Tlak 180/160

bebememe
16. dec 2023

Ahojte 180 na 160 skoro každý večer mi príde zle .
Všetky vyšetrenia mám úplne v poriadku.

To môže fakt z nervov a stresu až na toľko vyskočiť tlak ?
Podotýkam deje sa to len večer keď som už v kľude .

Doktorka mi len predpísala akútne keď sa mi zvýši pod jazyk tensiomin.

Prežili ste niečo podobné????

bublinka1426
16. dec 2023

toto je az moc vysoky tlak, hladat dalej pricinu.🍀
stres je riadna svina a zlo na vsetko, drizm palce

egonsk
16. dec 2023

Mas dobry tlakomer? Mne ked vybehol na zatazovom bicykli u doktora tlak nad 200, tak sestricka zacala panikarit a doktor mi meral tlak hned druhym tlakomerom na druhej ruke a tretim na zapesti a stale sa ma pytali, ci nemam pocit na odpadnutie, pricom ja som sa citil OK. Nasledne mi okamzite robil neplanovany ultrazvuk srdca doktor, aby mi povedal, ze srdce mam nastastie silne a OK, ale ten tlak sa musi riesit, inak budem mat mozgovu prihodu.

egonsk
16. dec 2023

@bublinka1426 veru, aj mne dlhodoby stres zvysil tlak a uz sa mu nechce klesnut ani v spanku :(

bebememe
autor
16. dec 2023

@egonsk koľko si mávala ak sa môžem spýtať

bebememe
autor
16. dec 2023
trgypadl
16. dec 2023

@bebememe tlakomer na zapastie vyhodit von oknom, a kup si kvalitny tlakomer s manžetou na rameno, ak mas moznostdaj si premerať u niekoho tlak manualnym tlakomerom

bebememe
autor
16. dec 2023

@bublinka1426 všetko možné som už podstúpila ale žiadna príčina ani náznak srdce zdravé ako buk .
Večer ľahnem do postele posledný mesiac a toto sa mi stáva . Že to je psychika a mám to riešiť psychológom a psychiatrom. Keď na mňa príde takýto vysoký tlak strašne sa zlaknem a neviem sa ukľudniť. Dám si hneď tensiomin pod jazyk . A 2 násobok magnosolvu. Je to hrozne keď to príde a k tomu mám 2 ročne dieťa ešte . Tak to nie je sranda keď ma to večer chytí už som zúfalá s toho ako to riešiť

bloger
16. dec 2023

@bebememe Mali by ti vyšetriť či nemáš cievy upchaté. Väčšinou to spôsobuje cholesterol.

bublinka1426
16. dec 2023

@bebememe cele zle. toto su najhorise tlakomery. na zapestie.

egonsk
16. dec 2023

@bebememe Ked som 3 tyzdne pri vstani, ani cez den nikdy nenameral dolny tlak pod 100, nafasoval som tabletky.

pseudomonas87
16. dec 2023

@bebememe 160 diastola je celkom podozrivý tlak, veľmi odporúčam zmeniť tlakomer, nikdy nie na zápästie, lepší je na rameno, treba kúpiť nový. Ak tlak bude ale vysoký aj naďalej, určite by bolo dobré urobiť u lekára 24 hodinové meranie tlaku, nastaviť liečbu a pátrať, pozrieť aj štítnu žľazu, obličky, cievy čo vedú k obličkami a nadoblicky. (Dr)

bublinka1426
16. dec 2023

@bebememe

smer tvoj lekar nech ti da vymenny listok ==> a psycholog/psychiater. tam moze byt vela pricin.

dobra znacka je Omron, lekarka mi odpo.
ja mam okolo 100Eur ale je naozaj ze dobry....

musim meriat tiez.

bublinka1426
16. dec 2023

@pseudomonas87 presne tieto na zapestie, to je uplna zbytocnost.

egonsk
16. dec 2023

@bebememe Ja mam tiez tlakomer na zapestie, meram na pravej ruke a meria mi presne, overoval som to aj pred tym dlhodobym monitorovanim u doktorky voci jej tlakomeru klasickemu a aj jej digitalnemu, potvrdila mi tiez prekvapena, ze to dobre meria. No kedysi som ho kupoval v lekarni a mal certifikat, tak asi vynimocne vyrobca neklamal ;) 🙂

egonsk
16. dec 2023

@bublinka1426 Ani ja som neveril tomu mojmu tlakomeru, lebo moja ex mala iny a ten meral hluposti, ale to myslim sa neda uplne zovseobecnovat. Najlahsie je ist k obvodacke a priamo tam odmerat tlak a porovnat s jej meranim. Ak budu hodnoty nepresne i po opakovanom merani, potom vie, ze ma ist kuput iny, alebo jej doktorka moze zapozicat holter.

