Som náladová a unavená zo všetkého

12. feb 2023

Každý kto ma pozná hovorí že som najkludnejsia osoba na svete a nič ma len tak nevytoci. No odkedy som sa zamestnala po RD a každý deň mám nabitý povinnostami čo kedy stihnúť, som frustrovaná náladová a unavená zo všetkého. Nemám na nič energiu a večer ledva čakám kedy mi dieťa zaspí aby som mohla padnúť aj ja do postele. Alebo hra sa v izbe a ja si chytím knihu alebo čítam na mobile, proste vypnúť si hlavu a na nič nemyslieť. Predtým som takáto nebola, cele dni som sa venovala len dieťaťu. No teraz myslím aj na seba a som nervózna keď dieťa neposlúcha a nechce večer zaspať. Alebo som nervózna keď vymýšľa a ja musím vysvetľovať x krát. Cítim sa vyčerpaná a stará, síce mám už 36 manžel 46 neskoro sme si založili rodinu. Žeby to bolo preto alebo som len vyhoreta. Neviem

drzaopica
12. feb 2023

Už nemáš taký kľud ako na RD asi si bola vtedy spokojnejšia.Ja som si po RD zvykala asi rok🙂prvý mesiac som bola hotova zo zmeny to bolo len vstať povinnosti a ísť spat

ruzasipova
12. feb 2023

Nie si vyhoreta, len zena s pracou, dietatom a domacnostou. Rano zena vstane s tym, co vsetko treba v akom casovom horizonte dodrzat, v praci tiez povinnosti, ktore clovek musi stihat v nejakom case a cele same o sebe to vycerpava. A potom pride domov a tam caka domacnost a dieta si mamu narokuje, lebo ju ma rado a cely den ju nevidelo. Nebodaj aj manzel. 🙂 A zena si musi na ukor inych vydobijat cas na seba a mozno aj to cloveka hneva a unavuje. Ja sa citim uplne rovnako. Pernamentne priserne unavena.

mimi2018
12. feb 2023

Vieš si to predstaviť ešte s dvoma, troma deťmi? Také čo majú vravieť? Bud rada, ze mas iba jedno. Každopádne držím palce, snáď toto bude iba také obdobie a potom to prejde.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1henika1
12. feb 2023

@autorka ,, hlásim sa do klubu večne unavených ,frustrovaných a náladových , a to budem mať len 30 🤦 taktiež od septembra som nastúpila do práce po RD ( 2 brigády ,nech časovo stíham) , 2 deti , a cítim sa bez života , nič ma neteší , a len sa naháňam od rána do večera ,deň čo deň a neviem si zadelit čas 😪 stále si na to zvykám , 🤷 som zvedavá kedy sa dám do pohody 👀🙊

mimi2018
12. feb 2023

@bilberryday ja verím ze jej pomohlo neboj nič

ruzasipova
12. feb 2023

@mimi2018 Komentar je trosku mimo, nie? Tak si nemali robit tolko deti. Jej unava a chut mat cas na seba nie je mensia len preto, lebo ma podla teba len jedno dieta.

macik34
12. feb 2023

Nájdi si chvíle pre seba. Seriál alebo cvičenie..hocičo na čo sa budeš tesit

marca12
12. feb 2023

Vekom to nebude. Ja stretavam tolko "vysinutych" mladych mamiciek,ktore maju nervy v kybli. Ja tiez chodim taka vysinuta z vela povinnosti,cim toho mam viacej,tym viac nefungujem a som uplne nepouzitelna. U teba je to prirodzene pi nastupe do prace. Musis si najst system,zabehnut ten system a bude to lepsie. Zorganizujte si s muzom prace a povinnosti a lahsie vam to pojde.

20erika07
12. feb 2023

A ako dlho uz chodis po RD do prace ? Mozno to chce len cas aby si sa vedela so vsetkym zosynchronizovat.
Niekedy sa citim aj ja k.o.,ak mám mimo služieb a denných povinnosti aj nieco navyše, a ak to trva dlhsie tak som len chvilu pre vnutornym vybuchom, ale naucila som sa ukľudnovat ,ze ked nejde o život, nejde o nič. Co mam splnit splnim, co slubim dodrzim, doma nech mame co papať a ciste veci, deti aby boli pripravene do skoly a pre ostatné neumrem 🍀

mimi2018
12. feb 2023

@ruzasipova bolo to myslene iba v dobrom.

autor
13. feb 2023

@mimi2018 Tak milujem tieto porovnavacky, na čo je to dobré.? Buď rada že máš len jedno dieťa alebo buď rada že máš zdravé dieťa.. Ako ľudia s jedným dieťaťom nemajú nárok byť unavené?

autor
13. feb 2023

Ostatným ďakujem za pozitívne komentáre, dúfam že je to len obdobie. Pracujem teraz od januára.

usla35
13. feb 2023

chce to cas, kym si zvyknes, kym sa to nejako podda, nejde to hned, viem ake to je, tiez som si podobnym prechadzala a necitila som sa dobre, esteze muzovi som mohla povedat, ze sa necitim okej, ze sme sa o tom bavili a viac mi pomahal, lebo to nie je dobre ked je matka nervozna, potom sa to prenasa na celu rodinu

dismonika
4. feb 2024

Ahoj autorka, chce to čas. Aj ja som niekedy totálne vyčerpaná. Skús vitamíny alebo niečo prírodné na dobitie energie. Ja momentálne chodím do práce, mám doma prváčika, druháčku s integráciou a štvrtáčku. Z práce chodím domov o 16:00. Určila som si priority. Nedá sa všetko stíhať na 1*, tak robím to podstatné. Učím sa s deťmi, pripravujeme sa spolu do školy. Cez týždeň varím na viac dní a hlavne sebe (bezlepková strava). Deti majú obedy v škole, tak večer už iba suchá večera. Požehlím raz za 2 týždne kopu ako svet... a takto dookola. Počas vianoc som sa tešila, že dám byt konečne do poriadku a tak aj bolo. 3 dni skoro v kuse som žehlila. 🤣🤣🤣 Aj teraz sa už teším na jarné prázdniny, že poupratujem poriadne, keďže toto pre mňa momentálne priorita nie je. 🤭 Bude dobre, držím palce.