Trpíte posttubalným sterilizačným syndrómom?

lubicatt
29. apr 2014

Ahojte,
rada by som poprosila o radu tie mamicky, ktore podstupili pred dlhsim casom sterilizaciu, ci nemali po nej v priebehu niekolko rokov problemy zdravotne. Konkretne som nasla toto https://www.modrykonik.sk/posttubalny-steriliza.... Syndrom alebo ine zdravotne problemy sa nemusia prejavit hned, ale casom, tak neviem, ci mam podstupit sterilizaciu alebo nie. Mam 36 rokov, dve deti rodene cisarskym a tretie tehotenstvo ukoncim v juni tiez cisarskym. Dalsie tehotenstvo u mna neprichadza do uvahy ani na odporucanie lekarov, ani z mojej fyzickej kondicie si nan netrufam. Chcela som sa po porode chranit vnutromaternicovym telieskom, ale kedze som normalne nerodila, nemusi sa dat dobre zaviest a nemusi ho moje telo prijat. Takze zostava otazka, ci sa nechat sterilizovat pri tretej sekcii alebo poslat manzela na vazektomiu. Podla mojich info sa oba zakroky platia, takze financie rolu nehraju. Len sa bojim, ci sa u mna neprejavia niektore z tych priznakov, moja gynekologicka vravela, ze je to neopodstatnene, ale rada by som sa spytala aj tych, ktore maju osobnu skusenost. Vazektomia je sice jednoduchsia, ale kedze budem 5 dni s cisarskym v nemocnici a spravi sa to pri jednom reze, preto to skumam dalej, ci to nebude vhodnejsie. Po vazektomii sa muz nemoze fyzicky mesiac namahat, to by mu mohlo vadit v praci, takze prosim o seriozne vyjadrenia, nie o to, ze jednoduchsie je tam poslat manzela, to ja viem, ale su okolnosti, ktore ma privadzaju k uvaham o mojej sterilizacii, kvôli tomu, ze by bolo robena s tretim cisarskym, kedy to nie je laparoskopia a lekar presne vidi co robi a brucho je rezane kvoli dietatu, nie kvôli sterilizacii.. dakujem.

jorika12
29. apr 2014

Ahoj, dcéra ma tri a pol roka, vtedy som absolvovala sterilizáciu. Muža by som na zákrok nedostala, takže to bolo jasné. Mala som vtedy 40, nič iné nezostávalo. Mnohé z príznakov by sa našli aj u mňa, ale neviem, či všetko sa dá zvaliť na sterilizáciu. Ktorá žena nie je počas cyklu popudlivá, nemá zmenu nálady a pod. Mám aj cystu, som rok sledovaná. Nebyť tej, všetko je ok, bez starosti o ochranu. Cysty však majú aj mladé kočky, ktoré nerodili. Nuž ťažko poradiť, keď sa ani lekári nevedia dohodnúť.

mariro
29. apr 2014

ja som po sterilizacii nieco vyse roka,v januari 2013 a necitim a nemam ziadne priznaky alebo traumy.V podstate mam klud ,jedine co som si vsimla je dost silnejsi vytok resp.ovulacia,takze ani nie vytok ale samotnaovulacia.Je to aj o tom ako o tom budes ty rozmyslat ,takze sa spravne rozhodni,lebo myslienky maju velku moc.Nie je to nic zle. 🙂

adka31
29. apr 2014

Rodila som pred 11 tyzdnami tretim cisarskym, bola mi ponuknuta sterilizacia, ale nejak som to neriesila a mala som. Veeeelmi banujem, ze som si ju nedala spravit pri porode a som odhodlana po nejakom case ist na nu. Pri samotnom porode som prosila lekara o vykonanie sterility, no kedze som nemala podanu ziadost, odmietol to spravit. Chapem. Pri samotnom porode nastali komplikacie a doktor sa zhrozil pri pohlade do mojho brucha, doslova mi povedal, ze dalsie tehotenstvo je pre mna zivot ohrozujuce. Samozrejme, ze dalsie dieta neprichadza do uvahy, ale myslienkou na sterilizaciu som sa mala zaoberat skor a v mojom pripade ju brat ako pomoc, vyhodu a zaruku pred nechcenym tehotenstvom a teda aj ako ochranu mojho zdravia. Ja byt tebou, nevaham, mas vyriesenu antikonc. natrvalo 🙂

adka31
29. apr 2014

A este, neviem akeho obetaveho mas manzela, ale myslim, ze vacsina chlapov sa na toto nahovorit neda. Ani ten moj nie, co je na skodu veci, lebo ak sa na to dam, bude to uz moja 5ta narkoza ☹

lubicatt
autor
2. máj 2014

dakujem za Vase odpovede, zelam vsetko dobre