Tŕpnutie ruky a pocit ochrnutia ruky - máte s tým skúsenosti?

martinhublicky
31. mar 2021

Ahojte chcel by som sa spytat, dnes som sa zobudil na trpnutie ruky + pocit ochrnutia ruky na pár sekúnd. Neviem ci je to tym ze som si ruku prilahol. Ak by sa niekto nasiel kto to zazil bol by som nesmierne vdacny keby mi odpovedal. DAKUJEM

irusa
31. mar 2021

bežne sa mi stáva, že mi v noci stŕpne ruka

martinhublicky
autor
31. mar 2021

@irusa ano ale ked som si ju isiel dat do inej polohi tak som ju nedokazal zdvihnut. Bol to pocit ako keby ste ochrnuki na 4sekundy

irusa
31. mar 2021

@martinhublicky no aj ja si ju druhou rukou musím preložiť..po čase sa dá do normálu

irusa
31. mar 2021

@martinhublicky ak máš často taký problém zvýš príjem horčíka

martinhublicky
autor
31. mar 2021

@irusa Dakujem velmi pekne

deti95060810
31. mar 2021

na 4 sek? to je len stŕpnutie...

maris5
31. mar 2021

Tak moze to byt od chrbtice alebo karpalny tunel.
Ja som to mala tiez, nemohla som ani hrncek chytit do ruky, ci chlieb odkrojit. Diagnostikovali mi karpalny tunel.

martinhublicky
autor
31. mar 2021

@maris5 no od chrbtice to skor, karpalny tunel si myslim ze nemam lebo ako hovorim bolo to len na par sekund potom som mohol dalej vsetko robit podla normalu len ten hnusny pocit mi ostal do teraz 😅

missviolet
31. mar 2021

Zacinajuci karpalny...

katulienkax
31. mar 2021

moze byt kadeco, karpal, poskodenie nervov alebo len prilahnutie, keby to trvalo dlhsie treba sa objednat k neurologovi na EMG vysetrenie, tam ti presne povie ci je to karpal alebo poskodenie nervov.

ruzasipova
31. mar 2021

@martinhublicky Aj mne sa to stane obcas v noci. Ze su jednu ruku musim druhou prelozit, lebo ju mam tak velmi strpnutu. Ak sa to opakuje pravidelnejsie, kupte si horcik.

danka808
31. mar 2021

@martinhublicky svagor mal tieto pocity pri covide :/ nechcem strasit, no ak sa to bude opakovat, daj sa otestovat

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fadama
2. mar 2023

Dnes mi to syn ráno povedal, ze nevedel pohnúť rukou, že druhou si ju nadvihol, nebolo mi všetko jedno. 🥺
Tiež to trvalo pár sekúnd .