Trombofília, poruchy štítnej žľazy a operácia

dvekacicky
4. jún 2014

Ahojte,mám hyperteriozu,som trombofilna a chcem vedieť aké ste malý skúsenosti z operacie?

latvia
4. jún 2014

@dvekacicky skus najprv napisat, aky druh operacie ta caka, a co konkretne ohladne operacie chces vediet

dvekacicky
autor
4. jún 2014

Ahojte maminky,chcem váš poprosit aby ste mi opísali príbeh vášho ochorenia šž
Som dosť znepokojena s verdiktu môjho riešenía šž,jedného dňa mi náhodou obvodacka pri preventivke nahmatala uzlik na krku a poslala má endokrinologicky a tam mi výš lo že mám uzlik na ľavom laloku 2,1 cm a poslala ma punkciu a tá to výšlo nezhubne a o 3mes mi zistíli že to narástlo na 2,4cm a že mám okrem toho mám este hyperteriozu a zlyháva mi srdce predpisala mi propycil a pyridoxin a poslala má termín operacie a tam si vyžiadali scintigrafiu a tam zistíli že je to horúci uzol či toxicky adenom tak kooooonecne po 8 tyz mám termín operacie a zároveň obrovskú obavu lebo mám trombofiliu,prosim hocijake skúsenosti privítam ďakujem babule

aja7377
13. jún 2014

Tu je moja skúsenosť s ochorením ŠŽ: Kvôli zväčšenej šž ma poslali na endokrinológiu, kde mi diagnostikovali autoimunitné ochorenie - chronický zápal šž s uzlami na oboch lalokoch (2 a 3 cm), funkcia normálna. Po druhej návšteve u endokrinologičky som dostala odporúčanie na chirurgické odstránenie oboch lalokov šž. Tak som sa išla objednať na zákrok (nechcela som sa dať operovať v TT) do onkologického ústavu v BA a tam na chirurg poslal za ich endokrinológom na cytológiu z tých uzlov. A záver? Endokrinológ sa zhrozil nad radikálnym riešením svojej kolegyne a podotkol, že asi 85% šž je vyoperovaných zbytočne. Uzly treba sledovať a ak budú rásť pôjde šž von. Uzly mám len zo zápalu a nie sú to (zatiaľ) nádory. Šancu na zvrhnutie mám 10%. Veľmi dobrej kamarátke vyoperovali šž asi pred 10 rokmi a odvtedy ju nevedia dať dokopy. Lekárom som sa vždy snežila dôverovať, no odteraz si vždy vypočujem aj druhý názor. Keby som sa šla objednať do TT, už ju mám určite vonku a som na hormónoch.

leanny
13. jún 2014

Mne v 2005 tiež diagnostikovali hypertyreotoxikózu a autoimúne ochorenie (Basedowovu chorobu), brala som 2 roky lieky na tlmenie činnosti štítnej žľazy (Carbimazol), k tomu sa pridružili problémy s arytmiou, brala som Corvitol a Lexaurin. Dohromady ma tie lieky úplne likvidovali...
V 2007 mi v Martine odstránili celú štítnu (až patológ našiel mikrotumor, dovtedy som o ňom nevedela), operácia bez problémov a a odvtedy sa cítim super... Beriem Euthyrox, chodím 2x do roka na kontroly, "absolvovala" som bezproblémové tehotenstvo, vôbec neľutujem, že som s operáciou súhlasila.

dvekacicky
autor
17. jún 2014

Ahojte,tak už som po operácii,uzol je preč,operacia dopadla dobre a teraz už počkať na výsledky,juj bojim