Hojenie rany po nástrihu - prosím poraďte 😞

bublina_
24. aug 2018

Ahojte ☺️ Mali ste niektora problem s hojenim po nastrihu? Som presne 3t po porode, stehy mi vypadali, avsak rana sa na viacerych miestach akoby rozsirila, nekrvaca ale je to az do masa 😞 vsimla som si v tych ranach tiez “pluzgieriky” s hnisom...
Volala som svojej gyn, ta vsak povedala ze k nej mozem ist az po sestonedeli, ze zatial patrim s problemami po siti do nemocnice kde ma sili - tam mi vsak povedali ze s tym mam ist ku gynekologicke.. netusim teda za kym ist, ked si na takto pingponguju medzi sebou..
je to teda normalne alebo mam ist na pohotovost? pripadne za kym ste sli vy ? kazdy den tiez uzivam lieky od bolesti kvoli tomu.
Na ranu pouzivam Cicatridina a Dermo chlorophyl spreje, Tea tree olej.. ale nic z toho nepomaha, naopak mam pocit ze este sa to zhorsuje..
Dakujem za odpovede

mimer
24. aug 2018

@bublina_ urcite do nemocky,aj ja ked som odchadzala mi bolo povedane, že ak bude nejaky problem,prist k nim.. chod na pohotovosť, nepodceňuj to.. držím palce!

senta_sofia
24. aug 2018

@bublina_ ja som bola v sestonedeli u svojho gynekologa a ani len nespomenul, ze patrim pod nemocnicu... menej je niekedy viac, sprchovat, sprchovat a vetrat, lez na prebalovacej podlozke, nech mozes byt navolno

galioska
24. aug 2018

@bublina_ nic nedavat, susit s kamilkami popriiade len cistou vodou vzdy po vecku oplachnut uterakom potlapkat nedret a ked je mozne aj vetrat casto

kaviaren
24. aug 2018

@bublina_ pomoze repikovy čaj ..to znamena uvarit čaj a prikladat vlhke vrecuska na postihnute miesta

galioska
24. aug 2018

@kaviaren pesne aj repik je super

miriam11
24. aug 2018

@bublina_ aj ja by som to riesila obkladmi z repikoveho caju!

domculik
24. aug 2018

@bublina_ pomaha aj odvar z dubovej kory, ale urcite najskor sup do nemocnice kde ti to sili.

jajawka
24. aug 2018

@bublina_ ja som pouzivala tiez Dermo chloprophyl a Rosalgin Easy (je ich 5 v jednom baleni, ja som ich minula viacero). Toto radili v nemocnici. Skusala som aj repik, ale ten mi nevyhovoval. Po kazdom wc som sa sprchovala a umyvala rosalginom. Mala som nastrih plus sitie natrhnutia 3. stupen. Po 600 nedeli to bolo uz zahojene. Fyzicky som sa citila v poriadku po asi 3 mesiacoch.

liduska12
24. aug 2018

Urcite s tym chod na pohotovost, po takej dobe to nie je v poriadku, ze mas takyto problem. Normalne dojdi na centralny prijem a poslu ta na gynekologiu na oddelenie a tam ti uz pomozu. Ja som 4t po oboch porodoch ani poriadne nevedela, ze som rodila. Na ranu som si striekala Rosalgin Easy, vedelo mi to ulavit od bolesti. A este som si to aj repikom dezinfikovala.

elipza
24. aug 2018

Mala som presne tento problem, velmi rychlo pomohlo cľapkanie vlažným repíkom niekoľko krát za den, odporučila mi to staršia ženská sestra, zachranila ma pred opätovným šitím. Hlavne sa neboj a utekaj variť repík. Krásne ti rany stiahne. Držím palce 🙂 A tie masticky tam nedavaj, ani tea tree...

pininka
24. aug 2018

Nemozu ta z nemocky poslat prec, oni tq sili, patris pod nich kym si v 6 nedeli. Je to jasne napisane aj v prepustacej sprave,ze keby nieco, treba ist na oddelenie. Je to smutne ze ta takto pinponguju. Urcite si davaj repik.

simsalabim
24. aug 2018

@bublina_ urcite do nemocky. Mne sa stalo to iste. Pod narkozou mi to cistili a opat zosili.

darja12
24. aug 2018

kamoške našli po bolestiach zašitý tampon zo šitia..

adriannasvk
24. aug 2018

Ja som este v nemocnici pytala nieco na umyvanie a dali mi tam Betadine dezinfekcny roztok a ten mi velmi pomohol ale podla tohto co opisujes,by si mala ist hned do nemocnice nech sa na to pozru aby si neskoncila s nejakym vaznym zapalom.

asia83
24. aug 2018

@bublina_ Fúha, ja som bola došitá totálne, ale ani som nevedela ako som sa zahojila. Možno preto, že som sa tam dole ani raz nepozrela, doteraz. 😉 Párkrát som si sadla do lavóra s repíkom.

laki
24. aug 2018

Určite by ťa mal vidieť lekár, keďže sú tam aj pľuzgiere s hnisom.......a presne ako radia baby repíkový čaj je zázrak, mne pomohol tiež na šitie po pôrode, (mamina mi ho nosila každý deň do pôrodnice ) a takisto mi pomohol pri hojení rany pri operácii prsníka. Držím palce nech si čím skôr fit.

