Trhanie zubov

lilianka24
14. mar 2013

Ahojte baby treba mi trhat zuby uz mi to moj zubar povedal asi 100x a ja si to nikdy nedam lebo sa bojiiim vzdy si dam robit radsej niečo ine len nie trhat ,,,este nikdy som si nedala injekciu a tej sa tiez velmi bojim ved si to ani neviem predstavit ze mi do ust pychne jooj a este aj trhat ach no ani nemozem mysliet na to chcela by som sa dat uspat vraj sa to tak da nemate skusenost s celkovou anestezou ?a kolko zubov mozu naraz vytrhat?DAKUJEM

adriana89
14. mar 2013

ahoj co som citala ohladom narkozy potrebujes mat od psychiatra potvrdene ze mas panicky strach zo zubara..inac si musis celu narkozu hradit sama a co viem taak u nas v rakusku to stoji aj do 1000 eur...

adriana89
14. mar 2013

@lilianka24 ahoj co som citala ohladom narkozy potrebujes mat od psychiatra potvrdene ze mas panicky strach zo zubara..inac si musis celu narkozu hradit sama a co viem taak u nas v rakusku to stoji aj do 1000 eur...

lilianka24
autor
14. mar 2013

@adriana89 no super tak ja uz neviem co mam robit ja sa velmi bojim ja ani nespavam koli tomu vkuse len myslim na to ako sa zbavit tích zubov bez bolesti :(

adriana89
14. mar 2013

@lilianka24 aj ja sa bojim zubara teeda som sa vzdy mala ale nasla som jedneho a jeho sa nebojim...samozrejme ja som tiez take poserko ked sedim v cakarni bojim sa jak slak ale ked sedim uz v kresle u zubara mi to je jedno...ani mne este nikdy nedaval zubar injekciu a netrhal mi zub a tiez by som potrebovala lebo sa mi nalomil zub mudrosti a nejdem 😖 pokial neboli asi ani nepojdem 🙂

lilianka24
autor
14. mar 2013

@adriana89 no ved prave tie zuby mudrosti sa mi total rosipali a bolia dost casto a velmi ze nespim aj tizden a len lieky jem od bolesti no uz som s toho tak vyčerpana čo nespim cele noci mam upmne oslabenu imunitu fuu tie zuby davaju cloveku zabrat ale strach je večsi ja neviem co robit

janinah
14. mar 2013

@lilianka24 ak by ti niekto zodpovedne vysvetlil čo všetko sa môže skomplikovať pri celkovej anestézii,tak by si sa jej oblúkom vyhla...to bola moja nočná mora,že ju zažijem pri cisárskom,našťastie sa tak nestalo...na tvojom mieste skúsim prežiť tú injekciu

janinah
14. mar 2013

@lilianka24 ak sa jedná o zuby múdrosti,tak by som šla na stomatochirurgiu,nie k "obyčajnému" zubárovi

veronika1306
14. mar 2013

ahoj tak ja uz mam par zubkov vytrhnutych a to mam naozaj panicky strach so zubara preto aj tak moje zuby vyzeraju....uff no trhanie nie je nic prijemne ale naozaj da sa to prezit ono v podstate treba vydrzat injekciu a potom to uz nie je nic nic neboli len je to taky tlak ale bolest necitis....a injekcia no ja si davam injekciu pri kazdej navsetve zubara skoro uz aj pri prehliadke =o)))) je to len take bodnutie ta injekcia velmi neboli je to opat len tlak a hnusna horka chut v ustach....do celkovej anestezy no neviem nikdy som sa s tym nestretla len u psychicky chorych ludi tym som nechcela nikho urazit....zubar je hnusna vec a asi sa to musi len vydrzat.....

adriana89
14. mar 2013

@janinah coo napriklad sa moze stat pri narkozee???ja som bola a teraz pojdem zase a nic sa nestalo a nestane :/

lilianka24
autor
14. mar 2013

@janinah to je az tak zla ta celkova anestaza?ja o tom neviem este nic len som počula ze to robia uz bezne

janinah
14. mar 2013

@adriana89 tak to sa pýtaj lekára anesteziologa...ale máš pravdu,milion krát sa nestane nič,milionprvý krát sa niečo stať môže..pri každej operácii sa môže niečo skomplikovať,či už zo strany anestezy či samotnej operácie,tie komplikácie sú zvládnuteľné a pacient sa o nich ani veľakrát nedozvie....PS robím na operačnej sále

veronika1306
14. mar 2013

@adriana89 co sa moze stat tak napr mne vylomili tri zuby a skoro som prisla o hlasivky pri sekcii

lilianka24
autor
14. mar 2013

@veronika1306 tak to si ma teda potesila ze u psichycky chorych heh snad este niesom ale ja uz neviem ako co robit fakt co sa tika zubov som zufaala

lilianka24
autor
14. mar 2013

@adriana89 ty si uz bola v narkoze ze ta riadne uspali ?a co ti robili a naco ides zas?

