Ťažká depresia a život bez emócií

sarah275
20. aug 2017

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami trittico a valdoxan antipsychotikom rispen, chodím aj na psychoterapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

mariamayi
20. aug 2017

@sarah275 Poslala som Ti IP

jana_machajova
20. aug 2017

http://zdraviezbozejlekarne.sk/praslickarolna/

Posledné dva odstavce si prečítaj, za vyskúšanie nič nedáš. Ak pomôže, určite budem rada...

petrofka
20. aug 2017

@dharmasanata ludia v depresii nie su nekonecne smutni. Ludia v depresii necitia nic. Len prazdno. Ono sa to tazko popisuje.
Zalezi ci je k depresii este nieco pridruzene. Ina choroba. Niekedy cloveka lamu take zdrvujuce pocity, co sposobuju aj fyzicke utrpenie. Vtedy je to necitenie dolezite docielit pomocou liekov, aby clovek dostal sancu sa nadychnut a znova moct premyslat a liecit sa aj formou psychoterapie.

zero1
20. aug 2017

ja to poviem takto.. máš neschopného psychiatra ako aj psychológa.. zrejme berieš nevhodnú kombináciu liekov ktorá sa dá obmieňať a k tomu chodíš na zbytočnú a neúčinnú terapiu.. terapia môže byť mocnejšia ako lieky, ale na to treba správneho terapeuta, ako vzdelaného, tak skúseného, a ešte si k tomu musíte aj sadnúť. hľadaj si ozajstného psychoterapeuta, ich zoznam sa dá dohľadať..

yollanda
20. aug 2017

@sarah275 je normalne ze nepocitujes radost, smutok atd. Si v jednej rovine drzana antidep. Som na tom podobne

yollanda
20. aug 2017

@zero1 ziadny psycholog jej nepomoze kym neni stabilizovana

yollanda
20. aug 2017

@jana_machajova boze len ziadne homeo, cize cukor jej nerad

zero1
20. aug 2017

@yollanda poznám horšie stavy čo sa za rok liečby stabilizovali, to nie je o tom nasadiť jedny lieky a čakať a dáko bude.. toto je neschopnosť lekárov

petra9517
20. aug 2017

Ahoj 🙂 v prvom rade ti chcem povedať, že máš môj veľký obdiv, že vieš o tom takto písať, a že s tým bojujes !!! Už len to je znak toho že ideš správnou cestou....z môjho pohľadu máš zle nastavene lieky a ľahostajných lekárov.
Z vlastnej skúsenosti ti odporúčam metódu ONE BRAIN, odblokovanie problému ktorý to celé spustil, pozri si stránku http://www.metodaonebrain.sk
Držím ti prsty moja, čaká ťa dlhá cesta, ale všetko zvladnes, všetko dokážeš, lebo si bojovnička ❤ tak hlavu hore princezná, padá ti korunka ❤

catherinah
20. aug 2017

Presne tak. Zly lekar, zle lieky, zla cela liecba.

sarah275
autor
20. aug 2017

@petra9517 ahoj v prvom rade ďakujem za povzbudivé slová. Určite si tú stránku pozriem. Navrhovali mi už aj hospitalizáciu ale zatial som sa neodhodlala. Moja psychologička mi príde úprimne slabá. Len sa bavíme o veciach okolo mňa bez nejakého účinku. Lieky nezaberajú nijak. Vždy sa zasmejem ak mi lekár povie ći sa mi zlepšila nálada, keď ja žiadnu ani nemám proste neutrál. Aj tak Ďakujem za podporu a prajem krásnu nedeľu.

yollanda
20. aug 2017

@sarah275 prosim ta, zmen dr

yollanda
20. aug 2017

@sarah275 mna dlhe tri roky nevedel dr nastavit. Potom som zmenila dr a vsetko bolo ok. Su typy liekov Ssri a Snri. Mne ssri vobec nezaberali. Ty mas tritico a hovoris ze nic. Skus sa popytat dr na tieto dva typy

romea
22. aug 2017

@sarh275 antidepresiva spôsobujú že nepociťuješ toľko emocií a rispen emocie ukľudnuje, ja neviem ty by si mala brať povzbudzovaky asi nejaké. Ked si bola bez liekov čo si cítila smútok, prázdno beznádej? nechcelo to len nejaký oddych vnútorne si vyriešiť čo v živote chcem napr.dieťa, skúsiť snívať, abdehonia je prechodný stav po čase sa upokojuje...skúsiť iné lieky

sarah275
autor
22. aug 2017

@romea Vraj tie lieky nemajú vplyv na emócie no mňa podľa mňa úplne vykoľajili. Ja som aj stratila menzes na polroka čo pre ženu príjemné nie je, preto mi boli aj zmenené lieky. ťažko niečo vraieť keď ja sama tomu nerozumiem čo sa so mnou stalo. Fakt som bola zdravá žena plná energie len v životnej kríze ktorá vyvrcholila až do psychickej choroby. Ja som práveže na dieťatko bola pripravená až veľmi. Momentálne žiaľ necítim pocity ani k deťom, čiže si dieťa neviem predstaviť mať ale teším sa so všetkými mamičkami tu na fóre. Musí to byť úžasné mať detičky hlavne zdravé.

