Streptokok - skúsenosti

chiaramonika
24. apr 2014

Ahojte. Chcela by som sa opytat. Uz dlhšiu dobu ma sem tam pichne v uchu. Vobec neviem ci je to prievan alebo co. Pred týždňom aj pol som bola u lekára nakoľko ma bolelo hrdlo a mandle som mala zahnisane. Dal mi nejake antibiotika no jedna taka zahnisana bodka tam este ostala a antibiotika som dobrala vcera vecer. Ucho ma tiez sem tam boli. Len som alergická na penicilin tak neviem ci bili nejake slabšie tie lieky alebo co. Druha vec. Dcérka mala teraz dva tyzdne 40 teploty. Ležali sme skoro tyzden v nemocnici, vcera sme sa vrátili s tym ze uz dva dni bola bez teploty a hnačky. Dnes rano mala zas teplotu 39 a hnacku. Berie antibiotika stale. No som zufala co jej chudiatku je. Zajtra ak nebude lepsie ideme opäť k lekárovi. Moze to byt streptokok ? Za rady budem vďačná.

stefka33
24. apr 2014

@chiaramonika Možno to bude znieť trošku divne, ale ak máš tú zahnisanú bodku v hrdle, tak nám jeden lekár poradil, že treba jesť vtedy čipsy. Oni to hrdlo tak vydrhnú od hnisu a aj soľ v nich obsiahnutá rozpušťa hlieny. S ostatným neviem poradiť. Tie čipsy mám overené na rodine, že to skráti dobu liečenia.

mirkava
24. apr 2014

@chiaramonika my máme 5 týždŇov a nechcel sa nám zahojiť pupček, nakoniec prišli na to, že je tam streptokok a brali sme anitbiotiká 9 dni, nakoniec sme skoncili v nemocnici, lebo sme prešli na umelu stravu a s tými antibiotikami to bolo asi na malého vela tak vrackal. Streptokok nie je sranda ale neviem ako sa môže prejavovať, ale ak ste boli v nemocnici tak jej nevysetrovali či to nemoze byť streptokok? Asi by to nasli v stolici ak hnačkovala.

chiaramonika
autor
24. apr 2014

@mirkava brali jej aj krv aj stolicu aj vyter z hrdla. Ze mala nejake baktérie. Nejaky vírus v tele no nerozumiem ze preco sa jej hnačka a horúčka vrátila. Cely den spinka. Uz bola v pohode. Teda pripadala mi tak posledné dva dni a dnes bum. Zas sme na zaciatku.

mirkava
24. apr 2014

@chiaramonika má vysoku horučku? uvidite co vam povedia, ale urcite by som sa opýtala aj na toho streptokoka.

chiaramonika
autor
24. apr 2014

@mirkava ma 39 a hnacku. Vcera ju pekne prezreli a povedali ze je zdravá a dnes zas to iste. Skúsim zabal alebo nieco. Hlavne nech jej je lepsie

mirkava
24. apr 2014

@chiaramonika drzim palce, lebo s takým malým babom v nemocnici to vobec nie je lahke

chiaramonika
autor
24. apr 2014

@mirkava no teraz mala len dva roky bábätko uz nie je 🙂 A vkuse dva tyzdne teploty. Dva dni pauza a zas teploty. Dakujem. Dufam ze jej bude lepsie.

katkasofi
24. apr 2014

@chiaramonika my mame streptokoka už dva mesiace.. Z hrdla už 'zmizol' ale v nose je stále. Teraz pôjdeme znovu na vytery. Boli sme v nemocnici lebo mal maly zápal stredného ucha, začínajúci zápal pľúc... A z výterov vyšiel streptokok pneumonie... Tak sme brali summamed - nezabral, potom injekčne zinnat, potom sirup zinnat a teraz dobral biseptol - jediný liek na ktorý jeho druh nie je rezistentný. Skús žiadať výtery, tam to zistia a aj vyjodnotia na akú latku nie je kmeň streptokoka rezistentný.. Ja len dúfam že sme sa ho už konečne zbavili...synček má 13 mesiacov. Skoré uzdravenie

chiaramonika
autor
24. apr 2014

@katkasofi dakujem. Uvidim ako bude do zajtra.

puzserotilia
23. mar 2019

@katkasofi ahoj...a biseptol naozaj pomoze? Moj chlapcek ma 7 rokov.. Od septembra ma streptococc pneumonie v nose.. Chodime na vyteri brali sme aj antibiotika ale nepomohli.. Odvtedy ma nadhu.. Uz som skusala aj homeopaticke aj bylinne pripravky ale ani tie nepomohli.. Uz neviem co mam robit.. Podla doktorky antibiotikum na tejto druh nie je.. Prosim ta ked vies pomoct napis mi spravu na puzserotilia@gmail.com.. Dakujem

zabulienka266
23. mar 2019

@puzserotilia Tak my sme sa trápili minulý rok. Syn raz dostal streptokokovu anginu a začal sa kolotoč.... Aj keď sa hrdli vyiecilo, opakovane nadchy a pri každej zápal ucha. Nakoniec začali kožné problémy až keď mu opuchli oči a zacervanalo cele ich okolie v jeden deň sa nam podarilo obehnut ajo akútny pripad gastro, kožné, imuno aj orl. Dostal atb keďže mal zvýšené cro a teplotu, po ich dobrani urobil sam lekar na orl vyter a vyšlo ložisko streptokoka v mandli. Hned dostal termín na zakrok. V stredu mu ich vybrali a v piatok čistá koža.... Ja....liečili mi rok na ortopedii boľavé kolená - rehabilitácie, enzýmy, lieky od bolesti....Až ten istý lekár pozrel mandle a povedal že von. 3 týždne po synovi ja... a klop klop pokoj máme....Syn mal kmeň, ktorý môže spôsobiť poškodenie obličiek a ja čo môže spôsobiť zápal srdcového svalu a už sme ho mali v krvi....A to sme obaja pojedli antibiotík dosť. Toť naša skúsenosť....

mkado
23. mar 2019

@puzserotilia dobry den, presne s tymto sme sa trapili v jeseni my. Nepomohlu ani lokalne ani klasicke atb. Ak chcete, napisem vam do spravy, co sa nam osvedcilo

puzserotilia
5. apr 2019

@mkado dobry.... Ano chcem... Prosim vas.. Dakujem

kimina21
13. jún 2023

@mkado mozem vediet,co pomohlo na streptokoka?dakujem

stunterka
22. mar 2024

@mkado mozem aj ja poprosit info?