Zarastený necht na nohe

16. feb 2024

Dobrý večer. Včera som bol na chirurgii zarastaju mi obidva palce na nohách tak zatiaľ mám urobený palec na ľavej nohe. chirurg vystrihol necht po bokoch a mám ho dezinfikovať betadine roztokom. Je v poriadku ked ho mám tak červený? Bolesť cítim len veľmi málo ale co s tým opuchom

petra7797
16. feb 2024

Máčat v repíku a tea tree oil kupit😊 ja som mala niečo podobné a toto mi pomohlo

bublinka1426
16. feb 2024

ano, je to normalne. je tam zapal a velky zasah do nechtoveho lozka.
fuj ked si na to spomeniem, mne to robili dva krat

marcellka32
16. feb 2024

Prečo si nešla na medicinalnu pedikuru na spony na nechty? To čo robí chirurg sa môže vrátiť, to čo robí pedikerka spony vyrastá necht

miricka77
16. feb 2024

@marcellka32 Ja nerozumiem,že si niekto dá dobrovoľne strhnúť necht.Syn bol u pedikerky a nikdy sa mu to už nevrátilo.Bezbolestne a rýchle.

marcellka32
16. feb 2024

@miricka77 no ešte mu to chirurg nestrhol, ale oni nevidia iné riešenie ako rezať....

tundra
17. feb 2024

Priprav sa na to,ze na 50% sa problem vrati.Poznam cloveka,ktory mal s tym problem a az po chemickej aplikacii na odstranenie korena nechta sa to dalo do poriadku.Prvy zakrok v miestnej nemocnici cca.40.min.Druhy zakrok Univerzitna nemocnica Zurich 5.min.Takze,ked dvaja robia to iste,nie je to vzdy to iste....

bublinka1426
17. feb 2024

@tundra hej ja si to vytrhavam doma uz sama. viem ako na to. kloklopklop

saxana000
17. feb 2024

Muzovi robil chirurg takuto napravu a odvtedy ma pokoj...vela vetraj nenos uz viac tesne topanky.radsej o cislo.vacsie a.poriadne doviazat.uvarit repik do lavora a macat viackrat za den.priamo do rezu davaj betadyne.stale kontrolovat ak budes citit tlak opuch pulzovanie tak utekaj za chirurgom.teraz je to.skarede ale prejdu dva tri dnu a bude to.lepsie

macekovam
17. feb 2024

@marcellka32 to co urobí dobrý chirurg sa nevráti nikdy...

marcellka32
17. feb 2024

@macekovam pri nechtoch žiaľ neplatí....

macekovam
17. feb 2024

@marcellka32 možnosť riešenia nie je vždy len 1...v chirurgii