Steatóza pečene

ann092
5. okt 2022

Ahojte, má niekto z vás tento problém? Mne to zistili minulý týždeň a snažím sa s tým nejako stotožniť čo sa stravy týka, predtym som bola úplne zdravá,nikdy žiadne zdravotné problémy a prídem k doktorke na preventívku a zrazu zlé pečeňové testy a aj vyšší cukor… a to mi brali krvi rok dozadu a všetko ok… Chcela by som vedieť ako sa spravujete,pripadne sa podeliť o typy jedál ako ich pripravujete čo jete…. prestala som jesť pečivo, sladké vody, sladké čaje,pijem len čistú vodu, toto bola pre mňa riadna zmena, neznasala som piť čistú vodu, ale zvykla som si veľmi rýchlo… Ďakujem za rady

luciahac
5. okt 2022

@ann092 ja som mala tiez. Hlavne som vyradila olej....robila som vsetko bez oleja.zasmazky na sucho,maso na sucho alebo vo vode..a leen kuuracie...

janasim
5. okt 2022

@ann092 aj ja to mam ,ja mam vysoký viscelárny tuk ,40% až ,v minulosti antikoncepcia,prejedanie,popíjanie vinka ,tak viem z čoho....momentalne dieta ,klorické tabulky,tvaroh pomáha regenerácii pečene a take vitaminy z reklamy mam

sissy27
5. okt 2022

@ann092 pozri si diéta č.4 - pečivo nie je problém, rovnako tak ani sladený čaj. Problém je tuk - takže obmedziť tuk na minimum, jedlá pripravovať varením, dusením, na pare. Žiadne vyprážanie, zásmažky a podobne. Ak olej, tak len kvalitný jednodruhový a nesmie byť prepražený - teda na dochutenie pridať pár kvapiek napr olivového alebo tekvicového oleja do hotového jedla.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rikarika
5. okt 2022

@ann092 par dni dozadu davali v damskom klube rozhovor s doktorom o tom ze stupa pocet ochoreni na pecen a to aj u ludi zdravych nikdy nepozivajucich alkohol. Povedal ze zatial je to otazka skumania ale nadmerne uzivanie vyzivovych doplnkov, kolagenov a pod moze mat tiez negat dopad na pecen.

stanulienkat
5. okt 2022

Je to stukovatenie pečene. Asi by pomohlo schudnúť. Nie si obezna?

mandzula
5. okt 2022

@stanulienkat Stukovatenu pecen maju aj stihli ludia, nie je to len o nadvahe, ale aj o tom, co clovek je a pije. V prvom rade je na vine alkohol, no aj nadbytok tuku a cukru. Moja mama alkohol nepije, no ma rada sladke, je stihla a ma stukovatenu pecen.

salamistka
5. okt 2022

mala som steatózu pečene, stačilo na to cvičenie-kardio, silové, aby som sa vnútorného tuku zbavila, diétu som nedržala žiadnu

ann092
autor
5. okt 2022

@luciahac áno áno ja tiež olej, šmalec, používam len minimálne olivového oleja a jem kuracie mäso a mohlo by sa jesť niečo chudšie bravčové ? Napríklad panenka ? A uzdravila sa vám pečeň ? Dá sa to vôbec ?

luciahac
5. okt 2022

@ann092 ja som len kuracie a morcacie ..iine som nejedla... mrkvu dusenu a ryzu...vsetko naprirodno...a ano po 3 mesiacoch som mala uz pexen uplne v poriadku 🙂

ann092
autor
5. okt 2022

Práveže obézna nie som, vždy som bola taká normálna až chudsia postava, ale samozrejme prišlo prvé tehotenstvo, vlčí hlad, pribrala som v tehu 23kg, 15 kg išlo hneď dole a zvyšných 8 sa stále na mne drží aj keď nie som tučná, ale mám väčšie brucho, za to si sama môžem mojou stravou :( vyprážance, pizze, skoro stále len bravčové mäso, sladké čaje, sirupy, toto je pre mňa taký výkričník, že už stačilo… ale alkohol nepijem

mandzula
5. okt 2022

@ann092 pecen ma schopnost regeneracie, takze sa len drz zdravej stravy.🙂 Dcera mala pecen poskodenu zltackou a po rokoch ma konecne dobre vysledky.

ana82
5. okt 2022

@ann092 Pečeň je jediným orgánom tela, ktorý sa po poškodení dokáže obnoviť a má schopnosť regenerácie. Treba veľa piť, užívať pestrec mariánsky, prípadne lagosu.
A treba sa stravovať vyváženie, napríklad úplne vylúčiť pečivo, nie je veľmi dobrý nápad... skôr obmedziť vysmážané jedlá

oli18
5. okt 2022

Ja mám stukovatelú pečeň už roky. Som štíhla, váha mi nekolíše, stravujem sa skôr zdravo, ale už dlho užívam dosť rôznych liekov. Pritom mám dobré pečeňové testy. Pijem čaj z bodliaka a užívam voľnopredajný liek Esentiale. Gastroenterológ z toho vedu nerobí, lebo to máme všetci a voči lieku vyslovil nedôveru.

ann092
autor
5. okt 2022

@rikarika tak asi zrejme všetkého veľa škodí,dokonca aj vitamínov, snáď časom prídu na to, že z čoho by to mohlo byť..

ann092
autor
5. okt 2022

@ana82 pestrec už mám objednaný a aj lagosu užívam, prečo by sa nemalo vylúčiť pečivo ? Niekde som pár dní dozadu čítala, že by sa nemalo konzumovať akékoľvek pečivo, ani žiadne celozrnné… tak ja momentálne fungujem na tých okrúhlych polystyrénovych chlebikov, ale to si dám tak max 3 denne

ana82
5. okt 2022

@ann092 ja už som pochodila xy lekárov, mám problémi roky a keď som sa pýtala ako so stravovaním, všetko, ale s mierou, iba tie vysmážané a zeleninu skôr dusenú ako surovú, ale to som som mala ozaj vysoké hodnoty, teraz mám zvýšené len trochu čo ja jasám, lebo som ich mávala zvýšené aj 100 násobne a teda tučná nie som a za 20 rokov mi nezistili z čoho to tak mám, z alkoholu tiež nie....uživam lagosu, urosan, pijem šťavy hlavne cvikla, čistiace čaje a fakt si dávam pozor na pitný režim akonáhle menej pijem som unavená

leath
6. okt 2022

@ann092 Dobrý deň..rozmýšľali ste aj nad prírodnou liečbou? Ak by ste mali záujem, napíšte mi.... Z vlastnej skúsenosti viem, že vyskúšanie aj takejto cesty nie je na zahodenie