Nedostatok železa - Maltofer a alternatívy

liliana8
2. mar 2024

3 rocny syn ma nedostatok zeleza. Lekarka mu predpisala Maltofer, ale vraj zapeka. Mate skusenosti s Maltoferom alebo inymi liekmi na doplnenie zeleza?

muchacici
2. mar 2024

@liliana8 Môj čerstvo 4-ročný synček berie Maltofer a vôbec ho nezapeká 🙂

lejluska
2. mar 2024

Môj trojročný syn užíva Narosane čučoriedkový, odporúčala nám naša hematologička...

lejluska
2. mar 2024

Ale keď bol menší bral aj maltofer a tiež ho nezapekal 🙂

nikpa
2. mar 2024

@muchacici Maltofer zapekal mňa aj syna. Ja som mala alternatívu Globifer ale to asi 3r. neprehltne. Synovi som dávala voľáky ovocný sirup z lekárne, uz neviem presne názor, spýtaj sa v lekárni.

muchacici
2. mar 2024

@nikpa Aj mňa varovali, keď mi dávali Sorbifer pre mňa, ale našťastie my nič 🙂 A to ešte jem každý boží deň banán, a aj keď pomiešam druhé cez piate a deviate, tak my nemáme žiadne také problémy celkovo, možno preto

nikpa
2. mar 2024

@muchacici mňa zapekalo veľmi, neišlo zo mňa nič 10 dní, čipky mi nezaberali, horor 🙈 Pri synovi akonáhle som spozorovala že mu tvrdne stolica, hneď som mu Maltofer vysadila, u neho to nezaslo až do takej fázy našťastie.

evickuska
2. mar 2024

@liliana8 ja som ho brala tehotna a zapekal ma strasne az som mala problemy so zapchou...
no globifer stoji cca 20 € ale nerobil mi problemy 🙈

veronicka1901
2. mar 2024

Odporúčam sirup Floradix, super na doplnenie železa. Prírodný. Maltofer vraj veľmi škodí na zúbky.

dzulli1980
2. mar 2024

Dcéra berie Iron Fruit od Dr. Max, ten jej dal železo parádne na poriadok ... dlho mala problémy so železom, čučoriedkový Narosan jej nepomohol vôbec (za mňa zbytočne vyhodené peniaze) ... Maltofer je dobrý, no moju z neho tiež zapekalo, museli sme čapíky do ritky dávať, aby sa vykakala.

sight
2. mar 2024

Mňa naopak preháňal a môjho syna tiež, ja užívam Globifer ale ten 3 ročné dieťa neprehltne, sú to veľké tablety.

ildiko36
3. mar 2024

@liliana8 áno zapekà, aj môj 3r syn ma nedostatku železa ,som sa spítala v lekarni lepši produkt pre deti, ale je v tom menej železa a treba to zaplatiť.Mne v lekarni odporučali podavať ďalej maltofer.Ja ako dospela som brala globifer forte, to nezapeka ale take male deti to nemôžu

katkakiz
8. mar 2024

@liliana8 dobrý deň, najlepšie náhrada maltoferu je NAROSAN čučoriedkový, krásne dvihne hodnoty železa, a ešte k tomu podporí imunitu a trávenie, moj syn má 4,5 r druhý rok chodí do škôlky a ešte nikdy nebol chorý, začo vďačím Narosanu 🙂pre viac info ma neváhajte kontaktovať rada poradím či zabezpečím, som poradca Just Nahrin

katkakiz
8. mar 2024

@dzulli1980 dobrý deň, a aké ste mali dávkovanie Narosanu, pretože práve Narosan krásne upraví krvný obraz za krátky čas, je práve v tomto smere veľmi využívaný🙂 som poradca Justu

katkakiz
8. mar 2024

@lejluska je super, odporúčam všetkým mamičkám a nielen na úpravu krvného obrazu ale aj na imunitu, kto chce ľahko preplávať cez obdobie škôlky či školy nič lepšie nepoznám, ja sama mám syna 4,5 r druhý rok v škôlke a ešte v živote nebral antibiotiká, užívame nárosan, preto v prípade záujmu rada poradím, som poradca Justu 🙂