Platenie za vyšetrenie u lekára

anjelik0907
16. máj 2012

Je možné ,aby lekárka na kožnom oddelení zobrala dieťa na vyšetrenie, len ak si zaplatíme prednostné vyšetrenie. Dnes som bola so synom na vyšetrení u lekárky a tá nás poslala s vyrážkami a fľakmi po tele ku kožnej lekárke. Kožná nás nechcela zobrať, len ak sa objednáme ( to by nás zobrala na druhý týždeň) alebo si zaplatíme prednostné vyšetrenie 7 eur. Bohužiaľ v našom meste je len jedna kožná lekárka takže na výber moc nebolo ,ak som chcela vedieť čo je vlastne môjmu dieťaťu. Myslíte si ,že takýto postup je ok ? 😠 Kde speje to naše zdravotníctvo ,keď si lekári robia čo chcú ☹

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 kazdy lekar ma svoje vlastne pravidla,bohuzial alebo nastastie,ak je to lekarka nestatna alebo sukromna,detto.Mozno ma naozaj len velmi vela pacientov,takze za prednostnu sluzbu ziada priplatok,co je logicke,i ked by to takto samozrejme fungovat nemalo.Bohuzial,taka je realita 😅

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 áno je to tak, ale paradoxom je ,že dnes mala pred nami 4 pacientov a aj tak sme si museli zaplatiť aby nás vôbec zobrala ☹ nejde mi o tých 7 euro ale o princíp 😠 a čo keď mamička nemá ani tých 7 eur a takých je v dnešnej dobe bohužiaľ dosť ,to má čakať s dieťatkom týždeň kým ju objedná a to len dúfať, že to nieje nič vážne ☹ no vytočená som 😖

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 nechcem krivdit lekarke,nepoznam,neviem.Avsak ak naozaj nemala plno ako pises,ide len o vyuzivanie situacie ze ide v podstate o akutny pripad.A ked sa na to pozrieme z pohladu,ze pre ktoru matku nie je stav dietata akutny pripad,tak si potom dotycna MUDr. pekne zarobi 😠

Moze to tak byt,nemusi

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 aj ja si myslím, že jej ide iba o peniaze ☹ inak nemôžem na ňu ako na lekárku povedať nič zlé 😉 odborníčka je dobrá ,ale toto ma fakt zarazilo ☹ ja sama si normálne zaplatím vždy keď idem na neurologické vyšetrenie prednostné vyšetrenie, lebo viem ,že tam býva moc ľudí a viem ,že tam musím ísť každé 4 mesiace na kontrolu ☹ lenže toto bolo niečo iné ☹ malý sa vyhádzal, čo sa mi nezdalo dobré odkladať ,aby ho vyšetrili za týždeň ,ale zas iná lekárka by nám aspoň povedala aby sme počkali kým si urobí objednaných pacientov a potom zoberie nás .No tu by nás nezobrala vôbec ☹

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 vies je smutne ze si odvadzame peniaze do ZP a ked potrebujeme zdravotnu starostlivost tak v 90% si aj tak doplacame.

Osobne u koznej lekarky som toto zazila aj ja.U gynekologa s tym problem nemam tam sa neobjednavam.

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 no neurobím s tým nič ☹ len pevne dúfam, že si nebudú z tejto pani doktorky brať príklad iný lekári, lebo to potom fakt neviem ako dopadneme ...

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 cely nas zdravotny system je na hlavu postaveny...apon Vam dala adekvatnu starostlivost?

