Tarlovova cysta

kristina236
23. apr 2018

Ahojte, priatelovi zistili Tarlovovu cystu. Máte s tym niekto skúsenosti? Dočítali sme sa že to ma len 5% ľudí na svete... ak sa tu najde niekto kto ma rovnaky problem budem vďačná za každú odpoveď ako sa to da liečiť a pod. Ďakujem

kvojtanikova
23. apr 2018

Ahoj moja mama to ma a veru nic sa s tym neda robit, mava lepsie aj horsie obdobia, berie lieky chodi na bankovanie a rehabilitacie...je to asi dozivotne. Operacia nepripada do uvahy je to vrastene do miechy.

kristina236
autor
24. apr 2018

Ahoj, dakujem za odpoved. Da sa aspoň dočasne ta bolesť odstrániť?

kvojtanikova
26. apr 2018

@kristina236 no ano, mama ma aj obdobia kedy sa normalne moze hybat, pracovat v zahrade, domacnosti, atd. tie lieky co berie su na baze morfia takze ked si ich da tak potom je uz dobre, len tym ze je to vlastne droga tak je to navykove, preto treba opatrne s tymi liekmi. viem ze ich jej predpisuje doktor len po jednej krabicke lebo naraz ani viac predpisat nemoze.

matah3
3. apr 2019

@kristina236
Dobrý deň,
mne diagnostikovali Tarlovovu cystu a perineurálnu cystu. Je to dosť ťažké byť stále v bolestiach.
Ja mám nasadené lieky. Sú dni dobré a potom zlé.
Dúfam, že priateľ našiel dobrého neurológa, ktorý mu s tím pomáha.
Pekný deň

addulienka
3. jún 2021

@matah3 dobrý deň prajem, mám tarlovovu cystu a žijem v neustálych bolestiach, vidi, že ta správa je z roku 2019. Zmenilo sa niečo vo Vašej liečbe? Andrea

matah3
3. jún 2021

dobrý deň, som stále na tabletkách. Neviem si predstaviť, keby mi ich vysadili . žiaden posun v liečbe. Málo komu sa tarlovove cysty zmenšia väčšinou rastú. Už ju máte dávno diagnostikovanú?
@addulienka

ledgerka
3. jún 2021

Ja ju mam, 4 cm, ale nemam ziadne problemy ani bolesti. To ti asi nepomoze.

addulienka
5. jún 2021

@matah3
@matah3 Môžem sa spýtať aké lieky beriete? Ja amitryptilin a lyricu a okrem toho tramadol, ale mám pocit, že nezaberá.

matah3
5. jún 2021

@addulienka
dobrý deň, gabagamma 600, magnosolv, tebokan. Keď mám veľké bolesti pridávam tabletky od bolesti.

addulienka
6. jún 2021

@matah3 Dakujem pekne za odpoveď. Z východu asi nie ste?

addulienka
6. jún 2021

@matah3 Asi rok a pol mám také bolesti...

addulienka
6. jún 2021

@kvojtanikova Dobrý deň prajem, zaujímam sa o neurologa, ktorý Vám pomáha s liečbou Tarlovovej cysty... a tiež aké lieky beriete. Ja som už rok a pol v bolestiach, beriem lyricu a amitriptylin. tieto mi nepomáhajú. A tiež tramadol...len ten občas zaberie.

matah3
7. jún 2021

Dobrý deň, chodím k neurologičke do Ružomberku. Užívam Gabagammu.

addulienka
7. jún 2021

@matah3 A chodíte do práce? ALebo PN alebo invalidný dôchodok? Ja som bola na PN 10 mesiacov, v máji som nastúpila do práce, ale nevládzem pracovať. Ked v noci spím asi 4 hodiny a budia ma bolesti, sotva podam v práci nejaký výkon....a neviem čo ďalej...

matah3
7. jún 2021

teraz chodím do práce, bola som na PN 3 mesiace a vrátila som sa do roboty.
Uvažovala som aj o invalidnom ale nejako som od toho teraz prestala uvažovať.
Najhoršie je na tom, že ma tabletky utlmujú v práci. Nevládzem dakedy uvažovať.
Mám sedavú robotu tak pri predpísali podložku na nesenie. Tak tá mi pomáha.
Takéto bolesti že som nemohla spať boli pred PN. Po nasedení liekov už sa dá.

matah3
7. jún 2021

@addulienka teraz chodím do práce, bola som na PN 3 mesiace a vrátila som sa do roboty.
Uvažovala som aj o invalidnom ale nejako som od toho teraz prestala uvažovať.
Najhoršie je na tom, že ma tabletky utlmujú v práci. Nevládzem dakedy uvažovať.
Mám sedavú robotu tak pri predpísali podložku na nesenie. Tak tá mi pomáha.
Takéto bolesti že som nemohla spať boli pred PN. Po nasedení liekov už sa dá.

matah3
7. jún 2021

@addulienka doktorka Vám navrhla invalidný?

addulienka
9. jún 2021

@matah3 Mne doktorka nenavrhla invalidný. Oni mi stále vykazujú Chronickú bolesť bližšie neurčenú....a to na invalidný nie je. Hoci radiolog jasne popísal, že mam medzi S2 a S3 tarlovovú cystu a ze je tam možné tangovanie do nervu S3. Neurolog na to povedal, ze tarlovova cysta zvyčajne nesposobuje problémy....ja to nechápem, sak vidia že ta bolesť ide presne z toho bodu, kde je práve tato cysta.

matah3
11. jún 2021

@addulienka aj mne jeden doktor povedal, že nespôsobuje bolesť. Ale moja neurologická to bere ako fakt ze mam bolesti. Mam pocit, že veľa ľudí nechápe že je to vyčerpávajúce žiť celé dni v bolesti. Ja už začínam bolesť brat ako súčasť života.

addulienka
11. jún 2021

Ak ma môj doktor s týmto bude ešte naďalej takto vytáčať, tak začnem chodiť k Vašej neurologičke do Ružomberku 🙂

fakirka
28. dec 2022

ja mam takisto Tarlovovovu cystu 6mm,kopec papierov od neurologicky,neurochirurga,algeziologicky,kde je posledna stanica,30 rokov som si odrobila na zeriave v us.steele,a tam som si chrbticu znicila..tak ako mi vysvetlovala dr.oni vam len na chrbticu ID nedaju,tam je naj.priniest nejake papiere od psychiatra.aq odkial sa len da mne na samotnu chrbticu chybalo 5 bodov,takze idem ziadat znova,ale uz mam papiere aj od inych lekarov polus ten psychiater...smutne od kedy som skolu skoncila vzdy som pracovala a kazdy druhy rom co sa idu zodrat maju priznany ID.toto mne mozog neberie.nastupila som do lidlu tak po 3.dnoch ma prepustili lebo koli chrbtici mozem dvihat len do 5 kg,v podstate v kazdej manualnej praci sa dviha viac ako 5 kg...vsetko cele nase zdravotnictvo postavene na hlavu😢

redredwine
20. jún 2023

Ja som mala tarlovove custy v krizovej oblasti a bolesti v celom podbrusku. Na na internete som nasla knihy Vy jste placebo a Objevte sve bozstvi od Dr. Joe Dispenza a po 5 mesiacoch robenia jeho metody, alebo ako to nazvat, bolesti zmizli. Vrelo odporucam kazdemu, kto ma akykolvek problem, hlavne 'nevyliecitelnu' chorobu.