Strata čuchu a chuti pri chorobe

24. mar 2024

Ahojte , stratila som chuť aj čuch som chorá, mám aj sople , nič necítim ani tú najsilnejšiu vôňu , ani čo jem . Poraďte , čo na to ? Kedy sa mi vrátia ?

mamamasama
24. mar 2024

Ak je to covid, tak možno o pol roka

rozculena
24. mar 2024

pri nádche bežne strácam čuch.Vráti sa po odoznení choroby.Pri covide ťasžko povedať....

andrejka1974
24. mar 2024

Budeš mať covifd mne sa vrátil čuch po mesiaci

kleopatra114
24. mar 2024

Po chorobe . Ja to mám pri každej respiracnej viroze

autor
24. mar 2024

Mne sa to v živote nestalo , ani chuť nemám už poriadne . Strašne zlý pocit , som zvedavá kedy sa vráti , pretože takto fungovať niekoľko mesiacov by ma asi vystrelo…

maca1984
24. mar 2024

Ja strácam čuch, chuť " bežne" pri chorobe.
Ale keď som mala covid " teraz" v dec.min.roku, tak som vedela,že to nie je tá " bežná " strata.
A covid test to len potvrdil.
Skús sa otestovať...

marianarem
24. mar 2024

Ja som to tiez raz mala davno pred covidom, bol to velmi neprijemny pocit. Trvalo to tak 3 dni. Ak je to covid, tak to moze byt horsie, mojej mame sa cuch vracal cca rok.

diewcatqoo
25. mar 2024

Nedavno som mala zapal dutin a strata cuchu a chuti trvala tak cca tyzden. Nevratilo sa to cele naraz, ale trvalo to postupne. Najprv som citila len intenzivnejsie vone a chute, potom aj tie dalsie.

nat_kat
25. mar 2024

@mamamasama Alebo možno aj o týždeň. Netreba šíriť paniku 🙂

autor
25. mar 2024

Bola som u doktorka dala mi antibiotiká , ale ako to bude z čuchom nevie. Pretože nevie či je to covid alebo nie . Test v lekárni nemali. Zajtra kúpim . Čítala som , že čuch sa dá sj trénovať …

ndrag
25. mar 2024

Ja mavam stratu cuchu spojenu s uzivanim kvapiek do nosa. Hned ako prejde vrchol - bolavy nos a sople zacnem znizovat davky a cuch sa postupne vrati.

mamamasama
25. mar 2024

@nat_kat vychadzam z osobnej skusenosti 😅