To isté vyšetrenie u dvoch lekároch

25. jan 2024

Ahojte, je možné ísť jeden mesiac na vyšetrenie na endokrinologiu k jednému lekárovi, druhý mesiac k druhému a potom sa rozhodnúť,u ktorého chcem byť liečená?

dadka1997
25. jan 2024

Ahoj. A aký to má význam ?

kacusik69
25. jan 2024

vyznam v tom tiez velmi nevidim, kazdopadne poistovna moze mat teoreticky s tym problem (rovnake vysetrenie, odbery atd.)

autor
25. jan 2024

@dadka1997
@kacusik69 ma to význam taký,že chodím roky na endokrinologiu a od čias covidu dr ani nevidím,ráno vezmú krv,na obed prídem po výsledky a tie mi poda sestrička. Som tam objednaná každého pol roka,mám ísť v marci. Lenže chcela som skúsiť iného dr,tak som sa objednala,ddku mi termín vo februári. Ak by tam vyšetrenie bolo tiež v podobnom duchu,tak by som chodila k tej pôvodnej dr nakoľko tu nám oveľa bližšie.

autor
25. jan 2024

Tak čo čítam keď tu píšu na fóre tak s nejakou vážnou diagnózou ženy rádia že treba navštíviť viacerých odborníkov,tak preto sa pýtam či s tým bude je problém..

ovaaa
25. jan 2024

Ja by som si tam zavolala ako prebieha vysetrenie.

mandzula
25. jan 2024

@autor na toto ti da najlepsiu odpoved tvoja ZP, ak nechces ist k druhemu lekarovi ako samoplatca.

natalis1998
25. jan 2024

To je nejaký divný priebeh. Ja chodím tiež na endokrinológiu a tam to prebieha tak že najprv sa hlásim u sestričky, vyšetrí má doktorka, potom mi vezmú krv. Väčšinou mi povedia kedy budú výsledky a už len napíšem email doktorke a ona mi vysvetli všetko ohľadom liečby aj mi pošle výsledky. Ak si z BA viem ti dať kontakt.

autor
25. jan 2024

@natalis1998 som zo severného Slovenska. No najskôr to bolo tak že brala ráno krv,potom ked boli výsledky okolo obedu tak sme prišli,dr pozrela výsledky a napísala správu,raz za rok sono. Teraz ja už dr ani nevidím,len si prídem po správu na ktorej celá strana popísaná,ako má vyšetrovala. Ja lieky neberiem,som len v sledovaní, brala som počas tehotenstva, mám autoimunitnu tyreoiditidu. Jasné že keď je všetko ok,nemusím brat lieky ale uznaj nevidieť lekárku dva a pol roka,pričom každého pol roka mám kontrolu,je dosť zvláštne

autor
25. jan 2024

@natalis1998 toto chodím do vojenskej nemocnice v ruzomberku

autor
25. jan 2024

@mandzula a ako to keď tu niekto píše že má napr rakovinu a neliečia ho bohvieako a tak ho tu všetky ženy podieľajú že nech sa dá vyšetriť u viacerých odborníkov...

mamina7070
25. jan 2024

mozes ist ale ako samoplatca lebo tomu druhemu lekarovi nepreplati poistovna vysetrenie ani odbery
a mas nejaku liecbu ? lebo na endokrinologiu nemusis ist po mesiaci to nema vyznam mozno skor zhodnotit krvne testy ak tak ich pripni sem a zeny ti poradia

mamina7070
25. jan 2024

teraz som docitala diskusiu a tvoj posledny prispevok ale co sa ti nepozdava na tom co robia autoimunitna sa neriesi a intervaly kontroly mas ok
ine tazko dostanes inde

mandzula
25. jan 2024

@autor ja ti nehovorim, ze nemas ist k inemu lekarovi, len ti pisem, aby si sa informovala, co na to poistovna, ak si to nechces platit sama.

gemerka17
25. jan 2024

K tomu druhému endokrinologovi ideš s výmenným lístkom? To je podstatné.

