa vlhčenými utierkami . Po 3 týždňoch už všetko ok .

Vrele odporúčam . Ja som mala výborný pocit z toho , bolesť chrbta úplne odišla 🙂 jazvy sú neni ani vidieť .
25.9.2014 som mala operáciu , a od 3.10.2014 som tehotná , sa nám podarilo , ale je všetko ok .

Takže prsia mám také ako som aj mala 🙂 všetko sa mi vrátilo okrem bolesti chrbátu ( musím si zaklopať ) 🙂 Tak veľa šťastia 😀

cicus007
5. feb 2015

@mariahodzova Ja som bola na operácii v septembri 2014 , a som veľmi spokojná . Operoval ma doktor Červeň v BB . A ako to prebiehalo ? V lete 2013 som sa objednala na vstupnú konzultáciu , objednali ma na máj 2014 . Prsia som mala košík E , čiže 5ky . Tiež ma strašne bolievala chrbtica , celkovo som sa hambila za ne , milion krat som schudla , pribrala a prsia som mala pomaly po pupok . V máji som prišla na konzultáciu , kde som sa vyzliekla , doktor si ma poobzeral , porozprávali sme sa ako mi to bude robiť , že mi spraví jazvu okolo bradavky , pod bradavkou smerom dole, a pod celým prsom . Povyberá žľazy . A stiahne kožu, vyformuluje , zašije .

Veľmi som to chcela , tak ma nezaujímala ani cena , ktorá bola mimochodom 1600 euro . Od tohto roku je to 2100 , tak som to ešte dobre vystihla . Po konzultácii som si sadla so sestričkou , tá mi našla termín jún 2015 . Čiže celé by to trvalo 2 roky . Sestrička povedala že ak by sa im náhodou niečo uvoľnilo tak hneď mi volá či som ochotná ísť hneď na operáciu . Tak jasné , že hej , na iné som ani nečakala .
Tak mi volala utorok , či môžem ísť vo štvrtok na operáciu . No keďže som si musela povybavovať veci ohľadom práce atď , tak som jej neodpovedala hneď , a dohodla sa s ňou , že na druhý deň do 9ej jej dám vedieť . Všetko som vybavila , volala sestrička , že ok . A vo štvrtok som išla o pol6 ej z domu aby som na 7 ráno bola na poliklinike , tak mi dohodla klinika nejakú doktorku , ktorá mi spraví predoperačné , to sa skladalo z odberu krvi , moču , EKG .

Na výsledky som čakať nemusela , zavolali si z kliniky . No a už som si išla pre nové prsia . Prišla som na kliniku , prezliekla som sa do nočnej košeli , ktorú mi tam dali aj s pančuchami proti krčovým žilám . Ľahla som si a čakala , pozerala telku atď . Nemohla som od rána ako som vstala piť ani jesť . Takto som musela vydržať až do pol3ej kým ma nezobrali na sálu . Uspali ma , a zobudila som sa o pol7ej večer na izbe keď ma doviezli . Operácia trvala 3,5hodiny . Zobudila som sa , najviac som sa tešila na to že sa môžem napiť

Dali mi tabletky proti bolesti a na spanie . Ráno som sa zobudila , rozbalili mi obväzy , vytiahli dreny z dolnej jazvy pod prsom , kde išiel všetok bordel , zrazeniny krvi .

Bolesť bola asi taká ako keby 2 dni v kuse cvičím ( svalovica ) ale ja som dosť silná osoba , takže iné bolesti mohli mať citlivky . No a vtedy som si prvýkrát videla svoje prsia , čerstvé , opuchnuté , zašité .

Dali mi moju podrsenku , zas obväz na to , a o týždeň kontrola . A všetko ok , bola som mesiac PN doma , z toho som možno týždeň ležala , ale v pohode , bola som si sebestačná . Akurát hlavu mi umýval priateľ , pretože sa nemôžu zdvíhať ruky . A sprchovať som sa nemohla , utierala som sa vlhčenými utierkami . Po 3 týždňoch už všetko ok .

Vrele odporúčam . Ja som mala výborný pocit z toho , bolesť chrbta úplne odišla jazvy sú neni ani vidieť .
25.9.2014 som mala operáciu , a od 3.10.2014 som tehotná , sa nám podarilo , ale je všetko ok .

Takže prsia mám také ako som aj mala všetko sa mi vrátilo okrem bolesti chrbátu ( musím si zaklopať ) Tak veľa šťastia

mimikas
5. feb 2015

Prsia si davala zmensit moja mamina. Robili jej ich v Interkliniku MUDR. Hedera. Velmi mily clovek. Celkovo to vybavovanie a pod. trvalo tak 3 mesiace. Na prvej konzultacii jej lekar povedal co sa da a co nie, mamina mala vtedy 56 rokov, ma vysku 150cm, vahu 55kg a prsia 6ty ☹. Lekar jej povedal ako a co sa bude rezat, sit, co moze vo svojom veku ocakavat a pod. Vybrala si velkost a tvar, musim povedat ze lekar jej aj poradil do akej velkosti ist tak aby vyzerala prirodzene. Potom sa dohodli na termine, absolvovala vysetrenia. Rano sme ju na kliniku odviezli, o 12 nam uz volali ze sa prebrala, dokonca som ju bola na 10 min aj pozriet. Na druhy den ju pustili s tym ze rano jej vybrali dreny (vraj najbolestivejsie z celej operacie, a poslali nam ju domov s tym ze chodila na prevezy. 3 dni bola ubolena ale potom sa uz normalne hybala akurat nemohla velmi dvihat ruky, umyvat si hlavu a pod. Celkovo bola doma 2 tyzdne. Po oberacii nosila specialnu podprsenku a pol roku sa jej vsetky jazvy uplne zahojili a mohla fungovat na 100% ako predtym. To hojenie u nej trvalo dlhsie vzhladom aj na vek, hormony a naozaj velkemu vyrezaniu tkaniva. Inak moja mamina tvrdila ze bolest zubou je horsia a 5dni po operacii vysavala 😀. Teraz si to nevie vynachvalit, konecne sa moze normalne oblect, mat normalnu podprsenku a neboli ju chrbat. Prsia ma krajsie ako mala v 18 (to tvrdi ona) a jedine obmedzenie co jej ostalo ze musi davat na to ako su ukoncene kostice v podprsenke, koli tomu ze ak jej kostica tlaci na rez tak to ma citlive. Ak nad tym rozmyslaj chod do toho, uvidis ako ta to oslobodi, ja sa na to tiez chystam, ale az po tom ako budem mat este jedno dieta 🙂. Inak ked budes vyberat centrum davaj pozor co vsetko je v cene. Lebo napr. v Interkliniku je cena konecna, ale viem ze niektore centra maju cenu nizsiu ale maju kopec priplatkov.