Srdce

samoz
22. jan 2024

Som muž, 25r.

Nemám žiadne problemy so srdcom, pravidelne športujem, nezadychčiavam sa (len pri športe a sexe) - ale to je normalne. Inak žiadne fyz symptomy.

EKG mi vyšlo že mam proste ine ako je v norme, lekar ma poslal ku kardio. Uvidime čo to bude. Vraj to môžem mat od mala a nikto si to doteraz nevšimol lebo nebolo kedy... všimli si to ked som šiel na operaciu a robili mi predoperačne... nikdy predtym som ekg nepodstupil...

velkost aj tvar srdca je v norme..

Čo myslite čo toi môže byt ? ma niekto nejaku skusenost? Celkom stresujem no kym tam nepojdem nebudem vediet...

egonsk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
22. jan 2024

šelest, nedomykavosť chlopne....tých možností je viac preto treba ísť kardiológovi.....ak sa už začne človek zadýchavať, tak to už je zlé.....v lepších prípadoch sa odchýlky len sledujú na pra.kontrolách....

januska12323
22. jan 2024

Počkaj na kardio a uvidíš. Zbytočne špekulovať teraz.

msnesquik
22. jan 2024

@egonsk ale uz fakt staci 😮‍💨 prosim relevantne studie, ktore to dokazuju

lenka_xy
22. jan 2024

Mne sa stalo pred pár rokmi niečo podobné, v škole sme sa učili hodnotiť EKG, každý sme si spravili svoje, ale moja krivka sa nejako vymykala norme, vôbec mi to nevychádzalo 😀 Tak som si potom pobehala doktorov a nakoniec to bola mitrálna insuficiencia. A žijem normálne ďalej, bez liečby, bez príznakov. Ale pripomenulo mi to, že už dlho som nebola na kontrole u kardiológa.

samoz
autor
22. jan 2024

Študoval som spis a píše sa tam inkompletny blok PTWR a LZFB- po googleni som prišiel na to že môže to byt varianta normy u zdravých ľudí… inak je to bez šelestu

egonsk
22. jan 2024

@msnesquik clovek zavtipkuje a ty hned prskas. 🙂
Ale ak chces zaujimave citanie, mozem ti ulahcit dlhe zimne vecery, ak chces, citaj:
https://www.nature.com/articles/s41598-023-40234-1