Má tŕpnutie rúk spojitosť s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Najmä ráno, alebo počas noci mi tŕpnu ruky. Teda skôr prsty. Niekedy mi stŕpnu ruky až po lakte. Mávam aj pískanie v ľavom uchu, trpím nedoslýchavosťou na oboch ušiach. Tŕpne mi aj päta na ľavej nohe a niekedy mám ľavú stranu hlavy na dotyk bolestivú.

Môže to mať súvis s krčnou chrbticou?

Ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie prstov môže mať súvis s krčnou chrbticou, ďalšou z príčin môže byť aj syndróm karpálneho tunela.

Diagnóza sa dá určiť až na základe vyšetrenia u neurológa. Zatiaľ by som Vám odporučila užívať horčík a vitamíny skupiny B (Milgamma alebo Revitanerv), ktoré pomáhajú pri regenerácii nervov.

Tŕpnutie päty nemá súvis s krčnou chrbticou, skôr s bedrovou, ale k tomuto by sa mal tiež vyjadriť neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková