Špona na zarastený nechet

3. okt 2022

Pomohol vám? Trápim sa už cca 2 mesiace, 2x som bola u pedikerky, vyskúšala kopec masti (framikoin, ichtoxyl, betadine, repkový kúpeľ) . Minulú stredu mi pedikerka dala na to šponu, do soboty bolo dobre, no od včera opäť neskutočná bolesť. Malo by to v blízkej budúcnosti pomôcť? Ako dlho ste to mali? Veľmi to chválila, že to ozaj pomôže. Viacerí mi aj na internete odporúčali šponu. No momentálne nemyslim si ze to pomáha. Mam to opäť zapálené, červené, opuchnuté. Chcela som vyskúšať všetko aby som sa chirurgii vyhla...

evica17
3. okt 2022

Mne dala sponu a odvtedy bez bolesti, rástlo to už dobre. Zavolaj jej, možno tam zle dala alebo čo. A akú špinu ti dala ? Nalepovaciu alebo drôtik ?

margareta15
3. okt 2022

Syn má tie isté problémy. Párkrát skončil aj na chirurgii. Načítala som tiež o šponach, objednala ho k pedikerke. Špony mu však stále odpadavaju, ten lak , ktorý ma drzat šponu na mieste sa mu uvoľňuje, odliepa z boku od nechta a nakoniec celá špona odpadne väčšinou po pár dňoch......

autor
3. okt 2022

@evica17 špona podofix. Tiež som tak čítala že uuz by to nemalo bolieť. Ta špona však drží pekne, neposunuka sa a ani neodlepuje sa

greta2017
3. okt 2022

Dat si sponu bolo naj rozhodnutie...mne to mega pomohlo. Mala som ju rok presne. Samozrejme som chodila na posun spony a vysledok stoji za to

autor
3. okt 2022

@greta2017 ale bolelo vás to, aj keď ste tu šponu mali? Časom ta bolesť prejde? Ja mam už aj to živé mäso a ono zrejme toto boli. Lebo pedikerka vystrihovala nechet, brusila, cistila už všetko 2x. Par dni dobre, potom opat bolesť.

greta2017
3. okt 2022

Bolelo ale preslo. Kedy idete najblizsie na presun?

luccija
3. okt 2022

Ozvi sa jej pre istotu pripadne dezinfikuj s betadinom.Nedavaj si urcite necht strhnut

evica17
3. okt 2022

Tak mne dala sponu z drotika, Ross fraser či ako sa to volá, že ťa nalepovaciu by nepomohla. Skús sa na toto spytat

autor
3. okt 2022

@greta2017 zatiaľ sa mam ozvať po týždni, že ako to vyzerá. Neviem ako ďalej

margareta15
3. okt 2022

tu podofix nalepovaciu mal syn, vkuse sa odliepala a pedikerka nechápala, že čo s nou syn robí.....Myslím, že odpadavala z toho, že sa mu veľmi potia nohy, vkuse to bolo mokré.
Myslím, že keby bola čisto len kovová spona, tak by lepšie držala.

autor
4. okt 2022

@margareta15 ale mne to pekne drží, neodliepa sa vôbec

margareta15
4. okt 2022

Dnes som volala s pedikerkou. Dá mu tú kovovú šponu. Nechápem, že to ona sama už davno nenavrhla, ....Vďaka @evica17 za tú zmienku o čisto kovovej špone......Dúfam, že to synovi konečne pomôže .....

evica17
4. okt 2022

@margareta15 super, daj vedieť potom ako sa vám darí , či je to ok