Strach a triaška, keď idem mimo stereotyp

13. máj 2021

Ahojte. Posledný rok bojujem so stavom. Akonáhle mám niekam ísť a je to mimo môjho stereotypu ,nahle u mňa nastane strach a triaška - pocit,že sa zbláznim, samozrejme náhle mi výleti tlak a pulz,no ak mi je to oznámené desať minút predtým nestíham panikáriť a v pohode to zvládam. Má niekto podobnú skúsenosť ? Už som si dala magnosolv a neurol 0.25 o desiatej mám ísť na vyšetrenie so synom a ja neviem,čo so sebou.

halabolka
13. máj 2021

panicka porucha

juliet86
13. máj 2021

panicka porucha. mozno socialna fobia. mozno tetania. kto ti predpisal neurol? navstiv kvalitneho psychologa. napr kbt psychoterapja. ak nepomize tak kvalitny psychiater. napr mirtazapin je fajn na uzkosti. fajn ze si uvedomuhes spustace. pomoct mozu aj dychove cvicenia relaxacie a pod drz sa a vela stastia

autor
13. máj 2021

@juliet86 ďakujem.obvodny lekár mi dal neurol

juliet86
13. máj 2021

a vies ze je navykovy? to je taky heroin pre slusnych ludi ;) kratkodobe riesenje. vhodbe napr na zvladnutie kratkodobeho stredu napr nahla smrt v rodine na ukludnenue prvych par dni do oohrebu a pod. ale z toho co opisujes je tvoj problem systemovy oreto antideprlresiva dlhodobo su rozumnejsia volba. burol len zakryva problem a budujes si nanho toleranciu

teleskop
13. máj 2021

PANICKY ATAK

autor
13. máj 2021

@juliet86 viem o tom,len neberiem to každý deň,tak 2 x do mesiaca

halabolka
13. máj 2021

@juliet86 tetania je iba dosledkom PP. tiez ich mam a je to svinstvo. Mne na to spociatku pomahala meditacia, dokazala som nou potlacit tie uzkostne myslienky. Autorka, vyskusaj, ale treba ju praktizovat kazdy den aspon 20 minut. Vysledky som videla tak po 3 tyzdnoch