Trichológia v Martine

tinuskaaaa
24. feb 2015

Ahojte dievčatá. Absolvovala niektorá z vás trichologické vyšetrenie v Univerzitnej nemocnici v Martine? Chcela by som vedieť , či vám tam pomohli s padaním vlasov, určili presne o aký typ ide, či robia aj mikroskopické vyšetrenie vlasov, ako sa objednáva, či ste mali výmenný lístok od kožnej, proste všetko okolo toho. Ďakujem veľmi pekne.

demetria
10. sep 2016

http://www.imdb.com/name/nm0931329/
Nieco taketo som nosila.
Ale teda ja som takyto uces nosila na striedacku s dlhymi vlasmi od puberty, preto to pre mna nebol sok, len navrat do mladsich rokov😀.

ludmilabb
11. sep 2016

@vanesanova @demetria ja som mala odjakziva riedke jemne vlasy a sestra bohatu hrivu
od detstva som z toho mala komplex a teraz ked mi este aj tych 5 vlasov zacalo padat horor....inak ja mam vlasy v gumicke, lebo ked su rozpustene vobec sa mi nehodia, take cvongliky. V noci ked si rozpustim tak mi to pri spani vadi cize spim s gumkou. Zmyvam vlasy 2x do tyzdna kebyze castejsie tak tam uz ozaj nic nemam

vanesanova
11. sep 2016

@demetria tak to mam potom presne aj ja!ale nikdy som o tom este nepocula ze porezne vlasy...teraz som o tom citala na googli atam pisu ze na to je super ten brazilsky keratin asi skusim ale az po tehotenstve lebo teraz sa nema experiment.s vlasmi ale citala som ze je to dost riskantne ze nie kazda kadernicka to vie dobre urobit ze hrozi aj spalenie a uplne znicenie vlasov s tym keratinom no este nieco nastudujem inak ja som take vlasy nemala vzdy mala som ich pekne rovne a leskle az po 25tke sa mi uplne zmenila kvalita a moje dlhe vlasy museli ist dole kedze to vyzerali dost hrozne od brady dolu ako spaleny chemlon ako metla.a citala som este ze to sposobuju aj te chemikalie v kozmetike silukony parabeny parafiny atd...lenze prirodne sampony mi nedaju vobec ziadnu vyzivu ani hydrataciu tak ja uz fakt neviem co mam pouzivat.

vanesanova
11. sep 2016

@demetria ten uces je peknucky ale to sa hodi len peknej tvari a zenskym crtam ja mam problem uz aj s podbratkom a nemozem mat takyto chlapcensky uces a este k tomu ja som romanticky dievcensky typ satocky volaniky ruzova a vlasy aspon po plecia.

demetria
11. sep 2016

@vanesanova
Skus bezsulfatove sampony. Kedysi som pouzivala Bed head tigi, tie boli fajn. Kupovala som tie 3/4l flase.
A hej, ten uces je taky osemetny. Ja som drobna, tiez vela nosim sukne a saty a s tymto ucesom som ich nosila obzvlast, lebo inak som vyzerala ako vrstovnik mojho 11r. syna😀.

atanerka77
12. sep 2016

Baby ja som mala pol roka pokoj s padanim vlasy zhustli narastli a teraz je to spať. Opat chumace vo vani pri umyvani aj 300. Co narastli vypadne

vanesanova
13. sep 2016

@demetria bed head su bezsulfatov?no ja som dlho pouzivala alverde z dm to su cisto prirodne sampiny bez silikonov parfumov farbiv atd...ale maju nevyhodu obsahuju alkohol co pouzivaju na konzervovanie na miesto chemie lenze od vtedy mam pocit ze sa mi vlasy este zhorsili teda zostali porezne ako ty hovoris a ja si myslim ze je to tym alkoholom ktory vlasy vysusa...teraz som nasla nove kaderko u nas kevin murphy maju kozmetiku bez sulfatov a parabenov su drahsie ale skusim

demetria
13. sep 2016

@vanesanova
Kedysi boli. Bolo to velkym napisane krizom cez celu flasu. Ale teraz to uz nikde neuvadzaju, takze asi nie🤔.

atanerka77
14. sep 2016

A tieto šampony poznate ? Mam ich zo stranky ilive.sk tiez vsetky prirodne veľa druhov

vanesanova
14. sep 2016

@atanerka77 nepoznam ale kanabis kozmetika je celkovo velmi dobra ja si neviem vynachvalit na herpes a kutiky olejcek z kanabisu je to hotovy zazrak odporucam!da sa kupit v lekarni...

simca06022011
14. sep 2016

Milvu ste skúšali? Mne cca rok príšerné padajú vlasy a spojené to mám s prisernymi vyrážkami vo vlasoch.. Kožná nepomohla dostala som 4 flase kadecoho naraz x2 a nič.. milva pomohla a k tou vitamíny, momentálne mám revalid ale podľa zloženia myslím že by zabrali aj lacnejšie ( ešte je jedna značka drahšia ťa mi vôbec nerobila dobre p, normálne mi bolo zle od žalúdka - forcapil). Ak vám padajú vlasy v prvom rade treba ist k lekárovi ak to nie je "sezónne" ! Skontrolovať krvný obraz, štítnu žľazu, imunitu, hormóny... a potom skúšať.. a nestresovat, lebo na sebe vidím že sledujem už pomaly každý vlas čo vypadne... :/

vanesanova
22. sep 2016

@demetria ahoj tak som skusila ten sampon kevin murphy aj kondicioner su bez parabenov a sulfatov je to na krepovite vlasy-teda porezne su trochu drahe ale je to profesionalna kozmetika vcera som si umyla s tym vlasy prvy krat je to na prvy krat uplna bomba!citim a vidim rozdiel na prvy pohlad a dotyk!neuveritelne fakt...cely den som sa citila nejak inak tak lepsie krajsie a nevedela som preco ale teraz vecer som to pochopila ked som sa pozrela do zrkadla!ja som si za cely den nemala potrebu zapnut vlasy do stipca!po 5tich rokoch!a viem cim to je vlasy sa mi nekrutia nie su ako seno rozlietane matne a suche ako seno a nestoja mi na kazdu stranu dokonca sa po 5 tich rokoch lesknu!su hladke a rovne a konecne sa nekrutia a nestoja ako keby ma skopala elektrina dost som si o tej poreznosti a krepovitosti citala a v prvom rade pisu ze najhorsie su klasicke silikonove pripravky ktore vlasy len nabaluju chemikaliami a preto sa im do vnutra nedostava ziadnej vyzivy ani hydratacie.no ja som spokojna konecne mam normalne vlasy! 🙂

ludmilabb
5. okt 2016

@vanesanova @demetria
@simca06022011 kozna mi predpisala Alpicort, zabral vam, citam ze je to dost brutalna chemia takze vaham

vanesanova
5. okt 2016

@ludmilabb ahoj no mne zabral a pocula som ze babam zabera ale to su hormony...takze na dlhodobe pouzivanie to nie je a ano je to dost silna chemia...treba zvazit pre a proti...no a samozrejme ti to zasahuje do hormonalneho systemu.ja som to uzivala asi tyzden a potom som sa na to radsej vykaslala...ale skusit mozes uvidis.

demetria
5. okt 2016

@ludmilabb
Moja mama ho brala, bez efektu. Ale ona ma diagnozu alopecia areata uz od mladosti, lebo je dalekozraka a nechcelo sa jej nosit okuliare. Odkedy dosledne nosi okuliare, problem zmizol. Ja som skusila snad 3-4 dni, ale zufalo sa mi z neho mastili vlasy.

simca06022011
5. okt 2016

@ludmilabb nezabral... Vyliala som z neho dosť veľkú časť.... Mne sa robili čo vlasoch chrastya teda som prešla na nechtový a zihlavovy šampón. To pomohlo a padanie stále riešim. Keď som povedal lekárke že mu ťa voda robinhorsie dostala som takú istú 🙂)) no nič to... 🙂))

simca06022011
5. okt 2016

@ludmilabb dechtovy
@demetria mastná pokožka ešte zhoršuje padanie vlasov, a duplovane ak je problém so zapaľovaním a vyrážkami ako u mňa. Čiže aj to môže byť dôvod prečo mne nepomohol nic

xana17
5. okt 2016

Alpicort je na nič ani mne nepomohol.Pomáha mi aspoň trošku vlasová voda s kofeinom a šampón s kofeinom z DM balea pre mužov.Každý deň užívam zelený jačmeň,follimax pro,železo s postupným uvoľnovaným,pivné kvasnice,céčko,déčko.Ovocie každý deń.

ludmilabb
5. okt 2016

@xana17 jacmen som si kupila taky v prasku, este som ho ale neotvorila :P
@demetria okuliare som ani ja nenosila aj ked ich mam, teraz som zacala lebo kozna ma poslala na ocne ze to ma suvis, ale ci dojde k naprave tak to neviem, teda nosim okuliarov to tvojej mame teda nepomohlo?

demetria
5. okt 2016

@ludmilabb
Mojej mame padali vlasy v takych ohranicenych ploskach vo velkosti dvojeurovky. Vacsinou na zahlavi a za usami. Odkedy nosi okuliare, nepadaju jej. Zvysne vlasy jej ale nepadali. Nema ich huste, ale ani riedke, taky stredoeuropsky normal a bez okuliarov jej neredli. A to ich mala nosit snad uz od strednej skoly, len sa na to vybodla😉.
Ale kolegyni sa vlasy napravili, ked zacala poctivejsie nosit okuliare, snad len 0,5 dioptrie. A to jej predtym padali po hrstiach.
Takze za pokus to stoji.

demetria
5. okt 2016

@ludmilabb
Teda, aby som to upresnila, mame padali tak, ze jej ostavala hola koza a potom postupne to zarastlo a vypadlo zase inde a tak dookola.

atanerka77
5. okt 2016

@ludmilabb zabral, je to hormonalna vodicka, zabral aj druhykrat al na treti uz nie

xana17
6. okt 2016

Aj ja mám jačmen v prášku.Dávam si polievkovú lyžicu do 2 dcl pohára a zalejem.Liek tardyferon fol mi pomáha dávam si polovičku,Céčko je dobré v prášku z DM nie je drahé a železo sa lepšie vstrebe,D3 a ostatné vitamíny.Raz som si dala 2 dni bez vitamínov a vlasy mi vypadávali hrozne v ruke mi zostávalo 10 vlasov,teraz ,2 vlasy.Aspoň niečo,aby mi zostalo na hlave. Z Follimaxu mi začali vlasy rásť vidím to v kútoch.Veľmi nechcem prísť o vlasy.Ešte rozmýšľam nad ruským cibuľovým šampónom a vtierať cibuľovú šťavu do vlasov.Aj to vyskúšam.

ludmilabb
12. okt 2016

@atanerka77 @demetria vlasy stale padaju zmyvam 2x do tyzdna ale mastneju rychlejsie, bojim sa kazdodennym umyvanim mi este viac vypadaju

atanerka77
12. okt 2016

@ludmilabb este je kratky cas, mne prvykrat prestali padat az po vyuzivani celej flasky, druhykrat zabral skor a treti uz vobec to zn ze si na to asi zvyknes a uz nezabera ved uvidis ci prestanu padat a kolko to vydrzi

xana17
13. okt 2016

ja si zmývam vlasy 1x do týždńa aj keď mám mastné,tak si dám cop a šiltovku,lebo po umytý mi vlasy hrozne padajú a potom sa to ustáli trochu.

simca06022011
13. okt 2016

Neumyvanie vlasov na padanie nepomôže, práve naopak... Upchávajú sa mazom folikuly a časom prestanú proste rast. O tomto že sa množia baktérie, tvoria lupiny ani nehovorím. Treba umývať šetrne, dobrým samponom, vlažnou vodou..

xana17
22. okt 2016

Pomôže.Keď si budeš vlasy umývať každý deň alebo každý druhý,tak zostaneš o chvíľu bez vlasov.Ja si vlasy umývam každý 6 deň.Štyri dni vlasy vydržia pekné potom si dám cop,drdol.Keď som vlasy umývala často,tak boli za 2 dni mastné.Objednala som si tajomstvo havranieho copu na vypadávanie vlasov.Má s tým niektorá skúsenosť?Vďaka.

atanerka77
22. okt 2016

@xana17 myslis he shou wu alebo inak nazyvane fo-fi ? Mala som ale nic sa nezmenilo

xana17
22. okt 2016

Tabletky sa volajú shou wu wan.No hádam nebudem zase sklamaná.Keby už,tak niečo konečne pomohlo......