prasiatko30
25. jan 2024

No a vysledky mas stale rovnake? Alebo sa ti zhorsuju? Mas nejake vykyvy? Vsak ak sa uz 2,5r na vysledkoch nic nezmenilo a ty si ok tak co ti bude viac robit. Ci ty mas nejake tazkosti, symptomy, ktore tvoj mudr neberie do uvahy a nic s tym nerobi? Pokial nemas ziadne problemy, vysledky ti vychadzaju v norme tak fakt mudr nemusis ani vidiet

autor
25. jan 2024

@gemerka17 výmenný lístok mam
@prasiatko30 tak keď dom jej vrdvrka že mi jasajú vlasy,že tak z toho nemôže byť.mavxm extrémne dlhú menzes,to som sa chcela opýtať,ale vlastne nemám sa ako.ja viem že snáď mám výsledky v poriadku len takýto prístup

jaskolka
25. jan 2024

Odborných lekárov môžeš mať aj viac. Tam ide len o to, že nemali by "naraz liečiť" kvôli tomu, ze každý môže postupovať trochu inak, iné diagnostika, možno iné postupy, a následne budeš trebárs duplicitne posielana na RTG, usg a podobne.
No ak chceš ísť na vyšetrenie preto ze nie si spokojná s terajšim, a vlastne tak "vybrať si" tak ak máš výmenný lístok, nebude s tým problém.

nevenka
25. jan 2024

Poistovna preplaca raz do mesiaca testy na stitnu. Viem to, lebo po tretom porode som bola u dr. po 2 tyzdnoch, ze sa necitim dobre a predtym povedal, ze mam prist, keby nieco. Vyhodil ma z ambulancie, ze sa to za 2 tyzdne takto nemoze zhorsit. Sla som ako samoplatca do labaku a mala som vysledky zle, tak ma potom zobral a nasadil liecbu. Ja som riesila ale hypertyreozu.
Tak vies, oni maju toho vela a ked si len sledovana, tak nema co riesit. AiT zapal mas, pomaly Ti autoimunita nici tkanivo stitnej a postupne bude treba lieky. Ale kym Ti zlaza stiha, tak nema co tam lekar viac robit, bohuzial. Autoimunitny zapal nevedia "liecit", len dodavaju hormony, ked uz nestiha. Ak mas uzly, tie sa sleduju na sono alebo ides na biopsiu a nasledne operaciu, ak treba. Ak mas hyper, sleduju ta aj raz za mesiac az 6 tyzdnov, stitnu tlmia tyreostatikami, kontroluju KO, lebo tie lieky su des na pecen a krv...ak sa stlmis, kontroly tiez raz za pol roka, ak nie, riesi sa. Vacsinou tlacia cim skor do odstranenia stitnej. Endokrinologov je malo, maju vela pacientov, ja sa uz nicomu necudujem. Ako tehotnu ma lekar videl 2x pocas covidu 😑.

nevenka
25. jan 2024

Pozri, aj mne padaju vlasy, toto je na jedno umyvanie a na dalsie cesanie to iste. Stitna je zaliecena. Nemam co riesit...bohuzial...
Oni to riesit nebudu, necakaj zazraky, pokial mas vysledky v tabulke, tak si ok.
Ak chces nieco inak riesit, chod na FB do skupiny, dam Ti odkaz. Ja nemam kapacitu ist v tej alternative tymto smerom pri 4 detoch, by som sa zblaznila.
Minimalizovat stres, non toxic veci, daka svetelna terapia, speci strava atd...inak, lekari na SK Ti nepomozu v tomto podla mna, ani jeden. Chodim k primarovi z Lubochne. Mala.som dokopy 3 endokrinologov a je to o tom istom...

unicornlady
25. jan 2024

Ja sa síce k dr. dostanem, keďže po odstránení štítnej užívam lieky a kontroly potrebujem (chodím raz do roka, teraz mi to paradoxne vychádza až po 15tich mesiacoch, lebo majú čím ďalej, tým viac pacientov),
ale čo mi tej istej dr. chodila kamarátka, tak ona mala dobré výsledky, raz na hrane, (robili jej aj sono), ale inak v poriadku, takže chodí raz za rok na krv, ale k dr. sa nedostane. Tiež si len zavolá po výsledky.

Ja by som na tvojom mieste skúsila aj inú dr. Aspoň sono by ti mohli urobiť, či nemáš uzly atd..

tu je skupina na modrom koníkovi týkajúca sa štítnej žľazy:
https://www.modrykonik.sk/group/2168/

@nevenka Mne je to najhoršie v lete (tie vlasy). Inak som si všimla, že sa mi zlepšila kvalita počas korony :D ale to kvôli tomu, že som začala pravidelne užívať vitamín D

autor
25. jan 2024

@jaskolka k tej pôvodnej nemám v marci písané sono,čiže klasika len krv vezme. Čiže okrem krvi by som asi duplicitné vyšetrené nemala nič
@nevenka vieš,veď ja nechcem nasilu lieky ani nič,len malá dom minule pár otázok,len som sa k nej ani nedostala. Aj tie vlasy že to z toho nemám ale ona má salón,kde robí volaku mezoterapiu či čo za 80€/sedenie,že má objedna😊🤣🤣 predtým mi aspoň pohmatom vyšetrila šž, teraz už ani to. No ešte porozmýšľam. Z časového hľadiska a dochádzania mi to vyhovuje u nej,lebo je to blízko a vybavím to za jeden deň. No ešte porozmýšľam či pôjdem aj do tej Ľubochne. Tiež si vravím,že keby bola krv nie ok,tak tak snáď rieši. Len potom prečo pekne na celú stranu popísané ako má vyšetrila,keď má ani nevidela🙈😡

mk1111111111
25. jan 2024

Rano nahlas sestricke pri odbere, ze potrebujes rozpravat aj s lekarkou, ze mas nejake problemy. UrcitevTa lekarka potom vysetri. Ak nie, dozaduj sa pri preberani vysledkov

nevenka
25. jan 2024

Ale toto mas bezne aj u toho primara z Lubochne, ako na beziacom pase. Skopiruje, ani sa ma nedotkne, tlak nezmeria, to sono mi robil, lebo potreboval vediet prietoky, ci sa to skludnilo. Vidno tam prekrvenie u hypertyreozy. To je hrozne, ja viem. On chodi 1 den do BB, tak chodim tu k nemu. Ale je pravda, ze zoberie viac parametrov z krvi ako inde. Ale napriklad tiez take protilatky neriesi, len vidi, ze su tam. Jedine riesit tie TSI, co ukazuju na hyperfunkciu a ked boli nizke, tak ma objednal o 3 mesiace, ze uz staci takto a potom este memej casto. Ze plznem, to ho nezaujima tiez. Ale skus kludne.

gemerka17
25. jan 2024

Ak máš výmenný lístok, tak kľudne chod skúsiť k novému lekárovi. Nikomu to nevesaj na nos a určite nevolaj do poisťovne. Lekárovi bude zaplatené všetko. Ideálne aby si ešte mala VšZP.

nikoleta1234
25. jan 2024

No ked ste zo severneho Slovenska. Tak odporucam skusit pani MUDr. Urbankovu (Ľubochna). Cestujeme za nou s otcom na vysetrenia 3,5hodiny. Tiez som zatial sledovana, bez liekov. Urobia sa rano odbery krvi, potom sa ide k doktorke do ordinacie, tam popozera, pohmata krk, zapise udaje, ci su tazkosti alebo tak. Potom sa ide na sono. Vysledky krvi posiela postou, a tam napise kedy opat prist, pripadne ci treba lieky, silnejsie, slabsie. V ten den este nahodi recept, takze lieky vieme aj vyzdvihnut 🙂 za 2 hodinky vybavime vsetko, za mna top 🙂

luccija
25. jan 2024

Normálne, keď máš termín povedz sestričke, že chces hovoriť aj s doktorkou.Je to hlúpe dostať papier a nemať sa koho niečo spýtať...zmeň doktorku poisťovňa ani nerieši, že by si bola znova u endokrinologa kto by to sledoval

stanulienkat
25. jan 2024

Je to duplicitne vysetrenie. Poistovna nezaplati za ten isty ukon 2 lekarom. Zdravotnictvo nie je holubnik. Blokujes choremu cloveku termin. Hadam mas usta a vies povedat, ze chces hovorit s lekarom.

stanulienkat
25. jan 2024

@luccija jasne, ze to poistovna riesi. Ved musi ten isty ukon preplatit 2 lekarom.
@gemerka17 nezavadzaj ju.

gemerka17
25. jan 2024

@stanulienkat netrep prosím ťa. Kvôli 20 eurovemu vyšetreniu nikto nebude kontrolovať úkony. Kontroly sú namatkove a niekto by si to musel spojiť. Bezne takto pacienti chodia. Ideálne teda keby sa nevrátila k lekárke číslo 1 a ostala pri novom lekárovi, ale pokiaľ to nebude nič moc, tak ani to nebude problém, keď nebude aktívna a povie to.

ovaaa
25. jan 2024

A čo ti bráni povedať sestričke že potrebuješ osobnú konzultáciu s p.doktorkou nakoľko máš zdravotné problémy?