Tŕpnutie rúk v tehotenstve

martina374
18. sep 2014

Ahojte, mali ste aj vy problem s trpnutim ruk pocas tehotenstva? Som v poslednom mesiaci a rano teda aj v noci sa zobudim na to ze mam strpnutu ruku, prevratim sa na druhy bok a neskor mi strpne aj druha ruka. Je to normalne? Preco vlastne trpne?

nanka3
18. sep 2014

ahoj, je to normalne, mne tiez posledny mesiac trpli, sice nie ruky, skor prsty na rukach, som 5 tyzdnov po porode a este ich mam stale trosku strpnute, ale vidim, ze to ustupuje, takze neboj, ono to prejde 😉

map0007
18. sep 2014

@martina374
@nanka3 a neberiete Magne-b6,mne doktor odporučil počas tehu,ked som kojila ták som mohla tiež,ale iba 1 tabletku lebo mala mi hnackovala ak viac.Mne to pomáhalo,trpnutie je ževraj od chrbtice.Magne-b6 alebo magnezium pomáha ak na bolesť hlavy od krčnej chrbtice.

brigelka
18. sep 2014

@martina374 ahoj, aj mne trpnu prsty na rukach v noci, ked sa prebudim, tak si ich rozcvicim a spim dalej, cez den nie, uzivam obycajne magnezium, niekde som citala, ze je to bezne v tehotenstve, neboj sa.

monikahan77
18. sep 2014

áno, je to OK, ja som v tehu mala veľký problém s tŕpnutím rúk, nedalo sa mi posledné dva mesiace vôbec ležať na chrbte, tak som spávala na boku. Pravidelne som sa v noci budila niekoľkokrát na pocit, že mi tŕpne ruka, ktorú som mala hore...

andrejta
18. sep 2014

@martina374 aj ja som to mala a ku koncu tehotenstva to bolo neznesiteľné, v noci som sa musela postaviť aby sa mi prekrvili ruky a potom som mohla spať ďalej. bola som u neurológa a zistili mi syndróm karpálneho tunela, vyhrážal sa mi dokonca operáciou v budúcnosti. dostala som kortikoidovú (ak si dobre pamätám) injekciu a potom prestala aspoň tá bolesť. tŕpnutie mi zostalo ešte pár týždňov po pôrode. mala som ísť aj na kontrolu, ale som sa na to vyflákla 😅 . predpokladám, že keby som bola znovu tehotná, tak to bude rovnaké 🙄

nutrimas
18. sep 2014

Trpnutie ruk (nielen pocas tehotenstva) moze zapricinovat stuhnute svalstvo/spazmus v oblasti ramien, prip. krcnej chrbtice. Toto ma za nasledok pritlacenie nervoveho korena, ktr. vedie do hornych koncatin, co sa prejavuje ich trpnutim. Velmi dobre su uvolnovacie techniky, obzvlast japonska tlakova masaz v sede - shiatsu, ktr. mozu absolovat aj tehotne zeny, avsak pozor s vynimkou 1.trimestra.

nanka3
19. sep 2014

@map0007 pocas tehotenstva som brala mangnezium, ale teraz uz neberiem... nejak mi to trpnutie uz nevadi, uz to odoznieva... 😉

map0007
19. sep 2014

@nanka3 ja som dva roky po porode a ak mávam trpnutie ták mám po ruke doma tén šumivy (horčík)magnezium ak trápne vypijem a pomôže🙂

nanka3
19. sep 2014

@map0007 dakujem skusim, tiez ho mam aj v sumivej podobe 😉