Ťažká depresia a panická porucha

elizeenka
22. máj 2020

Ahojte. Je tu niekto s podobným problémom? Začala som užívať lieky, zatiaľ sa cítim na zblaznenie. V noci nespím, trasie sa mi celé telo, neskutočná úzkosť k tomu fyzické ťažkosti, bolesti, raz vpravo v boku, raz vľavo a ja mam pocit ze sa zblaznim a stále myslim na to, že ma niečo boli. Už aj gyn. problémy riešim, čo myslím ze som si zapríčinila práve psychikou. Bojím sa najesť, že mi bude zle, bojím sa ísť ráno na záchod, že čo tam bude a tak.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 a doktorka mi odporučila nehľadá diagnózy na nete, najlepšie nemať prístup k internetu, že si treba vážiť každý deň života a nemyslieť stále na smrť a choroby, ale dá sa to pri našich stavoch? Nič iné si neželám, len zbaviť sa tejto pliagy, pretože to je horšie ako akákoľvek iná choroba. Keď boli telo, vezmeš liek a prejde, ale keď boli duša to je niečo hrozné, ten kto to neprežil nepochopí

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizeenka
autor
22. máj 2020

@ayanamirei beriem antidepresiva, ale iba 4 deň. Presne ako píšeš, všetko je v hlave. Ibaže mne nepomáha pozitívne myslieť, iba sa to zhoršuje. Pred 4 rokmi ma začala bolieť hlava, tocaky som mala, reku malo vody, tak som pila veľa, magnezko dávala, ale kdeže, tak som po 4mesiacoch skončila na MR mozgu, až keď mi Dr povedala ze som v poriadku, tak príznaky vymizli do 2dni. Potom bolesť na hrudi, kašeľ, až keď rengen bol ôk všetko prešlo. Nerobím to naschvál, nebaví ma trápiť seba a rodinu, ale neviem si pomôcť, snáď mi tieto lieky trosku skvalitnia život. Idem aj na bicykel s deťmi aj kadečo, ale keď príde večer, útlm tak som tam kde som bola.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienocka2808
22. máj 2020

@elizeenka 🙂 🙂 🙂 tak na rakovinu pankreasu myslim velmi casto. Odkedy zomrel ten spevak z Hexu uz som si to tiez par krat diagnostikovala, dokonca som bola kvoli tomu na sono brusnych organov... Teraz mi kamoska vravela, ze to diagnostikovali ten byvalej ministerke Lubyovej a normalne mi navrela hrca v krku a sup na net opet sledovat prejavy ... este som nebola u psychiatra s tym, ale nemam problem. ked to bude takto pokracovat tak sa znicim. Som kazdemu na smiech, rodine, kamaratom.... ale ked maju zdravotny problem, hadaj komu hned volaju... Ja mam v podstate nastudovane choroby uplne do podrobna, viem prejavy, viem ako sa liecia, viem uz aj davkovanie liekov... Z jednej casti ma to velmi bavi, ale na druhej strane nici. cakanie na vysledky je pre mna hotova nocna mora. Az do tej miery, ze mi je na odpadnutie ked mam volat o vysledky cytologie na gyndu.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@ayanamirei ze vraj prvé dva týždne to môže byť takto. Prvé dva dni som sa cítila dobre, ale včera a dnes katastrofa. Mala mi volať Dr, lebo som jej ráno volala, tak mi sestrička povedala, že sa ozvu, ale nič. Mala mi pomaly zvýšiť dávku, beriem polku ráno, neviem už názov a tretinu večer, ten sa vola Triticco

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 no presne ako ja. Skus ísť, zato nič nedáš a bude lepšie. Ja som sa razom rozhodla, zavolala som, najprv nebrali koli korone ale druhý krát ma objednala a už len to ze som išla ma nakoplo že bude lepšie hádam. Ale či to dokáže zbaviť aj týchto dúfajme hypochondrickych stavov to neviem. Neviem si predstaviť, že zrazu budem happy a nič neriešit, alebo že ma bude bolieť niečo a len mavnem rukou. Bodaj by. Ale ja aj deti moje takto sledujem, do zblbnutia. Dcérka mala hrčku na prsníku, šup k Dr ta nás poslala na sono, to iba manžel išiel dnu, mne by sa krvi nedorezali. Ale ma aj zvacsenu slezinu sledovaniu už 5 rokov, ešte aj zvacsenu uzlinu na bruchu, ale je to ok. Tak aspoň to ma drží ako tak, že sa to iba sleduje.

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 a ta hrčka na prsníku bol našťastie iba tuk

lienocka2808
22. máj 2020

@elizeenka ja napriklad syna vobec takto nesledujem. tak proste si vobec nepripustam, ze by mohol byt nejako chory. tato mania sa tyka vyslovene iba mna. A ako si sa objednala psychiatricke? potrebujes vymenny listok? aj mala s tebou dlhy rozhovor, alebo ti iba predpisala antidepresiva a dovi?

