Strata čuchu pri nádche

andrejka1983
23. dec 2012

baby poradte niečo čo by mi vrátilo čuch ☹ pár dni nič necítim, ani tu najsilnejšiu vonavku čo mám...mala som nádchu, ešte stále to neni ok, fukam huste žlte hlieny ale už aspon možem dýchať nosom....no ten nuch ma trápi,čítala som že najlepšie na to aby sa mi vrátil ňuch je cibula a cesnak? ale ako, mam sa nadparovat nad šupkami, alebo nad celou cibulou, alebo si tým mam potierať nos?....používala som aj sprej do nosa, homeopatuikum, ale zatial nič. dakujem za rady....

myleontina
25. apr 2015

@andrejka1983 tak teda ja som dobra mimoza :D :D :D :D no super :D :D oki no, aj majster tesar sa raz utne 😀

andrejka1983
autor
25. apr 2015

@myleontina v pohodeeee 😀 😉

shejla24
3. júl 2015

To by som momentálne potrebovala i ja necítim ani vône, ani chuť jedál a nápojov. som chorá, mám nejakú virózu, alebo angínu, beriem na to Suprax ATB 400 my, 1 tbl, každých 24 hodín, nádchu už takú nemám aj keď sa mi zdá, že mi niekde stojí v nosových dutinách. Naparujem sa nad kamilkami, ale už 4 deň som takto hanicapovaná a je to hrozný stav, nemôžem ani variť. Kto vie poradiť?

rika1968
3. feb 2017

Ahojte. Obnovym túto tému, pretože by som bola vďačná, keby sa mi niekto taky ozval, ktory necitil vône a chute viac ako 10dni. Moje prechladnutie sa začalo 26.1.2017. Od vtedy necitim vône ani chute. Mávala som aj v minulosti počas prechladnuti, ale nie až tak dlho. Doktorka mi poradila okrem antibi. aj vitamin A a E. Na internete neviem nájsť, že kolko dni je v norme tento hrozny stav.Som dost nekludna a bezradna. Vopred dakujem.

evolet1
4. feb 2017

@rika1968 fúha, to je fakt dlho. U mňa trvalo 3 dni, že som necítila vôbec nič, po troch dňoch už bol náznak ,,vône", slabučký, no predsa.

uhnakova
4. feb 2017

@rika1968 ja som bola v novembri tak strasne chora, najprv hrozna nadcha s bolavou nosnou mandlou, po styroch dnoch mi to udrelo do dutin. Necitila som vonu a chut asi 7 dni. Uzivala som atb kvoli dutinam, dalej lokalne antibioticke kvapky do nosa a antihistaminikum Claritine. Na tvojom mieste by som skusila dat si tabletku Claritinu na vecer pred spanim, cez noc fajn odpuchnu sliznice hornych dychcich ciest a za jeden-dva dni by to mohlo zabrat aj na tu chut a vonu. Claritine je aj volne predajny, 7 tabletiek stoji asi 6 €.

rika1968
4. feb 2017

@uhnakova Samozrejme všetko skusim, len aby som už začala citiť vône, je to strašny pocit. Určite aj ja som mala vírusovy zápal dutin, mne prvé dni strašne bolela hlava a oči, až mi bolo na zvracanie.Stále beriem antibiotika a už by som aj bola ok, len tá strata čuchu ma trápi. Nad slanou vodou aj 3x denne naparujem a snažim sa byť trpezlivá.V pondelok kupim claritine, zatial ďakujem a prajem pekny víkend.

uhnakova
4. feb 2017

@rika1968 neboj, ako sa vyliecia sliznice a odpuchnu, tak sa vrati aj chut a cuch. Mozno nakoniec nebudes uz Claritine potrebovat, do pondelka budes na tom lepsie 🙂

kondaska1
4. feb 2017

@rika1968 aj mne sa toto stalo naposledy ako som bola chora, nikdy predtym som to nemala a trvalo to cez tyzden. Uz som si myslela ze mi cuch a chut odisli navzdy, bolo to hrozne 😉 ale zrazu to len tak zo dna na den preslo, tiez som mala len nadchu.

rika1968
5. feb 2017

@uhnakova
@kondaska1 Ahojte babenky. Nuž kiež by ste mali pravdu. Nemám to prvy krát počas prechladnutia, ale tak dlho som ešte nemala. Od 26.1. , to je už 11 dni a zatial nič. Trošku ma to už desi, lebo sa mi to zdá dosť dlho. Ach prekliatá chripka. Nuž uvidime a ďakujem za podporu.

