Spôsobuje syndróm dráždivého čreva nechcené chudnutie?

19. okt 2023

Nikde som nevidel príznak nechcené chudnutie ale podľa gastroentrologa mám syndróm dráždivého čreva

taktotedanie
19. okt 2023

Moze

hyta
19. okt 2023

Áno, má ho moja známa a začala veľmi chudnúť.

anavianavi
19. okt 2023

ano, tiez mame v rodine pripad a extremne schudla. ked sasyndrom preliecil, trochu pribrala, ale na povodnu vahu sa uz nedostala.

autor
19. okt 2023

@anavianavi fuu a ako sa jej to prejavovalo ja mám hlavne nepravidelné stolice

marsmykkok
19. okt 2023

Mama to má a vždy celý život má nadváhu. Ale ona nerieši že ak napriklad zje viac preženie ju. Ak ale niekto psychicky podvedome kvôli tomu je menej, neje napríklad ak ide preč, aby ho neprehnalo, tak je menej a logicky schudne. Teda podľa mňa samotná choroba nespôsobuje chudnutie, ale ak kvôli tomu niekto menej začne jesť,.tak schudnúť môže.

autor
19. okt 2023

@hyta ako to prebieha u tej známej

hyta
19. okt 2023

Má zhoršené trávenie, často ju preháňa, veľmi schudla. Dostala lieky, cíti sa lepšie, už i trochu pribrala.

autor
19. okt 2023

@hyta a neviete sa jej spýtať aké lieky

hyta
19. okt 2023

Lekár jej povedal, že priama liečba na tieto problémy v medikamentoch ani nie je. Treba upraviť stravu, vylúčila laktózu, treba predchádzať stresom. Nemá teraz čas, vraj mi neskôr napíše čo užíva.

autor
19. okt 2023

@hyta budem veľmi vďačný

anavianavi
19. okt 2023

mne sa konkretne nezdoverila, len povedala traviace tazkosti, ale predstavovala som si nieco take. ziadne lieky na to nie su, musela si viest podrobny dennik reakcii na jedlo. pomaly si nasla svoju cestu a ma obdobia, ked jej telo reaguje lepsie na jedlo a moze zjest siriu skalu, niekedy sa jej stav zhorsi a moznosti su obmedzene. viem, ze stres jej stav zhorsuje a dalsie faktory, ktore vie ovplyvnit maju velmi vplyv.

stanulienkat
19. okt 2023

Milí autor, nie si to ty, čo tu stále zháňaš nejaké nové diagnózy?? Prosím nepozoruj sa a nediagnostikuj si nove choroby a už vôbec sa nepýtaj cudzích ľudí, čo na to užívajú. Každému pomáha niečo iné. Nepravidelnú stolicu má každý druhý človek.

autor
19. okt 2023

@stanulienkat neviem s kým si ma milite ale nezhanam nové diagnózy toto je moja prvá téma a doktor mi sám povedal že na syndróm dráždivého čreva mám hľadať na internete recepty a tak jediné čo som dostal od neho duspatalin a kreon

stanulienkat
19. okt 2023

Tak sa ospravedlnujem.

taktotedanie
19. okt 2023

@stanulienkat ja si myslim ze je
Prvy prispevok? Hned anonxm?

autor
19. okt 2023

@taktotedanie
@taktotedanie manželka mi to poradila že mám radšej anonym chcel som len radu

taktotedanie
19. okt 2023

Ano samozrejme…

autor
19. okt 2023

@taktotedanie vy neviete poradiť čo by bolo dobré ďakujem

karush
19. okt 2023

Možno @maxpower39 poradí 🤔😃

autor
19. okt 2023

@karush on s tým má skúsenosti

karush
19. okt 2023

Má, má, veď ty musíš vedieť najlepšie aké

autor
20. okt 2023

@karush vy ste na tomto fóre aby ste niekomu poradili alebo si niečo kompenzujete neviem kto si myslíte že som ale asi to máte dosť pomýlené ale ja som sa len pýtal na rádu a nie vy sa hráte na detektíva ani neviem kto to je ale asi ste riadne domylena a toto tu je váš svet slušne som sa spýtal na radu

karush
20. okt 2023

Ja sa nehrám na žiadneho detektíva, ani si nič nekompenzujem, viackrát som ti poradila a nie len ja. Keby si to nie ty, už by ti Maxpower vedel sem napísať. Ničíš si život kancerofóbiou a dôležitejšie problémy bagatelizuješ, rady lekárov a laikov so skúsenosťami absolútne nepočúvaš, tak potom akú radu hľadáš, aby sme ti napísali, že je to tá tvoja omieľaná diagnóza?