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 ved tak to aj ja, nepripúšťa že by im dačo bolo, dcéru bolieva koleno, dám jej masť a už je. Ale spomenula som to ortopédovi, keď sme boli koli plochým nohám, ale ináč poviem, to mate z toho ze behať, keď niečo. Sestrička ma objednala, výmenný nemusí byť, ale dobre je aj keď je. Ja som bola akurát u obvodnej tak som si pýtala lístok. Dnu u Dr som bola cca hodinu a pol, keďže som bola prvýkrát. Musí sa popýtať všetko, aby vedela určiť diagnózu. I keď mne povedala, že vy už asi mate nacitane co vám je.

gelifil
22. máj 2020

@elizeenka a rano?

zuzi56
22. máj 2020

@lienocka2808 veď si zajdi hneď za psychiatrom, on ti dá lieky a budeš Ok, a vôbec sa neboj liekov, ja som to zažívala rok v akutnom stave, a teraz normálne fungujem, tiež som mala tisíc chorôb, a teraz mám len jednu🤣🤣🤣👍🏼

elizeenka
autor
22. máj 2020

@gelifil co ráno?

eliska13
22. máj 2020

@lienocka2808 nepotrebuješ výmenný lístok a prvý rozhovor trvá asi hodinu.Necitaj nič čo sa týka chorôb život je príliš krátky a pekný, aby si sa takto ničila.Ja mám tiež úzkosti, ale iného typu skôr pri zmene práce, otehotnenie, veľké zmeny strach aké to bude, či zvládnem no zbytočne strachy😀
@elizeenka úzkostlive mamy to často prenesú na deti pozorujú deti, porovnávajú, a potom aj deti sú zo všetkého vystrašene na to daj pozor.ked prejdes na plnú dávku lieku bude to omnoho lepšie do takých 2-3 teraz Ti je najhorsie

eliska13
22. máj 2020

@elizeenka že ako Tí je ráno, lebo pri úzkosti depresii bývajú najhoršie rána volá sa to ranné pesima.Skor sa ráno budiš, prerušovaný spánok,máš strach, busi Ti srdce a pod...preháňa Ta..

elizeenka
autor
22. máj 2020

@eliska13 áno presne tak. Ale potom to pokračuje dakedy aj celý deň, keby len deň...

lienocka2808
22. máj 2020

@zuzi56 takže lieky ti normalne pomohli? ja som uz v takom stave, ze to uz vyskusam, aj ked ja som skeptik, a myslim si, ze ma to skor utlmi, neviem ako by mi to mohlo pomoct, proste tomu nechapem. Skus popisat ako to u teba zaberalo a po akej dlhej dobe. dakujem

elizeenka
autor
22. máj 2020

@lienocka2808 @zuzi56 to by som aj ja rada vedela, či lieky pomohli nemyslieť na zlé.

lucia851
22. máj 2020

@elizeenka ahoj napíš mi súkromnú správu možme popísať. Ja už 7 rokov sa liečim na úzkostno depresivnu poruchu

matus7030
23. máj 2020

@lienocka2808 skús najprv psychológa. Ak nezaberie tak potom psychiatra- ten ti dá aj AD. Nie je to hanba

eliska13
23. máj 2020

@lienocka2808 lieky Ta neutlmia práve naopak.Comu nerozumieš?keď má človek veľa stresu, je taká pesimisticka negatívna povaha, uzkostliva hneď je zo všetkého vystraseny všetko viac prežíva má znížený serotonín a ten spôsobuje to, že sa bojíš, vidíš veci čierne, pesimizmus nízka sebadôvera...znížený serotonín robí to, že je človek unavenejsi,lebo úzkosti unavuju, zle spi, nechuti mu jesť, bojí sa...nevie robiť veľké rozhodnutia, lebo sa bojí a stojí stále na mieste....alebo to môžu byť len myšlienky to nezvládnem, alebo také ako máš ty, alebo do toho nejdem, co keď....to sa mi určite nepodarí.... hneď vidí všetko negatívne.Lieky Ti dodajú serotonín zmiznú úzkosti a nebudeš sa tým celé dni zaoberať niektoré obsahuju dopamín povzbudia budeš mať viac energie, veď sú ľudia, ktorí v depresii nevedia vstať z postele, chodiť do roboty nemôžu lieky utlmovat😊určite choď k lekárovi toto je bludný kruh, ktorý musíš pretať.Clovek nemôže žiť stále so strachom obavami mozno Ti budú stačiť len lieky na ukludnenie.

zuzi56
23. máj 2020

@eliska13 ja som vôbec nevedela čo mi presne je, začínalo to pomaličky, dokázala som s tým normálne zit, až potom ten posledný rok som začala zle spávať, stále som sa budila, ze nás určite niekto prepadne v noci, normálne som mala stavy, že som toho zlodeja počula chodiť, neohrozene to bolo, a k tomu ešte dve malé deti.
Totom sa pridal strach šoférovať, lebo sa určite zabijem, vysoký tlak, všetko ma bolelo, zasklby svalov nonstop.
Ja už ani neviem ako som došla ku psych., ona mi hneď dala AD, mne sa ale úplne pohoršilo, mala som sebevrazebne myšlienky, a až po 6 týždňoch sa mi začalo polepsovat.
Najskôr prešli tie bolesti tela, a tak postupne sa to zacalo vytrácať, po 3 mes.som bola normálne úplne fit😁
Ak niečo chcete , kľudne pošlite spravu .

mirka_8
28. feb 2021

@elizeenka ahoj prosim ta ako si sa s toho dostala ake si mala gynekologicke problemy ja nemam city emocie bludy v hlave

nikolas224
15. apr 2021

Zdravim vas
Vecer ked spim
Znicoho nic vstanem
A bojim sa velmi coto znamena

suzane7
12. mar 2022

@elizeenka môžem ti napísať správu?

ibrunova
12. mar 2022

@suzane7 Používateľka elizeenka už nemá účet na Modrom koníku. K tomuto kroku sa rozhodla sama používateľka.

suzane7
12. mar 2022

@lucia851 ahoj. Môžem ti napísať?