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 no dala nám mastičku na výsyp ☹ inak bola milá všetko ,ale ja som mala v sebe taký hnev ,že sa takto jedná s pacientmi že až ☹ a boli sme tam všeho všudy fakt 5 minút ☹ pozrela výsyp napísala mastičku a šup von 😉

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 ach toto ma vie strasne dorazit....odo mna uz moji lekari co k nim chodim radsej nic nepytaju(robim v poistovni tak sa asi boja 😀

anjelik0907
autor
16. máj 2012

😀 nooooooooo to sa niekto má 😀 😀 😀

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 no ani nie 😉 Ale inak raz som si od koznej vypytala peniaze naspat.Pretoze ma mala vziat za poplatok na presnu hodinu a vzala ma o hodinu neskor a to viem,ze kavickovala 😉 Tak som si drzo vypytala peniaze spat.

miskakyska
16. máj 2012

@anjelik0907 už pomaly sú všetci takí a nemusia si ani príklad od nikoho brať!! A to 7e už je minimum,čo si žiadajú....najsmutnejšie na tom je,že idete sa objednať na nejaké vyšetrenie a pomaly na pol roka maju všeeeetko plné,ale keď spomenite,že ste ochotná zaplatiť prednostné vyšetrenie,tak hoop ..zrazu ste objednana za pár dní...

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 ale veď tak by to malo byť ,keď ťa nezoberie na hodinu mala by sama vrátiť peniaze ☹ inak ďakujem ,že si sa zapojila do tejto témy 🙂 pomohlo mi ,keď som sa niekomu vyžalovala ☹ zdalo sa mi to fakt neférové jednanie 😉

omnia23
16. máj 2012

@anjelik0907 tak hlavne aby bolo dieta zdrave 🙂 a co to bolo nakoniec?

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@miskakyska presne tak, ale uznaj ,že čakať z výsypom pri dieťati ( i keď už je to veľký chlap ) týždeň to je fakt moc ☹ nech si sami spytujú svedomie

omnia23
16. máj 2012

@miskakyska peniaze hybu svetom

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@omnia23 nakoniec to bol nejaký zápal v tele, vraj ak má zapálené hrdlo alebo niečo podobné .Našťastie nič vážne, vraj mastička postačí a od obvodnej dostal lieky od hrdielka, no ale zanedbať by som to určite nechcela 😉 a pravdu povediac ja sa vždy zľaknem, keď malému niečo je ☹ to je údel mamičiek 😉

miskakyska
16. máj 2012
miskakyska
16. máj 2012

@anjelik0907 chápem..každa mama sa bojí o dieťa,či malé,či veľké..doktori nás beru na kusy,nie ako ľudí..hlavne,že do poisťovní sú odvadzané veľke prachy..ja to vravím furt,neurazte sa niekto POKAPEME AKO MUCHY...však teraz,čo išli nehorázne hore lieky na tlak,cievy,srdce neviem,či ste počuli..no nato nemám slov!
@omnia23 a kto ich nemá má smolu!

janinah
16. máj 2012

je to o ponuke a dopyte,to len za socíku bola "zdrav.starostlivosť zadarmo" 😉 pacient má možnosť ísť za iným lekárom,že nie je iná kožná vo vašom meste? tak sadni do auta a choď do mesta druhého,ny výlet vieme ísť aj na druhý koniec republiky..a 7 eur je veľa? pre koho ako,ale 7 eur minieme na nocijakú hlupôstku ani nevieme ako /ja dnes na kozmetiku,ktorej mám plnú kúpeľnu/...jednoducho si niekto napr.podnikateľ,firma,banka určí nejaké pravidlá,podmienky,ak sa ti nepáčia choď inam,prečo by sa lekár mal správať samaritánsky? nevieš čo je za tým,možno potrebuje splatiť nejaký prístroj,možno zvýšiť plat sestričke a rieši to aj takto poplatkom, myslím,že s nejakou oficialnou sťažnosťou by si nikde neuspela 😒

janinah
16. máj 2012

@miskakyska lenže bohužial obyčajní pešiaci-obyčajní lekári nemajú žiadny vplyv na gazdovanie v poisťovniach,na liekovú politiku a už vôbec žiadny vplyv na rozkrádanie v zdravotníctve 😒 na to sú tu tí vyššie postavení a tým je obyčajný človek totálne ukradnutý 😒 tiež musia populáciu preriediť, na dôchodky nebudú peniaze a starých ľudí je príliš veľa 😒