taktotedanie
16. dec 2023

@bebememe si v klude ale myslienky ti idu, vnutorny tlak a nervozita

bublinka1426
16. dec 2023

@egonsk my sme porovnavali, a teda doporucila mi na rameno. a omron.

pkgirl30
16. dec 2023

ja som to mávala tiež, zo začiatku vždy na večer keď som bola v kľude vyskočil tlak a pulz...telo presne takto reaguje kým si v pohybe tak je všetko ok, ale akonáhle si v kľude telo vybuchne...všetky vyšetrenia v pohode a potom sa to začalo zhoršovať aj počas dňa, stres je sviňa , riešto čím skôr, ak máš ešte srdce zdravé tak si ho chráň

bublinka1426
16. dec 2023

@egonsk holter som mala. najlepsie ze internista 150kg. 🙈

ptvw
16. dec 2023

Ten spodný to som ešte hádam ani nevidela že by mal niekto taky vysoký 160 to už je masaker

bebememe
autor
16. dec 2023

@ptvw
@ptvw áno bolo mi strašne zle vtedy prišla sanitka a dali mi niečo . A na druhý deň mi obvodná vypísala liek pri akútnom vysokom tlaku . Mesiac pred som absolvovala všetky iné vyšetrenia a bolo všetko ok. Ten tlak zvykne po 20 minút klesnúť . Je to ako niečo Panické ataky

bebememe
autor
16. dec 2023

@taktotedanie presne

ptvw
16. dec 2023

@bebememe och pekne tak verím ze sa taký tlak už nebude opakovať 🙏

taktotedanie
16. dec 2023

@bebememe neskusala si psychiatra? Porozpravat sa? Nasadi liecbu a nebudes musier riesit tlak

mamina7070
16. dec 2023

zly tlakomer a skus psychiatra ak ti do 20 minut klesne to nebude fyziologicka pricina

kubkovamama
16. dec 2023

@bebememe magnezko ti nepomôže večer.Treba mať vysokú hladinu magnézia a draslíka po celý deň.Hned ráno si daj,záleží aká je gramáž,magnosolv nie je organický a vstrebe sa minimum.Niektore lieky sú už v tejto kombinácii vo vyššej gramáži.Treba ti komplexné vyšetrenie a holter.A nastaviť liečbu,nie,že až ti príde zle šupnite si pod jazyk.To nie je riešenie príčiny.Plus veľmi pomáha pitný režim

bebememe
autor
16. dec 2023

@mamina7070 obvykle cca do 20 min -30 to klesne na normálny tlak u mňa je normálny 125 na 77 takže tie brutálne vzostupy večer tlaku si neviem vysvetliť jedine naozaj stres rozčuľovanie. ( Nakoľko to nemáme doma momentálne ružové s mužom )

deti95060810
16. dec 2023

@bebememe dosť možné že ti záchranka dala niečo na ukľudnenie... ak máš problémy a stresy s manželom tak to môže byť na psychiatra popr. psychológa - naučí ťa dychové cvičenia ktoré pomôžu pri stresoch a rýchlejšie zaučinkujú ako lieky...

muchacici
16. dec 2023

@bebememe Vieš čo, pred rokmi som prežívala niečo podobné. Tiež som prežila niekoľkomesačné extrémne stresujúce obdobie a potom sa to začalo diať. V tom strese telo ide a funguje, bojuje o "prežitie", a keď už je v relatívnom kľude, tak sa to aj takto môže manifestovať. Tiež ku mne prišla dvakrát záchranka, dali mi nejakú injekciu a potom som dostala lieky na upokojenie. A môže to byť aj tak, že večer už to akoby očakávaš, že sa to stane a mozog si to (myšlienku, čas) zafixoval ako niečo stres vyvolávajúce

bebememe
autor
17. dec 2023

@deti95060810 áno už rozmýšľam nad tým že pôjdem k psychológovi