janinah
14. mar 2013

veĎ to,že pacient podpisuje informovaný súhlas,ale tie informácie sú často nulové,ak niet čas,tak ok,ale teraz myslím plánované veci...ale zas nechcem nikoho vystrašiť,len píšem svoj názor- kvôli zubom a strachu CA určite nie,ja teda nie

lilianka24
autor
14. mar 2013

@janinah takze ty sa stou anestezou stretavas asi casto a daavaju si to aj pri zubnych zakrokoch lebo ja som citala ze anno,,,

janinah
14. mar 2013

@lilianka24 áno,aj pri zubných,ale ja na zubnom nerobím

adriana89
14. mar 2013

prvykrat som bola v celkovej narkoze na laparoskopii vajecnikov a teraz pojdem zase ale len na taku slabsiu koli Punkcii

veronika1306
14. mar 2013

@lilianka24 ja som nechcela povedat ze ty si psychicky chora ale ze t robia u takych ludi co su psychicky chory nemyslela som teba.....je to tazke velmi ja viem ale musis sa zatnut a proste si povedat prezijem toto a uz ma to nebude konecne boliet a uvidis ako sa ti ulavi.....a ked ta to boli ako pises tak tui injekciu ani nebudes citit uvidis....

adriana89
14. mar 2013

@veronika1306 taak zuby ti vylomili asi lebo si ich uz predtym nemala v dobrom stave....ja mam odjakziva problem s prednym zubom stale nieco a pri narkoze sa mi snim nic nestalo a tiez som sa bala lebo som vela citala ze sa mozu zuby ponicit

veronika1306
14. mar 2013

@adriana89 praveze zrovna tie zuby som mala dobre =o)))ktore mi vylomili

lilianka24
autor
14. mar 2013

@veronika1306 no ja viem ako si to myslela neboj sa pochopila som ale dakedy si uz pripadam ako debil ze sa bojim takej chvilkovej zalezitosti no co mam robit strach :( a teraz prave ma to neboli ale mam take dni ze idem zomriet od bolesti a vtedy jem vsetky lieky co vidim

adriana89
14. mar 2013
adriana89
14. mar 2013

@lilianka24 odporucam nalgesin mna ked boli zub toto vzdy pomoze 🙂

adriana89
14. mar 2013

@lilianka24 alebo si davam propolis

veronika1306
14. mar 2013

@lilianka24 ja viem je ta uuuuuuuuplne chapem....ved ja som si prvy krat dala urobit zuby ked som pomaly koncila strednu....ja ta chapem ze mas strach ale ked ta to boli treba s tym naozaj nieco robit aby si nedostala nedaboh zapal okostnice.....naozaj ak mas dobreho zubara/ku tak to urcite vydzis zober si vreckovky do ruk zatni poriadne ruk a vydrz tzo uvidis bude ti lepsie ked to budes mat von a potom si povies ze to nebolo az take strasne naozaj viem o com hovorim tych injekcii so zubami som dostala uz celkom dost

klincek
15. mar 2013

@lilianka24 prezila si porod a bojis sa zubara?! 😉
neodkladaj to, koledujes si o infekciu a otravu krvi. tie kopy liekov, co zbytocne pojes, su tiez zbytocne, ked sa mozes zbavit problemu raz a navzdy. injekcia neboli, je iba neprijemna. samotny zakrok necitit, a ta ulava potom je uzasna. rana sa hoji par dni, len si netreba do nej rypat. ale urcite by som s osmickami isla k stomatochirurgovi, ti take veci robia kazdy den, bude to trvat maximalne par minut a ty uz budes mat naveky pokoj..fakt to stoji za to. ked to budes mat za sebou, este sa budes na sebe smiat, aka si bola hlupa🙂

iveta7677
15. mar 2013

@lilianka24 No mňa tiež jeden zub dlhšie bolel a jasne, že som odkladala návštevu zubárky. Potom keď som už išla, mala dovolenku to bolo v piatok ráno. V piatok večer ma ten zub začal tak príšerne bolieť, že som skoro vyliezla na stenu, nezaberali žiadne lieky. Pohotovosti zavreté no ledva som vydržala do rána. Zjedla som kvantum liekov z ktorých som do rána dostala obrovské kŕče spojené s hnačkou a vracaním. Takže v sobotu ráno som bola na zubnej pohotovosti a večer som už ležala na infekčnom v nemocnici. Popritom mne nikdy nič nebolo!! Pravdaže nechcem strašiť, ale zuby nie sú žiadna sranda.

lilianka24
autor
15. mar 2013

@klincek ja viem prezila som porod ja som taki debil proste do ust injekcia je pre mna nieco nepredstavitelne ja neviem kazda zena mi povie ved to nič nieje ale ja som ...

klincek
15. mar 2013

@lilianka24 ja viem, ta predstava nie je nic moc. ale to je malinka ihla, tenucka, a je to len chvilkovo neprijemny pocit, neboli to, naozaj. potom ti to uz bude jedno, a ked opadne anesteza, budes mat po starostiach.
skus sa prekonat aj kvoli dcerke. raz s nou budes musiet ist k zubarovi, a ako jej pojdes prikladom, ked budes strachopud? potom si aj ona vypestuje nezdravy strach zo zubara, a bude s tym mat problemy tak ako ty. skus sa kbvoli nej prekonat. ked to zvladnes raz, dalsi raz to uz bude jednoduchsie a potom ti to uz pride uplne v pohode.
zubara nema asi nikto rad, ale co uz narobime. si mlada, zdrave zuby budes este dlho potrebovat. nehovoriac o tom, ako hnusne zanedbane zuby vyzeraju 😒 (teraz nemyslim konkretne tvoje osmicky, kt nevidno🙂, ale predstav si, ze mas kaz niekde vpredu a nechas to tak..)

mata95
16. mar 2013

@lilianka24 žiadny strach...injekcia trošku zaboli,taka sekundova bolesť,a potom to ide dobre,ja by som si bez injekcie ani porieť do ust nedala....netreba sa bať.... 🙂