anjelik0907
autor
16. máj 2012

@janinah no moja ty si fakt chutnáááá ☹ takže ťa teraz trochu poopravím 😒 ja som na invalidnom dôchodku po ťažkom úraze ,chodím o paličke a fakt nevládzem chodiť za iným lekárom do iného mesta ☹ a nejde o 7 eur ,ale o princíp ☹ do auta nesadnem ,lebo bohužiaľ nemôžem ani šoférovať ,takže asi tak 😒 samaritánsky sa lekár chovať nemusí veď úkony má preplatené, stačí keď sa bude chovať ľudsky 😠 a nik tu nehovoril o oficiálnej sťažnosti, chcela som sa len s niekým o to podeliť to je vše

janinah
16. máj 2012

@anjelik0907 asi si ma nepochopila,banka ti dá nižší uver preto,lebo si invalid? firma ti urobí niečo lacnejšie? je to obchod,biznis,lekárka sa správa tak,aby neprerobila,ty jej do účtovníctva nevidíš....nepíšem,že sa mi to páči,píšem,že je to jednoducho tak 😒 zaplať,ak chceš moju službu a dostaneš ju,ak nie-tvoj problém

omnia23
16. máj 2012

@janinah o akom uctovnictve tu hovoris?Nemyl si uctovnictvo lekara a uctovnictvo firmy.To je sakramentsky rozdiel.

sisaha
16. máj 2012

@anjelik0907 ja som dcere takisto platila prednostne vysetrenie u alergologa, lebo iny termin kedy som potrebovala volny nebol a vies co? Nemohla nas zobrat na tu hodinu, ktoru nas objednala, lebo jej tam prisiel niekto urgentny. Tak si peniaze za prednostny termin nezobrala!!! A tomuto hovorim ferovy pristup. Mala si sa jej ohradit, ze ak si raz vezme peniaze za prednostny termin, tak ta ma v tu hodinu aj brat +- 10-15 minut.
Rovnako mam skusenost sama so sebou, ked ma seklo, tak som sla na ortopediu a bolo mi povedane, ze bud budem cakat v rade s ostatnymi, alebo si zaplatim 10 eur za objednanie na presny cas. ked som tam prisla, bolo tam hadam 10 ludi, ktori cakali predo mnou. Ja som prisla 10 minut pred mojim časom. Ked odbila 9:00 hodina, otvorili sa dvere a sestricka zavolal dovnutra mna. Ostatní sa síce pohorsovali, ale akceptovali, že oni neplatili a teda musia cakat...

omnia23
16. máj 2012

@sisaha tak by to malo vyzerat

anjelik0907
autor
17. máj 2012

@sisaha presne ,tak by to malo byť, ale mne sa nepáčilo, že buď zaplatíte, alebo prídete na budúci týždeň ☹ iné by bolo zaplatíte si prednostné vyšetrenie aby ste nemuseli čakať napríklad 6 hodín kým príde na Vás rad 😒 to je sakramenský rozdiel

anjelik0907
autor
17. máj 2012

@janinah asi sa fakt nechápeme 😒

inkinka
17. máj 2012

@anjelik0907 princíp hľadaj aj v poisťovniach, ako píše @janinah , včera som sa objednávala na odborné vyšetrenie ako nový pacient, termín mi po dlhom hľadaní dali na jún, o mesiac, vraj môžu mesačne prijať len obmedzený počet pacientov. Kto ich asi obmedzuje? Neprepláca výkony? Ľudia, ktorým sa rozpadávajú kĺby si musia od apríla PLNE hradiť lieky, ktoré im zmierňujú bolesti a trochu spomaľujú progres ich choroby. To je tiež vina lekárov? Aký je tam princíp?

anjelik0907
autor
17. máj 2012

@inkinka neviem, či je problém v tomto prípade v poisťovni, lebo lekárka mi povedala, že keď sa objednám telefonicky nieje problém aby ma vzala,(no ale čakaj z dieťaťom týždeň , čo ak by to bolo niečo napr. infekčné ) nič o obmedzenom limite mi nehovorila ☹ áno a viem ,že sú aj také prípady ako si písala ... ☹