Týždeň mám chrípku a vôbec sa to nezlepšuje

lexilaracroft
27. feb 2017

Uz sa ma chripka drzi tyzden a vobec sa to nezlepsuje. Zijem v uk a nemam nikoho kto by mi s detmi pomohol. Partner je tak usto chori a chodi aj do prace pomahame si navzajom no nestaci to. Mate pre nas vhodnu metodu na uzdravenie. Domace recepty?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietok173
27. feb 2017

Urcite nasadiť vitamín C. U nás kupujem v DM drogérii v práškovej forme a ked sa nachytá choroba tak aj každú hodinu jednu odmerku. Na krk urcite bavlnenu šatku ktorú nosím po cely čas a ak mas alebo chceš olejové zábaly ale ja to moc nemusím alebo pre detičky je taký mentolový prieduškovy gél tak ten zvyknem si natrieť na krk. Urcite si v čase choroby ale aj mimo robievam zázvorový čaj ( nástrahám na jemno asi lyžičku zázvoru a zalejem horúcou vodou a pridám škoricu a ked je vlažný cca 40 stupňov pridám med aby sa neničili vitamíny a môžeš aj citrón ale ten ochladzuje organizmus ale zas robí lepšiu chuť zázvoru. Este zvyknem robievat z drievka škorice čaj. Zovrie voda cca 0,5 L a hodím drievko škorice a nechám 15 min luhovat prikryté a do vlažného pridám med. Škorica je prírodné atb. A ľahkú stravu, skor ovocie - pomaranče, jablka zvyknem vtedy na osvieženie a čisté avokado pokvapkane citrónom a k tomu cibuľa na mesiačiky poliata tahiny. Niekto odporúča dobrý kuraci vývar? 🙂 Prajem skoré uzdravenie.

lexilaracroft
autor
27. feb 2017

@fidka79 mam tu len sestru a ta je na dovolenke. Bez nej som ako bez ruky. Kamarati sa mi vzdialili od kedy nechodim do prace. Tak mam len ju

momoqui
27. feb 2017

@lexilaracroft zazvorovy caj, nechaj zazvor povarit zo 10 minut vtedy je silnejsie ten caj. Cibulovy caj, lipovy caj, sipkovy caj. Jedz cesnak, ovocie, pripadne vitaminy v tabletkovej forme, zaberaju rychlejsie.

kvietok173
27. feb 2017

@lexilaracroft bud rada ze mas ju. Ja som sama s 3 deťmi a rodičia 100 km a starajúci sa este o prarodičov, takze bez pomoci. Ked vieš ze ti nemá kto pomôct, tak sa zariadiť podľa toho a žiješ 🙂. Mozno ze si sa dosť upla na sestrinu pomoc a teraz ked je na dovolenke a plus tvoja choroba na Teba dolahli. Hlavu hore 🙂 si silná. Rob teraz najnutnejšie v domácnosti a ked sa postaras o detičky tak oddychuj. Viem ze sa mi to dobre piše lebo to presne mi hovorí po telefóne moja mama ze oddýchli si. A ja veď treba este toto a toto urobiť a nemám čas oddychovať ale nic nie je tak dôležité ako deturence a ty. Takze kľud a snaž sa co najviac relaxovať popri deťoch s krígľom čaju a šatkou na krku 😉☕️

map0007
27. feb 2017

@lexilaracroft ahojky, skúste kúpeľ v slanej vode,do vane nasypať soľ.ulavy nosné dutiny a pomôže.Ak sa nedá kúpať tak aspoň do vedrá, lavora vodu čo najviac teplú a soľ.Potom je dobré na nos.Ak si do fľaše tie decke z džúsu spravíte prevarenu vodu cca pol litra a soľ cca pol malej lyžičky.Cez jednú dierku liať (nosnú) dýchať a z druhej vyteká.vyplach nosných dutín a opakovať aj v druhej dierky.Ak nieste tehu pomáha aj alcylpirin dve tabletky na noc a na hlavu čapicu.Ak bolia priedušky,alebo ste zahlieneny dobré je cibuľový sirup a čaj.A vložka a na ňu olej a zohriať v mikrovlnke pár sekúnd a dať na hruď na noc.A tiež je oki čaj z čerstvého zázvoru a citrón a med.Skore uzdravenie 😉

lexilaracroft
autor
27. feb 2017

@kvietok173 asi mas s tou sestrou pravdu. Moc som na nu spoliehala aj ked byva na opacnom konci mesta vzdy mi je oporou aj ked len psychicky. Inokedy to prejde za tri dni ale teraz nemam cas lezat no snazim sa a potom mam vycitky. Necadi mi ze mi robora stoji skor to ze sa s nimi nema kto hrat. Oni su na inej urovni a spolu sa este nevedia hrat. No lezim so satkou na krku a su zlatucke. Ani nepipnu no som nervozna

kvietok173
27. feb 2017

@lexilaracroft tak kľud 😉 Nervozita nepomôže ani tebe ani im. Nevadí ked par dni budu pozerať rozprávky alebo nemať až taký pestrý program. Dôležité je zdravie a pohoda 😉 👨‍👩‍👧‍👦

katarinamarkova
27. feb 2017

@lexilaracroft ak ťa to drží týždeň a nezlepšuje sa to, nie je to chrípka.
možno aj na začiatku bola ale skočila do nejakých komplikácii......ako liečiť týždeň trvajúce zdravotné problémy?
u doktora.
liekmi.
oddychom.

lexilaracroft
autor
28. feb 2017

U doktora som bola a mam aj lieky len ten pokoj mi chyba.