Trhanie zubov

lilianka24
14. mar 2013

Ahojte baby treba mi trhat zuby uz mi to moj zubar povedal asi 100x a ja si to nikdy nedam lebo sa bojiiim vzdy si dam robit radsej niečo ine len nie trhat ,,,este nikdy som si nedala injekciu a tej sa tiez velmi bojim ved si to ani neviem predstavit ze mi do ust pychne jooj a este aj trhat ach no ani nemozem mysliet na to chcela by som sa dat uspat vraj sa to tak da nemate skusenost s celkovou anestezou ?a kolko zubov mozu naraz vytrhat?DAKUJEM

jajatko
16. mar 2013

mne trhala zubarka pred dvoma tyzdnami a to mi ho bolo treba vytrhnut uz pred rokom. prisla dom uz ked som mala cele dasno zahnisane a zapal mi presiel az do ucha cize mohla mi dat aj 10 injekcii tak ci tak som vsetko citila, lebo ked je tam uz hnis, tak injekcia nezaberie. pre mna to bolo tisickrat asi aj milionkrat horsie ako samotny porod a teraz by som mala ist este na tri zuby dat vyvrtat kazy. ked som ostala tehotna zacali sa mi zuby strasne kazit a uz mam tri zuby vytrhnute a to mam len 22rokov cize ked to takto pojde dalej mozem sa obzerat po proteze 😅
zuby su svina je to najhorsia bolest len to netreba zanedbat ako som si to nechala ja..

mirka_aa
16. mar 2013

no ja som tiez mala stale taky panicky strach..a tak som sa ku zubarke dostala po 6rokoch niekedy v prvom rocniku na strednej..no to uz som prisla s opuchnutym licom s bolestami...no rovno mi tahala dva zuby... a ked si zoberem kolko som si vytrpela bolesti radsej len aby som nesla k zubarke,a nakonec to tahanie vobec nebolelo,ze lutujem ze som to tak odkladala teraz mam uz 3 zuby vonku a skoro secky stolicky poblombovane...ja si injekciu davam aj pri vrtani...injekcia vobec neboli,toho by som sa vobec nebala,to len trosku pichne..pri tahani sa davaju dve ja som si preventivne opytala aj tretiu :D prvu trosku citit dalsie dve uz vobec...ale je rozdiel ci picha horne dasno ci dolne,dolne ma boli menej...no a to tahanie to uy bolest ziadna,len tlak,netreba sa zlaknut,to len chvilka a je to..potom diera este asi 2tyzdne bolela ale ibalgin to poriesil a mas pokooooooooooj 🙂 neboj sa chod do toho ziadnu narkozu netreba,uvidis ze sa potom budes smiat ze to vobec nebolo take strasne 🙂 vela stastia..

mirka_aa
16. mar 2013

@jajatko no asi to je u kazdeho inac..lebo ja som tiez uz mala hnis cele dasno opuchnute bolave,ale inekcie zabrali..

jajatko
16. mar 2013

@mirka_aa mne nie. keď mi trhali prvý zub, tam som hnis nemala a to ma vôbec nebolelo aj rana sa mi rychlo zahojila ale ako mi trhali ten druhy a teraz treti tak tam som mala plno hnisu mi to zubarka vytlacala este aj som myslela ze sa tam rozlozim od bolesti ale moze byt, ze u kazdeho inac.. ja nemam stastie na zuby asi aj preto lebo sa zubarov bojim a stale to odkladam 🤐

duracelko
16. mar 2013

baby ja idem v utorok - idem mi trhat zadnú osmičku... som to tiež odkladala najprv som si dala zub dva krá zablombovať, ale vraj tá osmička je vzadu a nie je vôbec dôlezitá. držte mi palce 🙂

mimi21mimi
17. mar 2013

Boooze tak toto ma caka najblizsie dni. Mam pokazenu osmicku, este nie je celkom vonku, ale uz sa tomu asi nevyhnem :-/

majloo
17. mar 2013

@lilianka24 no ked som bola tehu, mi zubar zahlasil, ze vytrhneme osmicky - mala som tam uz len korene hore a musim povedat, ze ako mi dal injekciu, tak asi do 4 sekund boli vonku, vobec som to necitila a to som si myslela, ze mi to musia vysekavat, boli na takom nepristupnom mieste. Potom mi asi o tyzden trhal osmicku aj dole, asi 20 minut sa mordoval, kedze som mala injekciu, tak som nic necitila, len tlak a normalne ma to akoby steklilo, bolelo to az potom, ale to preto, ze som bola tehu a nedal mi ATB, tak sa mi to zle hojilo, ale do tyzdna to bolo ok. Mala som dobreho stomatochirurga, takze mal skusenosti. Trhanie bez RTG. Ale tvoj strach chapem, ja sa tiez hrozne bojim, vcera som bola akurat na pohotovosti zubnej v BA na Kriznej, zapal nervu, no to som si vytrpela, ale tak co uz, moja chyba, na materskej je vsetko dolezitejsie nez ja haha. ☹ Do celkovej anestezy by som nesla kvoli trhaniu, ak tam nemas zapal, lebo to ta ozaj nebude boliet. Drzim palceky. 🙂

lilianka24
autor
17. mar 2013

baby vsetky ste take zlate ako mi to pisete ze to neboli ach ved isto sa to da vydrzat vsetci si tím musia prejst to je jasne len neviem co sa tej injekcie bojim proste som od malicka bojko ked vidim ihlu :(

