Štítna žľaza a nadváha

misuliks
28. okt 2016

Ahojte zienky. Zacinam sama k sebe citit odpor. Moj problem je v tom, ze odkedy sa liecim na znizenu funkciu stitnej zlazy a beriem lieky, tak strasne priberam. Pred tehotenstvom som nikdy nemala dokonalu postavu. 158 cm cca 51kg. Pekne plne prsia, no moj problem bol vzdy vacsie brucho, preto si nikto ani do 4 mesiaca nevsimol, ze som tehotna. Pocas tehotenstva som pribrala 8 kg na 59kg a z porodnice som odisla z 52kg. Pocas dojcenia som z vahou isla na 45kg, s cim som bola velmi spokojona. Po cca roku ma zobrala raz v noci 112, kedze som skolabovala. Po vsetkych vysetreniach mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy a od vtedy beriem lieky. Momentalne l-thyroxin 75. Odvtedy je moje zdravie v norme. Najvacsi problem je, ze som pribrala zo 45kg na 67kg. Na stravu si davam pozor, aj ked na cvicenie nemam velmi cas. Lekar povedal, ze z liekov sa pribera hlavne vtedy, ked nie je dostatocna davka, no moja je v norme. Uz som lieky aj prestala uzivat, ale citila som sa zle. Je tu mozno niekto kto vie ako na to??? Vzdy ma kazdy chvalil aka som po porode chuda a teraz sa ma pytaju, ci cakame druhe a lezie mi to na nervy 😢

janett_6
28. okt 2016

Pri výške 150 cm som mávala 56kg . Nikdy som nebola modelka ale váhu som mala od strednej stálu. Aj po dvoch pôrodoch sa nič nezmenilo. Potom z ničoho nič som skočila na 66kg a strašne mi zvieralo hrdlo. Po vyšetreniach mi zistili zvýšenú funkciu , a nasadili Eutirox 75. Tie som brala asi 4 roky pokiaľ som znova neotehotnela. Počas tehotenstva som pribrala 9kg a po mesiaci som mala 66kg ako na začiatku. Ale dávku mi zvýšili cez týždeň 75 a cez víkend 100. Počas kojenia som znova pribrala, čo iné baby chudnú a váha sa zastavila na 70kg. Určite vieš ako som sa cítila,.... nič si nemôžeš obliecť, a vypadáš ako uštipnutá včelami. Tak v máji tohto roku ( malú som už prestala kojiť) som povedala dosť. Obmädzila som všetko z múky a všetky prílohy a ide to. Doteraz sa mi podarilo dať dole 35 cm , a ktomu som pred mesiacom pridala cvičenie na spevnenie. A pokračujem. Na váhe som od vtedy nestála ale všetko čo som nosila pred 10 rokmi keď som ešte len čakala toho prvého ,OBLEČIEM, teším sa a držím ti palce . Hormóny snami budú kývať ale my sa nesieme dať.

kikasa
29. okt 2016

@misuliks Prosím ťa, len neprestávaj užívať lieky, tým si len uškodíš. Užívam Euthyrox už niekoľko rokov a môžem ti povedať, že z liekov nepriberáš. Ak priberáš, tak preto, že hormóny ŠZ ešte nemáš v norme. Ja som priberala viac ako rok, kým sa mi upravili výsledky a pasovala mi dávka. Teraz mám TSH cca 2, a nerobí mi problém schudnúť.

1zabka11
29. okt 2016

Ahoj ja meriam 160 vzdy som pred tehu mavala 48-9kg. Ako som otehotnela pribrala som na 70kg,po porode som odchadzala z nemocky cca 53kg,potom som prestala dojcit po mesiaci kd narodenia maleho,a mala som 52.. dr ni naasla zvysenu cinnost stitnej zlazy,tam ma odvazila mala som 50kg,liecim sa uz pol roka na stitnu zlazu,beriem VASOCARDIN na srdiecko,z 3tabletok mam uz len pol rano 🙂 niekto pribera,niekto chudne 🙂, ja som mohla vzdy jest vsetko aj tak som nepribrala,momentalne mam 51 🙂 a stale nepriberam ani neubudam na vahe 🙂 aj ked ja by som zas chcela vahu 55 🙂 ja sa necitim moc dobre ked som chuducka :D ano dajte mi facku,ktora by nechcela ...:D 🙂 hm,zienky je to beh na dlhe trate,a prajem skore uzdeavenie.

gregul
2. nov 2016

najhorsie co mozes spravit je nebraat lieky, lebo aj po par dnoch si tam kde si bola a telo este viac rozhadzes. ja mam ten isty problem, a to som aj trenerka aj vyzivova poradkyna, cvicim neustale aj pocas tehotenstva, ale jednoducho to nepojde dole kym sa hormony neustalia. mne sa tou uz mierne zlepsuje, ale stale to neni ani zdaleko co to bolo volakedy, ale ono sa to upravi. treba vydrzat, hlavne nechat telo nech si vdaka liekom upravi stav hormonov a bude to 🙂 treba vydrzat

sense
2. nov 2016

lieky urcite nevyraduj sama od seba, viac si ublizis ako pomozes, tiez beriem euthyrox 75 ale urcite by som si nechala poradit ohladom stravy nejakemu odbornikovi ci je naozaj spravna, a pridala pohyb, da sa schudnut aj so stitnou zlazou sice pomaly ale da...

renatka0000
27. feb 2019

Mam len 18 rokov a mam stitnu zlazu trapim sa velmi velmi z kilami neviem co mam robit 😞

majkasmih89
9. okt 2019

Viem úplne ako sa cítiš...mám 164 a pred rokom som vážila 75 kg, kým mi nediagnostikovali hyper aktívnu štítnu žľazu mala som 55 kíl, potom som začala rapídne priberať a pýtala som sa mojej lekárky na Endikrinológii či je to normálne - veď to by som mala byť chudá a pani doktorka povedala, že je to normálne lebo sa už liečim tak idem na normálnu váhu...poradila som sa po známostiach s lekárom Kampem z Fakultatívnej nemocnice v Košiciach lebo som si zistila, že sa zaoberá bio liečbou a ten mi odporúčil 9 dňový detox, nakoľko spolupracuje s nemeckou firmou, ktorá sa zaoberá týmto konceptom chudnutia a dnes som na 60 kg a jeho spokojnou LR partnerkou... ;)