catherinah
22. aug 2017

@sarah275 a skusala si zmenit lekara? Skus najst naozaj odbornika a uvidis, ze spravnou liecbou Ti velmi pomozu.

sarah275
autor
23. aug 2017

@catherinah ahoj, radila som sa s jednou psychiatričkou v BA veľmi dobrou ktorá dala dokopy známu a povedala, že na moju diagnózu mám veľmi dobré lieky, naposledy mi nasadil pán doktor valdoxan ktorý užívam len týždeň tak uvidím ako mi zaberie.

catherinah
24. aug 2017

@sarah275 ak nepomozu ani tieto, urcite hladaj dalsie moznosti. Nebpj sa povedat,zeTi nie je dobre. Co Ti vlastne spustilo tent stav?

sarah275
autor
24. aug 2017

@catherinah sama neviem, vrátila som sa zo zahraničia so silnými bolesťami krížov a nikto mi nevedel pomôcť, tak som začala chodiť po šarlatánoch tý ma ešte viac zničili a zrazu som ostavala psychicky na dne. Určite mi je lepšie ako mi bolo už tak nevystrájam. skôr som ostala ako taký maličký tučnučký zombiek :D ale dúfam že to prejde, každý deň je pre mňa dosť ťaźký tak uvidíme. Momentálne som sa dala aspon sa snažím dať na chudnutie a to beriem ako takú moju hlavnú činnosť, tak uvidíme čo to dá. Ďakujem za správičku a prajem pekný dnik

sarah275
autor
12. dec 2017

Žienky dnes kontrola u psychiatra a znížil mi lieky ! 😀 ani si neviete predstaviť aká som rada, že sa mám zamerať na terapiu že tá mi najviac pomôže že tá psychologicka je veľmi skúsená a že jej plne dôveruje ! A konečne mi zmenil aj lieky na spanie no skvelé to dopadlo môj psychiater je zlatý človek, bola som pri ňom asi hodinku a rozobrali sme asi všetko čo ma trápi .... vraj mám veľkú šancu sa z toho dostať len musím vydržať ! Majte krásny dnik baby a ešte som spomínala že mama ma nechápe tak ju pozval na jedno stretnutie konečne mám šancu aj doma byť pochopena a necítiť sa že simulujem 😉 ešte keby ma otec chápal a som spokojná ale jeho už neriesim to že sa za mňa hanbí je jeho problém nie môj... tak majte sa držte sa !

petra9517
12. dec 2017

@sarah275 jeeeeej....ako krásne, teším sa s tebou, veľa síl ti žienka ❤

kofola83
30. jan 2019

@sarah275 Ahoj viem čo to je som už na tej vlne 6.rokov a mam 23.rokov a dokonca som aj na invalidnom dochodku ktorý mam viac ako ty ktorý chodia do prace aspon jedno pozitívum ozvi sa mi pomôžem ty 🙂

lucy1801
21. júl 2021

@sarah275 ahoj, ja zažívam to isté, tiež nemám emócie..... Ako si natom teraz?

sarah275
autor
8. aug 2022

@lucy1801 ja som bola ok asi 3 roky a zase sa mi to vrátilo po rozchode... M

romea
8. aug 2022

@sarah275 to je normálne choroba sa zhoršuje v záťažových situáciách, neboj slniečko zase začne svietiť

sarah275
autor
8. aug 2022

@romea ďakujem ti za pozitívne slová aj ja tomu verím, už som zažila veľa epizód aj táto prejde len je trochu silnejšia ale bude ok 🙂

sarah275
autor
8. aug 2022

Inak verili by ste tomu že s priateľom sme spolu bývali 8 mesiacov ja som bola ok, jeho som ešte ťahala z ťažkých časov a mňa to tak vyčerpalo že ma chytila epizóda a viete čo urobil? Zľakol sa toho a nechal ma......ževraj on má v rodine tiež niekoho takto a to bude na celý život to povedal známej, prešlo pár týždňov asi dva a už má novú priateľku... Takže asi toľko