beethoven
17. mar 2013

ahoj, injekcia do ust moze zniet a vyzerat na prvy pohlad velmi straslivo, ale nepocitujes pri tom ziadnu velku bolest. Je to normalny zakrok, ktory sa robi napriklad aj pri vrtani do zubov, ak mas kaz. Ak si mas porovnat tieto dva zakroky, vrtanie s pichnutim injekcie, to druhe je urcite znesitelnejsie. Preto sa neboj, aspon prekonas urcite predsudky

majoneza
7. apr 2013

@majloo ahoj , prosim Ta, ako bolo na pohotovosti na Kriznej? Nemaju tam prilis vysoke poplatky? Ja mam strasne bolesti, do Ruzinova ist nechcem, pocula som o masiarstve tam, tak zvazujem Kriznu. . Dakujem pekne za info

majloo
10. apr 2013

@majoneza ahoj, neviem, ci je to este aktualne, ja som bola spokojna, no platila som cca 50 EUR, co je dost, to mi otvoril zub stolicku a prepichoval kanaliky ci co a dal mi tam vlozku, aby odumreli nervy a este injekciu, moc nezabrala. Ja by som nabuduce isla do Ruzinova, tam som bola 3 krat behom par rokov a ja som zazila dobry pristup. 🙂 Na Kriznej byva malo ludi.

alenkalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ververka
16. máj 2013

@lilianka24 treba si stanovit priority v zivote. Ci je naozaj dolezite si tie zuby nechat dat von, alebo trpiet, bat sa a nechat si poskodit cely chrup tym, ze ti osmicky rastu zle.
Je to chvila a da sa to vydrzat. Chod k odbornikovi ktoremu prejdu rukami desiatky pripadov denne.
Najjednoduchsie je povedat ze mam strach a nejdem. Ale aj najzbabelejsie.
Ak sa a tak bojis, tak chod k psychologovi, pozhovarat sa. Pripadne sa poradit, daju ti tabletky na ukludnenie.
Niektore operacie su ovela horsie a bolestiejsie aj s pooperacnymi nasledkami ako obycajne zuby.
Takze drzim palce a rozhodni sa ako uznas za vhodne. Ale riesenie je vzdy.
A mysli na to, ze celkova anesteza nie je len tak. Je to zasadny zasah do organizmu. Skus troska pogooglit.

simca06022011
16. máj 2013

@lilianka24 googli, napr. zubar.sk... celkova anesteza cca 170+EUR, robia to bezne a bez toho by som na extrakciu 8miciek ani sama nesla, a to v pohode zvladam zubarov, ale proste ja v klude neotvorim tak usta aby sa tam mohli kludne vrtat neviem cim, to mam pocit ze sa povraciam.... mozu ti vybrat vsetky naraz... ale treba ratat s tym ze budes potom dost mimo, lebo nebudes moct velmi jest ani na jednej strane, cize co mne povedala moja zubarka zvyknu to robit na 2x, najskor jednu stranu a potom druhu... ale tu v ZV viem ze lekar vyberie aj z oboch... ;) aj bezne osetrenia (hlavne deti) robia v celkovej bez problemov, napr. kamoske riesili cca 5 rocneho syna v Novamede. Nie je na tom nic katastrofalne, lepsie ako sa trapit...
HLAVNE si ich daj prec ak ti roobia zle, mozu ti uplne poposuvat zuby a sposobit kopec starosti :( A ked sa bojis vidiet ihlu, tak otvor usta a zatvor oci... ;)

lilianka24
autor
16. máj 2013

@simca06022011 dakujem no ja prave nedokazem zavriet oci ja musim vsetko vidiet a prave toje chyba :(

lilianka24
autor
16. máj 2013

@simca06022011 a kde v zv to robia ci nemocka ?nemas daku stranku cennik a tak potrebujem vediet viac a neviem kde sa mam pytat :( a co sa tyka celkovej a, vsetci ma odhovaraju ci som hlupa ze je to velki zasah ze mam vydrzat no ja viem ze to nezvladnem...

simca06022011
16. máj 2013

@lilianka24 duomed, ma stranku ale nema tam cennik, urcite nie su lacni.. su uplni sukromnici, ale aj tak tam chodime :P ale tak bud sa plesnes po vrecku alebo sa uspokojis s lokalkou 🙂 nejakym oblbovakom by to podla mna zvladol aj normalny stomatochirurg, v BB niekde pri namesti su nejaki dobri tiez, ale neviem ake sluzby poskytuju ohladom anestezy... velky zasah... no neviem 🙂)) kopec ludi prezilo anestezy aj opakovane, tak na co si robit stresy...

janka169
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
3. okt 2021

@lilianka24 skús opýtať zubára nech ti to postrieka takým sprejom aby si necítila ten vpich tej ihly mne to tak robila zubárka a nič som necítil

veroonr
3. okt 2021

@lilianka24 Ak mas dobreho zubara tak s bat nemusis. A ak to nemas velmi bolave tak vpichnutie injekcie nebudes citit skoro vobec. Mne predvcerom chirurgicky odstranovali koren a pohoda. Nic ma nebolelo ani ked mi uz prestala ucinkovat injekcia. Odporucam neodkladat to a ist ku kvalitnemu stomatochirurgovi. Pri zuboch sa oplati priplatit si, obzvlast ked mas strach. Plna narkoza - no way, len v nevyhnutnych pripadoch

veroonr
3. okt 2021

Teraz pozeram ze to je stara tema 🤦