Som psychicky v poriadku?

29. júl 2023

Je to normalne, ak nieco spravim v praci, ze som napriklad na telefone par minut, tak mam pocit, ze sa potrebujem priznat pred sefom? Alebo ked parkujem na zakaze par minut, ze niekoho cakam, tak tak isto mam potrebu sa ist dat udat. Jednoducho mam taky pocit, ze mi musia dat trest a vinu si musim odpykat 😞 A znacne mi to zasahuje do zivota, lebo to neviem rozlisit, ci je to vobec normalne takto reagovat a ci to tak robia aj ostatni, co dost pochybujem. Na druhej strane mi to pride ako fer.

nika11103
29. júl 2023

Máš to tak aj v sexuálnom živote ? Vina - trest ?

elmivelmi
29. júl 2023

Podl mna to nieje uplne standardne.Mozno si moc poctivy typ.Skus byt troska uvilnenejdia.A ked mas take pocity tak skus nerobit taketo "chyby"

mamina7070
29. júl 2023

a udavas len seba ci aj inych?

autor
29. júl 2023

@mamina7070 len seba, prave ze inych ospravedlnujem

autor
29. júl 2023

@elmivelmi parkrat som sa takto “udala” a dotycny na mna pozeral ako na zjavenie. Tusim to nie je uplne ok 😞

autor
29. júl 2023

@nika11103 neviem, co tym myslis

autor
29. júl 2023

+ ked sa aj obvinim a priznam to, tak po chvili mam pocit, ze dotycny nepochopil, lebo by sa nezachoval tak ustretovo alebo ze som mu to zle vysvetlila

nika11103
29. júl 2023

To sa nepytam v zlom, samozrejme nemusíš odpovedať len že keby si to preferovala aj v tomto odvetvi. Nemusí to byt porucha ani psychická choroba len ze si submisívny typ. Nie dominantný. A na tom nie je nic zle ani na jednom ani na druhom

poxy125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denithestrange1993
29. júl 2023

A ked sa nejdes "udat", ospravedlnit tak ake mas z toho pocity?

vanilkovazmrzka
29. júl 2023

Tak asi mas rada, ked si trestana. Ci je to normalne, neviem. Nezda sa mi to normalne, ale zas nikomu tym neskodis 🤷‍♀️

autor
29. júl 2023

@nika11103 ano, som skor submisivny typ

autor
29. júl 2023
autor
29. júl 2023

@vanilkovazmrzka prave ze nemam ten pocit. Ja chcem mat iba ciste svedomie, ale zaroven mi to sposobuje uzkost.

autor
29. júl 2023

@poxy125 mas to podobne?

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkakvet
29. júl 2023

Uz si skusala nic neurobit, napriklad netelefonovat?

denithestrange1993
29. júl 2023

@karinka223 naaadherna odpoved,to aj detom povies,ze su padavky ked sa niecoho boja??? To ze ma clovek nabeh na psychicku chorobu,alebo uz samotnu chorobu nie je jeho volba 🤔

denithestrange1993
29. júl 2023

Podla mna je to nieco na spektre uzkostnych poruch (moj laicky nazor). Ak ti to zneprijemnuje zivot skus zajst za psychologom. Ak je to len zvlastnost,ktora ta postretne parkrat rocne tak by som to neriesila.

guliver19
29. júl 2023

@karinka223 velmi zaostaly komentar

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poxy125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denithestrange1993
29. júl 2023

@karinka223 ked niekto napise,ze druha osoba je zrela pre doktora a ze je potencialne nepricetna a jednym dychom potom povie,ze je padavka to mi nepride normalna odpoved. Predstav si,ze kazdy ma niekedy nekontrolu nad vlastnym telom - zrychlene dychanie, zrychleny tep,zovrete hrdlo...tak sme asi vsetci nesvojpravne padavky.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
29. júl 2023

A co rodicia a tresty? Ake to bolo v detstve?

denithestrange1993
29. júl 2023

@karinka223 mohla by si trosku vazit slova,lebo nikdy nevies kto je na druhom konci obrazovky. Slovne spojenie zrely k doktorovi,nesvojpravny je prisilna kava na onalepkovanie niekoho koho nepoznas. Iste,clovek by sa mal vediet ovladat,ale su veci na podvedomej urovni,ktore ovladat nevie. Podla mojho nazoru by autorka mala vyhladat psychologicku,psychiatricku pomoc,ale nechrstnem jej do tvare,ze je nesvojpravna,ma slabu volu,padavka....

derdia
29. júl 2023

Citis sa za vsetko vinna, bola si bezpodmienecne orijata? Citila si sa prijata v skolke, skole, v rodine, medzi priatelmi? Nemala si pocit, ze si za vsetko vinna aj v detstve?
Ja som sa z pocitu viny oslobodila az tento rok.

lelelienka
29. júl 2023

No co, si len ten “sprosty poctivec”, to je hrozna povaha inak, viem o com hovorim 😁 teda nie ze by som sa potrebovala udavat, ale ja sa radsej tym nepoctivostiam vyhnem. Bodaj by viac ludi bolo takych, dnes kazdy len rozmysla ako vsetko a vsetkych okaslat. Je vsak otazne, ci to ty uz trochu neprehanas, lebo to uz sa mi nezda uplne normalne a skor ze to uz tahas do extremu.

autor
29. júl 2023

@karinka223 ty si co za cloveka, prosim ta??? ja nie som ziaden psychopat, ktory sa nevie ovladat. A aj keby, je som stale clovek a kazdeho takeho cloveka chces hned zbavit svojpravnosti…to kde sme?? Dakujem ti za taku radu, ci skor ustipacnu poznamku? Ja svoje pocity viem ovladat, akurat mam pri tom pocit uzkosti. A ty by si mala urychlene navstivit psychologa alebo zmenit lieky.