Test na nedostatok železa

4. jan 2024

Dobrý deň, chcem sa opýtať, nemáte niekto skúsenosti s takýmto(foto v komentári) alebo podobným testom na nedostatok železa? Ukázal vám pravdivý výsledok? Lebo mám podozrenie na nedostatok železa u mňa..(bolesti hlavy, nenormalna únava,….) ďakujem za rady

autor
4. jan 2024
vyrovnanaosoba
4. jan 2024

Nie je jednoduchšie ísť k dr nech ti urobí krvný obraz? A poprípade nastaví liečbu pri nedostatku?

lulu2014
4. jan 2024

Skusenost s tym nemam. Ale pokial sa chces vyhnut ist k svojej Dr. Mozes si za tu cenu testu zaplatit v labaku odber krvi a mas tam aj zalozne zelezo (feritin) a ine parametre. Prip.aj hodnoty stitnej zlazy.
Ale mozno ti este niekto napise. 🙂

nikolca
4. jan 2024

Treba isť k doktorovi a dať si vyšetriť aj štitnu žĺazu ja byvam strsšne unavena a zistili mi že mam zniženu funkciu štitnej žĺazy

autor
4. jan 2024

Ďakujem baby, ja som však bola u lekárky na odberoch v októbri, a lekárka mi povedala ze ho mám znížené trocha a že mám užívať voľnopredajné tabletky alebo sirup 4 týždne. Pýtala som sa či nemám prísť na kontrolný odber a ze netreba. No celý október som brala železo, potom november bol ok bola som v pohode a keď prišiel december znova neskutočná ale neskutočná únava. Najmä posledné dva tyzdne( ráno vstanem po desiatich hodinách spánku a cítim sa ako zdochnutý pes keď už tak mám povedat a som veľmi slabá…) takže mám obavy či sa zasa železo nevyčerpalo alebo čo. Nechcem zaťažovať lekárku keď mi povedala že netreba kontrolu ale tak som chcela skusit ten test najskôr a samozrejme potom ak by vyšiel pozitívny tak by som ju informovala… 🙂

suzi212
14. mar 2024

Ahoj ešte riešis zníženú hladinu železa? Mam presne také isté obdobia 2 týždeň dobre a potom zas sa cítim strašne unavena,točí sa mi hlava...zlepšil sa ti stav? Aké železo berieš?

autor
14. mar 2024

@suzi212 ahoj, robila som si ten samotest a nasadila som si voľnopredajný sirup Ferofruit a o mesiac som objednaná na odbery🙂

autor
14. mar 2024

samotest bol pozitívny 😃

suzi212
14. mar 2024

Aj sa ti zlepšil trochu stav ,myslím tu únavu ci ti pomohol ten sirup.?..ja sa cítim tiež veľmi unavená.Globifer mi niako nepomohol skúšam iné železo.

autor
14. mar 2024

@suzi212 Ano, myslím že sa cítim lepšie určite nie som tak veľmi unavená ako vtedy, to bol extrem🫣