kondaska1
5. feb 2017

@rika1968 a necitis vobec nic? Ani ked privonias k vonavke? Aspon naznak niecoho?

rika1968
5. feb 2017

@kondaska1 zatial som sa netestovala, ale dnes večer som skusila úplne k nosu dať napr. avivaž a citila som niečo sladké, mierne som citila aj mentol a odlakovač. Silné vône , ktoré som pred tym bežne citila aj z dialky, teraz som citila len ak som úplne dala k nosu. Zase som necitila savo, čistiaci prostr. na WC. Od zajtra sa testujem ďalej. Dobru noc.

metisa
24. mar 2017

Ahojte, tiež som mala počas tehotenstva tento problém, bola som v 29tt a na 14 dní som stratila úplne čuch aj chuť, už som bola presvedčená, že mi to ostane a že si neovoniam svoje bábätko. Do toho som ostala aj zápal ucha, brala som ATB (od gynekologičky, lebo z ORL sa mi báli predpísať niečo). Naparovala som sa nad čajovníkovým olejom atď., nič nezaberalo. Z ORL mi odporučili na užívanie Quixx nosový sprej s morskou soľou a Sinupret kvapky. Prešlo to. PO 14 dňoch som začala mierne cítiť chute aj vône, na 15 deň to už bolo ako predtým. Iba píšem svoju skúsenosť, aby ten, kto bude mať tento problém nestresoval, nejdem sa tu hrať na poradkyňu, radiť má v prvom rade lekár. Narodilo sa mi veľké zdravé dieťa, všetko je ok, čiže nestresujte, ak by sa vám niečo také stalo. ❤

vlafoj
19. máj 2017

Ahojte. Ako vidim, nie som sama, no ja uz tiez riadne stresujem... Mam silnu nadchu a uz 7. den necitim ani naznak ziadnej vone / pachu a ani len stipku ziadnej chute. Je to hrozne! ☹ Beriem od stvrtka aj lokalne antibiotika do nosa, ale ani to zatial nepomohlo. Predtym som to mavala pri nadche skoro vzdy, ale max. 2 dni. Normalne som prisahala, ze ak sa mi ta chut vrati, tak od radosti zjem aj chren, ktory vrcholne neznasam. 😀

metisa
28. máj 2017

@vlafoj ako som pisala - voobec nic som necitila, ani mentol ani cajovnikovy olej, proste niiic. Plakala som, že mi to ostane :/ hroznééé. Ten, kto niečo take prezije, vie o čom to je.

jujala
28. máj 2017

@metisa mne sa bezne stava, ze stratim cuch aj chut sucastne. a vtedy sa z toho doma smejeme, lebo predbehnem aj mojho zaryteho manzela v pojedani chili papriciek.....
Ale prvykrat mi tiez nebolo vsetko jedno.

vlafoj
28. máj 2017

Po 10 dnoch sa to vratilo. 🙂 Nikdy som sa tak netesila tomu, ze citim maleho kakanicku v plienke. 😀 Normalne som sa modlila, aby sa to vratilo, a to sa nezvyknem nejako modlievat... a na druhy den uz som citila mierne vone aj chute. 🙂 Verim tomu, co sa pise, ze ludia co stratia cuch a chut vacsinou koncia na psychiatrii. Je to fakt hrozne...

kenka1988
16. feb 2019

@rika1968 zdravim, mozem sa opytat ako ste dopadli pred tymi dvoma rokmi, ja necitim uz 6 den

rika1968
16. feb 2019

@kenka1988 Dobrý deň. Ja som viac týždňov necítila a veru som sa zľakla,lebo počas prechladnutia som tak dlho ešte nemala. Potom pomaličky sa mi čuch aj chuť vrátil, ale nie je to ono. Ráno necitim, ani po ležiačky necítim.

kenka1988
16. feb 2019

@rika1968 ja to mam tiez takto dlho prvykrat, ale predchadzala tomu poriadna chripka, pocas beznej choroby max 3 dni,tak uz budem len cakat, nic ine mi neostava

rika1968
16. feb 2019

Určite sa vám vráti, len ak ste mali silný zápal dutín, tak to potebuje čas. ja som veľa inhalovala nad slanou vodou. skúste, možno sa vám uľaví.

kenka1988
16. feb 2019

@rika1968 dakujem, potesili ste ma 😉

brezza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz