Aký máte názor na IUB teliesko?

Zodpovedané
13. mar 2022

Dobrý deň,

mám 36 rokov a ešte som nerodila. Nechcem brať hormonálnu antikoncepciu, je to nevhodné kvôli zdravotnému stavu. Doktorka mi odporučila IUB vnútromaternicové teliesko medené guľôčky. Ja sa toho obávam.

Máte s tým nejaké skúsenosti?

Nemám v pláne mať deti zo zdravotných dôvodov a mám vraj dosť malú maternicu.

Je to pre mňa vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste ešte nerodila, IUB je prijateľnou formou antikoncepcie. Aplikuje sa po dobu 5 rokov. Ide o nehormonálnu formu antikoncepcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník