Sprej na hojenie rán

ivca88
3. apr 2022

Ahojte. Prosím ma tu niekto skúsenosť so sprejom na hojenie rán ? Či už na pooperačné ( po sekcii, alebo po plastike) alebo na taku domácu liečbu - keď sa popalite?
Som po operácii a chcem mať pekné jazvy .
Našla som Cicatridina a Bionect, poprípade poraďte niečo iné - ale prosím len z lekárne ..🙏
Pomohli niekomu ? Poprípade nesposobilo to naopak problémy? Ďakujem

martinusik91
4. mar 2024

Sprej chlorophyl 👌 po pôrode som si striekala a super. Ale pozor, farbí na zeleno

bronik89
4. mar 2024

za mna takisto skor ten Alfasilver, nakolko nefarbi, za co som teda vdacna 😀 mala som doma kadejake spreje aj dezinfekcie a vacsina z nich farbila (taktiez nazeleno alebo oranzovo) a to mi teda absolutne nevyhovovalo 😀

bronik89
4. mar 2024

@ferala aj si mala nejake velke bolesti? kamaratka vraj skriabala steny od bolesti, nevedela, co so sebou, ze to bolo neskutocne. fakt ze zlaty porod, povedala. 🙈

zuzks5
4. mar 2024

@bronik89 toto je fakt individualne, kazdy nema take bolesti. zalezi ako velky je ten zapal. mne ho tiez pred par rokmi vyberali, ale teda mna to az tak nebolelo, myslela som si, ze som len nieco zle pojedla, co mi nezapasovalo. takze skutocne to ma kazdy inak 🙂 som rada veru, lebo som ocividne dost dobre obisla.

danina09
5. mar 2024

@zuzks5 ale v oboch pripadoch je tam ta istota, ze jazve sa proste nevyhnes. 😀

monicka144
5. mar 2024

@danina09 Tak malé jazvičky problém nie sú, tie by som asi vôbec neriešila 🙂 Práve naopak, tie vyzerajú podľa mňa dokonca aj celkom dobre 😀 Horšie je to s tou veľkou, ktorá sa vie ešte potom následne veľakrát aj zapáliť.

bronik89
6. mar 2024

@monicka144 moze, ale nemusi sa 🙏 netreba hned dopredu strasit, mozno to cita niekto, kto si tym prave prechadza 😀

bronik89
6. mar 2024

a dalsia vec, ak sa operuje laparoskopicky, tak aj jazvy su mensie, co je teda ten lepsi pripad, aj rekonvalescencia je tu ovela kratsia. a ak klasicky, tak je to o kusok horsie, no 🙂 ale tak nie je to nic strasne, len skoda, ze si to clovek nevyberie 😀 zalezi teda na tom, aky velky ten zapal je a ako velmi je rozsireny.

simdob
7. mar 2024

@bronik89 je uplne jedno, ako sa operuje 😀 bolesti su dost krute v oboch pripadoch.

monicka144
7. mar 2024

@simdob Áno? A teba operovali oboma spôsobmi, keď to vieš s takouto istotou povedať? 😀 Nemyslím si.

waggi
8. mar 2024

Vedia aj v nemocnici úplne bez problémov odporučiť, že čo je najlepšie si na to dávať. Či tú ranu preväzovať alebo netreba. Závisí aj od toho, ako veľmi ťa rozfranforcujú 😀 Bola som operovaná dvakrát, raz sa to zahojilo samo, druhý raz som si to musela ošetrovať aj potom doma.

mon2523
11. mar 2024

@waggi To by som si asi ani netrufla sama nejak prevazovat. By som sa bala. 😀

monane
13. mar 2024

@mon2523 však tam ti všetko povedia, čoho by si sa akože mala báť? 🙂 mne to tam napríklad zalepili a doma som s tým nerobila nič 😀 až kým mi nevyberali štichy, som to mala zalepené a ani som pod tie lepky nenakúkala 😀 pre istotu 😂

hoffmanka
13. mar 2024

@monane Neviem teda, čo zvyknú dávať na pooperačnom (nepamätám si), ale doma som si na to dávala Alfasilver. Možno niekomu pomôže. Ten mi dosť pomáhal, čo sa hojenia týka. 🙏

hoffmanka
13. mar 2024

Aha, až teraz vidím, že už tu bol spomenutý. 😀 Tak nič, nevadí. 😀

panipanka
14. mar 2024

@hoffmanka ale akoze priamo si si to na to striekala? nestipalo ta to? taketo rany su strasne haklive 🙈

dagmara17
19. mar 2024

@panipanka Nie, on vôbec neštípe, ani ho neucítiš, to sa vôbec nemusíš báť 🙂 V tomto je dobrý, lebo mne tiež vadia takéto veci, som proste bojko 😀 Veľakrát sa však človek bojí úplne zbytočne.

monicka144
19. mar 2024

@dagmara17 Tak s týmto absolútne súhlasím 😀 U nás sa taktiež zvykne občas preháňať. Ale väčšinou sa to týka len maloletých členov našej rodiny, dospelých zvyčajne nie 😀
@panipanka Ono aj keby to štípalo, tak si myslím, že by si to nejako vydržala, však si už rodia, takže si myslím, že už zvládneš čokoľvek 😉

hoffmanka
22. mar 2024

@monicka144 Ženy majú všeobecne vyšší prah bolesti 😀 To je podľa mňa stará známa vec 😀 Zrejme aj preto chlapi nerodia.

panipanka
28. mar 2024

@hoffmanka aj toto je take celkom dost individualne by som povedala 😀 proste kazdy chlap je iny, ten moj by vydrzal uplne v pohode aj vrtanie do kolena 😀
fakt, akoze uz som bola svedkom takych pripadov, ze by sa jeden chytal za hlavu. raz bol na dielni a rozrazil si tam celo, doteraz netusi, ze ako sa to stalo, ako k tomu prisiel, ale ked prisiel za mnou do kuchyne, tak mu tiekla krv z tej rany a pytam sa ho, ze co sa stalo a ci je v poriadku, ved mu tecie krv z cela. a on mi na to len ze: "to som si ani nevsimol". 😀 no tak mi povedz. obcas pochybujem, ci on vobec pocituje bolest 😀 a mozno mam doma terminatora, ktovie 😀

ertlovik18
28. mar 2024

@panipanka Zeby bol na to az tak zvyknuty? A nebijes ho ty cirou nahodou doma? 😂

fednaja
2. apr 2024

@panipanka Možno máš 😀 Ale očividne je to všade inak 😀 U nás som totiž práve ja tá, ktorá moc veci nerieši 😀 Ani keby si pol prsta urežem pri nedeľnom varení 😀 A môj chlap už pomaly sanitku volá, keď má škrabanec 😀

hoffmanka
3. apr 2024

@fednaja Tak každý vnímame bolesti inak evidentne 😀 A každý máme aj iný prah bolesti.

dankovicova
4. apr 2024

@panipanka to ale veľa chlapov je takýchto 😀 ono ich to ale väčšinou bolí až potom, nie keď sa im to stane 😀

vikss1
4. apr 2024

@dankovicova samozrejme 😀 aj mne je to velmi dobre zname. a potom stona tyzden na gauci a bez mojej pomoci sa v ziadnom pripade nezaobide 😀 aj ten moj mal naposledy mini popaleninu nulteho stupna a tvaril sa, ze potrebuje lezat 24/7 😀 takze asi je to rozsirene 😀

monicka144
5. apr 2024

@vikss1 Ale to zase pozor 😀 Popáleniny netreba vôbec podceňovať 😀

smitjan
5. apr 2024

@monicka144 No mne sa to raz nevyplatilo. Len pod studenu vodu som davala, myslela som si, ze ked to zachladim, bude dobre, ale nepomohlo 😕 Namastila som, zafacovala a netrvalo dlho a zacalo mi to mokvat.

dankovicova
9. apr 2024

@smitjan fúha a to teraz niekedy sa ti stalo? už to máš v pohode zahojené?
ja si musím zaklopať, nič podobné som ešte doteraz nemala.

hoffmanka
10. apr 2024

@smitjan No, to neviem, či je to zrovna tým, že si to zafačovala, ale dobré to istotne nie je. Tá rana by mala dýchať a ty si ju tým prekrytím doslova "zadusila".
Ak by si si to len niečím nastriekala, tak to je asi lepší variant ako zakryť hrubou vrstvou masti a ešte preložiť gázu na to.

1radula1
17. apr 2024

@hoffmanka Tiež si myslím, že takéto riešenie je ideálne, ale tak každý si pomáha ako vie 😀 A niekedy proste nepremýšľaš, len sa snažíš zachrániť v momente situáciu.