bublina_
autor
24. aug 2018

Dakujem kazdej za odpoved, skusim teda este raz ist do tej nemocky po vikende (uz som tam pred 1,5 tyzdnom bola a poslali ma prec) a ked ma zas odmietnu pojdem o poschodie nizsie na pohotovost 😂👍
Samozrejme dodrziavam hygienu, oplachujem sa sprchou aj 15x za den, chodim doma na ostro, setrim sa.. netusim preco sa mi to stalo, po prvom porode a siti som ziadne problemy nemala :D ten repik este vyskusam , vdaka 🙂

fiafia
24. aug 2018

Určite repík. Obklady repikove mne pomohli. Ale treba si to dať skontrolovať, nenechať sa odbiť, každý sa chce zbaviť zodpovednosti ale zdravie je len jedno. Dúfam, že si skoro fit.

monika_baricic
24. aug 2018

@bublina_ ahoj. Mne sa po porode tiez nehojila rana, mozno aj pre to ze bolo vonku take strasne teplo v lete, isla som normalne v sestonedeli ku svojmu gynekologovi a nemal problem ma vysetrit. Dal mi v lekarni namiesat peruansky balzam ci mast ci co to bolo, nevonalo to moc vabne ale po 2 dnoch bolo po problemoch.fakt. Ja som neverila ale ked som prisla po sestonedeli k nemu na kontrolu som sa mu podakovala, ze mi to pomohlo, predtym ziadne repikove kupele samozrejme hygiena dodrziavana aj vsetko, nepomahalo. Ked mi to predpisal kukam ze jaka blbost to ide byt, v lekarni ma to vyslo na 30 centov nech nezeriem. Fakt skus sa na to spytat. Pomaha to pri hojeni ran. 👍🏽 Drzim palce. 🍀

simsalabim
24. aug 2018

@monika_baricic ten peruansky balzam davali aj mne v nemocke niekolko dni. Bohuzial, pomohlo az to cistenie v narkoze.

syslik81
24. aug 2018

ja som spravila kamilkovy caj ..ked bpol teply namocila som vatu al vlozku a pomaly s tym ranu macala ..za par dni sa zahojila..samozrejme ziadne kupani elen sprcha .. v zahranici nezasivaju len vyniocne takze mi nic ine neostavalo len samoliecba a ze som bola potrhana lol .. s kamilkami ulava za par dni

mariejenka
24. aug 2018

Ako pisu vyssie...di nemocnice,nedat sa odbit. Mne sa teraz dva roky po porode predne v miedte kde som mala rozijdeny steh v nastrihu urobil absces ..skoro ma vykotilo. Ked som to tiež asi v tretom tyzdni sestonedelia zistila ze tam mam rozijdeny steh som si to vzdy umyla,sedela v repiku a prikladala obklady, akosi sa to zhojilo a fungovala som dalej a teraz hrca opuch teploty cilozeeee...cize radsej to pories a mas pokoj....tee three nedavaj nieje sterilny...ked tak len kvapni jedu na gatusky,ale aj vetraj....drzim palce

didaa
24. aug 2018

Mne v nemocnici zas vraveli, že určite nemám močiť ranu v repíku. Pretože sa stehy môžu rozmočiť a vypadnú skôr ako je rana zahojená. Ja som použivala Betadine roztok a všetko je ok 🤗

drajnovae
25. aug 2018

dva dni po šití sa mi rana zapálila,odstránili stehy a z takou ranou som bola dva dni na lôžku,dávali mi na to repík a višňovského balzam,keď zápal ustúpil,znova ma šili,bez narkozy,domov som šla so stehami,ktoré mi potom vyberali.Aj doma som dávala repík a ten zelený sprej.Na riť som sa posadila po 3 mesiacoch po pôrode...

jodi
25. aug 2018

wobenzym 3x10, potom znizit

bublina_
autor
29. aug 2018

Len pre info ako som dopadla :D Bola som vcera na pohotovosti lebo uz som mala v rane okrem hnisu a tvrdych hrciek aj krv.. zistili ze mam zapal a mierne rozpadnute tkanivo, cize som dostala ATB a o tyzden kontrola, ak sa to same nezlepsi budu ma presivat :/ dali mi tiez Betadine roztok tak to teraz skusam.. boli to vyrazne menej nez doteraz cize mozem odporucat 🙂
jo a oficialne ma mala naozaj moja gyn vysetrit, v nemocnici mi vraveli nech ju zmenim ze s tym sa este nestretli 😂

marinka70
29. aug 2018

Urcite by som sla hned na pohotovost...lebo vasa dr to ma ocividne na haku....a skuste sedave kupele v repiku...mne to dost pomohlo

andrea54321
10. aug 2019

@bublina_ ahoj.. Prosím ťa ako si nakoniec dopadla s tou ranou po pôrode? Veľmi sa bojím ísť na pohotovosť, bojím sa ze mi to budú čistiť, alebo nanovo šiť 😟 ale mať otvorenú ranu, ktorá ma bolí tiež nie je dobré..

bublina_
autor
11. aug 2019

@andrea54321 ahoj, bola si s tym u gyn? ak ta to velmi boli radsej to nepodcenuj.. ako som pisala mala som zapal a pomohli mi ATB + Betadine (ten si mozes kupit normalne v lekárni).. presivat sa nakoniec nemuselo, ale ktovie ako by to dopadlo keby mi nenasadili liečbu :/

andrea54321
12. aug 2019

@bublina_ včera som bola na pohotovosti.. Tak mi dali preč stehy a trosku mi to povolilo, dali mi ATB... Lenže zároveň zistili ze som sa nedostatočne vyčistila. Tak ma čaká čistenie 😩