Točí sa mi hlava, je mi na odpadnutie a bolí ma žalúdok

30. máj 2021

Ahojte, koncim 8tt a je mi nonstop zle. Vkuse sa mi toci hlava, je mi na odpadnutie, boli ma žalúdok, ale hlavne sa citim akoby mam pokazeny zaludok, vkuse mi je na zvracanie, ale nejde to von. Vyjde to tak do krku a hotovo, nedokazem sa vyzvracat. Viem, je to normálne, len posledne dni sa to tak vystupnovalo, ze som za posledne 2 dni nejedla nic okrem tehotenskych lizatiek aj to len jedno za den. Viem, ze to nieje dobre a ze si mozbo poviete ze ked nezvraciam tak sa mam prekonat a jest, ale mne je strasne zle a nedokazem nic zjest, len vojdem do kuchyne a je mi na odpadnutie. Viem, ze dlhodobo sa to takto neda, ale co s tym mam robit?
Ked zena veľa zvracia a neudrzi v sebe nic tak jej daju infuzie, ale ja nezvraciam tak neviem ci toto ma nejake riesenie. Nemozem ani spat co mi je tak zle

rivini
30. máj 2021

Som v 10.tom tyzdni a je mi rovnako. Zle mi je aj v noci, ak ked nezvraciam...Ak neberies progesteron, skus akupunkturu, to dost pomaha..alebo akupresurne naramky z lekarne....a uprimne, ak ti je uz velmi zle, nechaj si predpisat tabletky proti nevolnostiam-existuju aj homeopaticke, mne pomaha Nausyn. Lekarka mi vravela, ze je lepsie vziat obcas tabletku, ako sa citit 24 hodin zle...ze vraj to je pre babatko horsie.

autor
30. máj 2021

@rivini beriem progesteron.
No spytam sa teda na kontrole nato. Uz mam aj velke krce v zaludku z toho co je prázdny lebo vobec nejem.

martyzpp
30. máj 2021

Skus najst nieco na jedenie co by si zvladla. Piskoty, suchy rozok, aspon cosi aby si zjedla. Ked nevolnosti prejdu tak zacnes jest plnohodnotnu stravu, neboj. Babo si berie ziviny z Teba ale aj Ty potrebujes nieco zjest. Mne napr. pomahala paradajkova polievka, jablko, pomarancova stava. Prvy trimester je len take prezivanie, kopec bab dokonca aj schudne a tiez nic do seba neda a deti maju zdrave a spokojne. Bude dobre, len vydrzat 💪🏻.

autor
30. máj 2021

@martyzpp no aj ja uz som schudla 4kg, mne je normalne na odpadnutie len si predstavím nieco co by som jedla. Doteraz som dokazala jest piskoty, nejake ovocie a suchare napr ale teraz ani to. A uz sa bojim aby to nemalo negativny dopad ked nezjem ani omrvinku za cely den, ze kolko to telo vydrží

martyzpp
30. máj 2021

Prinajhorsom treba ist do nemocnice na infuzie. Ja mam kamaratku a prechadzala si tym tiez, lenze ona zvracala skoro v kuse. Musela ist na infuzie....neberies nahodou aj kyselinu listovu alebo femibion? Mne z nich bolo velmi zle.

autor
30. máj 2021

@martyzpp beriem femibion ale beriem ho uz od septembra, takze to asi nebude tym
Viem, ze chodia zeny na infuzie, len to je take ze ked nezvraciam, tak nevien 🤷‍♀️

kisskiss
30. máj 2021

A čo keby si si skúsila spraviť aspoň nejaké smoothie? Že to do seba len rýchlo šupneš? Predsa len sú tam vitamíny, vláknina.. ak nemáš stroj, tak normálne len odšťav pomaranče (prinajhoršom kúp chladenú 100% pomarančovú šťavu, ak nemáš ani citrusový odšťavovač alebo sa necítiš na odšťavovanie), hoď do nej určite banán, kiwi potom nejaké bobule, napr. čučoriedky, maliny, jahody, rozmixuj tyčovým mixérom. Ja som to tak na začiatku občas riešila, lebo ma napínalo, keď som to ovocie jedla.. keď to dokážeš vypiť, tak si potom najbližšie prípadne urob ešte hustejšie, konzistenciu detskej výživy, polám si do toho nejaké piškóty..
Jaj a ináč ja som mala tiež odpor pri predstave, že nejaké jedlo vložím do úst, bola som si istá, že ma napne a povraciam sa, ale skúšala som a napr. mega dobre mi padlo si dať surovú mrkvu :D proste kvôli konzistencii, tak ako ma napr. z hryzenia banánu a jeho kašovitosti v ústach napínalo, tak mi dobre padla chrumkavosť mrkvy a vôbec mi z nej nebolo zle.. tak som niektoré dni žila na mrkvách.
Držím palce, nech sa nájde niečo, čo ti dobre padne.. 🙂

ivangeline
30. máj 2021

Jedz malo a pravidelne,,...suchare napr...zopár kraat si kusni. 🙂

nafka0483
30. máj 2021

A co tak poriadny silny vyvar? Ze by si ho len po lyzickach pomaly jedla? Nie naraz, ale kazdu chvilu par lyziciek, pripadne ze by si ho pila ako bujon?

A kusok vareneho zemiaku, mrkvy... alebo kusok sucharu, hrianky.

kkovacovak
30. máj 2021

Ja som to mala takto intenzívne celý mesiac. Takže neboj sa bábätku sa nič nestane. Nasilu som do seba dala aspoň jablko alebo kúsok suchého rožka. Jedla som len toto a nedychala pri tom aby som necítila čo jem. Ono keď sa naješ tak sa ti možno trošku uľaví. Aj cez dvíhanie žalúdka. Ver mi že to môže byť ešte horšie. Buď sa prekonáš alebo sa ozvi dr. Dôležité je aby si aspoň pila. Tie čo vracajú sú dehydrované a preto hneď infuzky. Ja mám na každej poradni stále -2kg oproti pôvodnej váhe. Ber že je to len obdobie a čoskoro to prejde 😉 Len sa musíš zaťať. Robíš to prr bábätko

rivini
30. máj 2021

Nevolnosti sposobuje casto prave progesteron...preto je tazke nieco proti tomu brat, lebo tym vlastne bojujes proti symptomom, ktore mas, lebo beries hormon, ktory potrebujes...ja sa s tym momentalne tiez riadne trapim..ale od 12. tyzdna, ak to teda tak daleko potiahneme s fazulkou, ho vysadim, tie dva tyzdne este nejak prezijem...ale chapem ta, je to velmi vycerpavajuce, hlavne ak to trva cely den

kkovacovak
30. máj 2021

@rivini toto som si aj ja myslela že to bude tým ale mala som nevoľnosti aj po vysadení 🤷‍♀️ ono je možné že niekomu to robí práve progesteron ale je možné že to nepomôže. Je to ťažko s týmito nevoľnosťami 😏

rivini
30. máj 2021

@kkovacovak och, ani nehovor...ja si robim take nadeje, ze sa to po vysadeni v 12. tyzdni zlepsi😂

kkovacovak
30. máj 2021

@rivini áno ja som tiež stále pozerala do kalendára kedy skončím 12tt a zrušia sa mi nevoľnosti + prestanem brať lieky tak ešte lepšie 😄 trvalo to asi ešte ďalšie 2 týždne 🤦‍♀️ Teraz som 15tt a už mi nie je síce zle ale stále nejem lebo mi stále všetko smrdí. Ale je to 100 a 1 takže aj tak som rada. Neboj to prejde 😉