Môžem dať Ichtoxyl masť dojčaťu?

Zodpovedané
17. mar 2019

Dobrý deň,

môj 10 mesačný synček má opuchnutý červený palček na nohe a pod nechtom hnis, ktorý pri zatlačení ide von. Mal to už aj predtým asi 3x, no nikdy ho to nebolelo. Naposledy to mal asi v 5. mesiacoch. Vždy som mu dávala na to Betadine roztok a masť Fucidin, do kúpeľa rumančekový čaj. Do 2 týždňov to bolo vyliečené.

Necht mu určite nezarastá, lebo ho má pekne rovno odstrihnutý. No teraz pri zatlačení reaguje plačlivo.

Môžem mu dať na to Ichtoxyl masť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že má nechtík pekne rovno zastrihnutý neznamená, že nie je zarastajúci. Nakoľko sa to opakuje u synčeka viackrát, zrejme o zarastajúci nech pôjde, preto by bolo vhodné vyšetrenie chirurgom.

Dezinfikovať Betadinom, resp. dávať Ichtyolovú masť môžete. Kúpele v rumančeku pokojne ďalej. Fucidin v prípade zápalu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas