Som 13 týždňov tehotná a neustále chorá

panacea1
14. mar 2011

Ahojte, rada by som sa vas spytala- mozno sa stresujem zbytocne, ale kazdy 2. tyzden som chora, nie poriadne, vzdy len bolest v hrdle alebo plne dutiny, bolest hlavy, svalov, unava sa da pripisat 1. trimestru, teplotu mam do 37,2...liecim sa domacimi receptami a homeopatikami, vzdy som tyzden v praci a tyzden doma, uz mi je to trapne. Partner mal chripku prednedavnom, tak som okolo neho behala (s ruskou!) ale tu som nedostala. Bojim sa o dietatko a neviem sa dockat sona, nech viem, ze je v poriadku. Budem vdacna za kazdy nazor ci radu...

cka
14. mar 2011

Ahoj, no prave som na tom uplne rovnako...a. to uz trva u mna 4 mesiace. Som v 14 tyzdni. Ja mam zasa stale plne horne dutiny, aj som brala ATB. prvy tyzden tehu, ked som este nevedela, ze som tehu, potom bioparox stale, paralen hotdrink, teraflu, potom zasa bolo dobre, teraz v 12. tyzdni som zasa brala ATB. do nosa, Framykoin kvapky, miesane, lebo som uz ani nespala, tak mi bolo zle, bolelo ma cele celo, plny nos, nemohla som dychat, stale som sa iba smrkala.
Teraz som skoncila v piatok liecbu a zasa mam plny nos. Zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava, ze co mi povie. Minule mi povedala, ze to bude asi tym tehu, ze to telo nezvlada, tak reaguje dutinami. No ta dakujem pekne, uz fakt neviem, co mam robit.

pink_lady
14. mar 2011

@panacea1 mna chytil zapal priedusiek v 6.tt a vlieklo sa to so mnou az do porodu, prekaslala som cele tehu, brala ATB 3*...mozno mas slabsiu imunutu, behni svojmu dr, daj a pripadne vypisat a oddychuj doma

panacea1
autor
14. mar 2011

@pink_lady a dietatko je v poriadku? napriek tomu ze si bola tak dlho chora?

panacea1
autor
14. mar 2011

@cka aj mne dala dr. ATB ale zatial som si ich nedala, ked ani horucku nemam a po domacky sa liecim tyzden akoby som aj brala ATB...a podla teba vidim ze by to asi aj tak nemalo vyznam...dufajme ze je to zniz. imunitou v tehotenstve (ale preco som potom nedostala od partnera chripku??)

pink_lady
14. mar 2011

@panacea1 narodil sa sice skor ale nesuviselo to s mojou chorobnostou a ak ti dr dal ATB tak ak ich neberies, ohrozujes nie len seba ale aj dieta...nelieceny zapal viac moze poskodit ako ATB...su ATB ktore neohrozuju nijako dietatko

cka
14. mar 2011

@panacea1 ahoj...no to je divne tiez, ze nik odomna nedostal ziadnu chorobu....hoci prskam a mam plny nos. Mam doma malu dcerku, co sa stale tuli a je zdrava. Aj manzel....
Ale mozno si ty iny pripad, u teba by mozno zabrali. A zasa, som nazoru, ze radsej 1x ATB a vyliecit sa poriadne a prezit tehu v pohode, ako umelo predlzovat chorobu. A nie vsetky ATB su skodlive na dieta. Aj gynekolog moj povedal, ze jasne, kazda farmaceuticka firma sa chrani a napise, ze tehulky to nemozu. Ale co uz....ked som mu povedala, ze co som brala, iba kyvol rukou. A sono mam v poriadku, boli sme aj na prenatalny skrinning, cakame na vysledky. Ale lekar povedal, ze je to ok.

cka
14. mar 2011

@pink_lady tak tak....radsej vyliecit a hotovo...u mna nezabera, uz premyslam nad nejakou novou alegriou, lebo mam na kvitnuce rastliny v maji, tak ci mi nieco nepripadlo...ale kazdopadne by som brala ATB a liecila sa poriadne, a skoncila tu dobu chorobnosti.

panacea1
autor
14. mar 2011

@pink_lady S dr. som bola dohodnuta ze idem lezat a ak sa to zhorsi tj. prida sa teplota alebo bolest priedusiek, silny kasel alebo mi zahnisaju mandle, okamzite ich zacnem brat- aby som uz k nej taka chora nemusela ist, dala mi ATB na doma ako poistku. Viem ze PNC plodu neuskodi, ale aj cka pise, ze brala ATB a ma to spat. Nikdy by som svoje dieta neohrozila.

pink_lady
14. mar 2011

@cka ak mas kasel nadchu mne na to ATB nezobrali a ku koncu tehu som presedela na posteil aj cele noci a len kychala a kalala a smrkala 😀 tehu znasobuje alergiu ...porodom akoby carovnym prutikom udrel 😅
@panacea1 a robil ti dr odber krvi na CRP pripadne sedimentaciu?

panacea1
autor
14. mar 2011

Tak som to prave vymyslela- zajtra si dam urobit vytery a ak tam nieco bude, preliecit ATB. Ak nie, len po domacky a lezat. Aspon mi ten vyter aj ukaze ci je vobec infekcia citliva na ATB ktore su v tehot. bezpecne...zatial vdaka.

cka
14. mar 2011

@panacea1 ale nemozes posudzovat moj pripad ako tvoj.....nemame rovnaku imunitu. Ja ju mam biednu, to je jasne, ale teraz je to uz uplne na bode mrazu. A mam aj alergiu v obdobi apri-maj, plne dutiny, opuchnute oci. Tak uvidim, co zajtra povie lekarka, idem na kontrolu.

cka
14. mar 2011

@pink_lady mam iba nadchu, kasel nie. Teda plny nos. CRP bolo dobre, zapal to nie je.

panacea1
autor
14. mar 2011

@pink_lady Ale kdeze nikto mi zapal. faktory nerobil...ved to ze kazdy hned bachne ATB bez vysetreni.

dejka77
14. mar 2011

Ja som si davala od zaciatku tehotenstva pozor, aby som nieco nechytila. Manzel bol uz asi 3x chory, mozno mal aj chripku (ktovie, u lekara nebol) a ja som bola cely cas pri nom a nastastie som to nechytila. A to este nehovorim o dalsich ludoch v mojom okoli, ktori boli tiez chori. Pravdou je, ze mam fakt dobru imunitu, ale za posledne roky som mala problem s hrdlom a dlho mi trvalo, kym som sa z toho uplne dostala. Minule 2 tyzdne som mala pocit, ze na mna uz fakt nieco lezie, akokeby zacinajuca nadcha a tiez ma raz zacalo boliet hrdlo. Uz som si myslela, ze sa tomu nevyhnem, ale urobila som jednoduchu vec - zacala som jest cesnak a cibulu, pit horuci harmancenkovy caj a chvalabohu choroba sa nerozvinula. Som si ista, ze keby som ten cesnak nejedla tak mam zapalene hrdlo a nadchu urcite. Takze ja by som urcite radila dat si cesnak kazdy den - staci 1 strucik, mozno trochu cibule k tomu a na prevenciu je dobre pit zeleny a harmancekovy caj. A jest potraviny, ktore obsahuju vitamin D, to je velmi dolezite. Ale nie umele vitaminy. A tiez vyhybat sa nezdravym jedlam a napojom, lebo tie spomaluju uzdravovanie. Mne to pomohlo a pritom som tomu na 100% neverila (kvoli skusenostiam z minulosti).

panacea1
autor
14. mar 2011

@dejka77 Dakujem🙂 cesnak, cibulovy situp, naparovanie, tekutiny a vitaminy- to vsetko robim tiez, snad este upravu stravy musim zacat...a dnes som po 8hodinovom nocnom spanku normalne vstala do prace, ale ked som znova citila hrdlo, radsej som ostala doma, lahla si a spala dalsich 5 hodin! A citim sa lepsie...preto hned nechcem brat ATB. Vdaka este raz

dejka77
14. mar 2011

@panacea1 Nemas za co 🙂 Viem, ze ked uz je clovek chory tak je tazke sa z toho dostat. Mne sa to hovori lahko, lebo som to asi podchytila na zaciatku. V kazdom pripade by som skusala dalej tie veci ako cesnak, caj, atd. a hlavne ten vitamin D. Urcite lepsie ako napchavat sa liekmi, ale ked je to nevyhnutne tak aj nimi. A mozno by si mala ostat doma kym sa nevyliecis, to chodenie do prace sa mi nezda.

panacea1
autor
14. mar 2011

@dejka77 Do prace idem len ked sa citim dobre! Ked som bez teploty, bez kasla a upchateho nosa. Lenze po par dnoch je to zas spat...raz dokonca ma odvalilo po 5 hodinach roboty hned v pondelok...okamzite som bola za sefkou ze idem domov. Stale mi to pripada len z tehotenstva- ze male chce, aby som lezala, lebo vtedy som ok. Akonahle cosi robim, napr. navarim, som unavena, boli ma hlava a 3hod. potom spim...dejka a kedy v maji mate termin? bude to byk?🙂

metlonka
14. mar 2011

@panacea1 skus ist k lekarke a nech ti spravi vyter na chlamydie....je to momentalne dost rozsirene...a prejavuje sa to presne tak ako opisujes...je to infekcia dychacich ciest a stale sa to vriacia pokym sa to neprelieci ATB.....vlastna skusenost 😉

dejka77
14. mar 2011

@panacea1 Vies ked sa citis dobre to este neznamena, ze si 100% vyliecena. Ved aj lieky sa zvycajne beru urcitu dobu a mas ich dobrat aj ked uz nemas priznaky. Tak potom ked sa ti to stale vracia, treba dbat na prevenciu, cize stale to iste dokola - cesnak, caj, vitaminy. Verim tomu, ze imunita sa da posilnit, len treba najst spravny sposob.
Termin mam 6.maja, hej bude to byk 🙂

panacea1
autor
14. mar 2011

@metlonka Urcite pojdem, dakujem

panacea1
autor
14. mar 2011

@dejka77 maly tvrdohlavec🙂 vsetko dobre, budte zdravi🙂

dejka77
14. mar 2011

@panacea1 dakujem 🙂 a ty mas kedy termin?

panacea1
autor
14. mar 2011

@dejka77 my az v sept., podla sona sme o tyzden vacsi ako podla MC tak uvidime🙂 a pohlavie si sa kedy dozvedela? co to bude?

dejka77
14. mar 2011

@panacea1 Pohlavie neviem, chcem prekvapenie 🙂 To mi mohli povedat v 20tt.

panacea1
autor
15. mar 2011

@dejka77 to sa dnes casto nevidi🙂 si dobra ze si to vydrzala;)

dejka77
15. mar 2011

@panacea1 Tych par tyzdnov este vydrzim 🙂 Jedina nevyhoda je ta, ze som nemohla kupovat nic ruzove alebo modre, tak mam vybavu len v univerzalnych farbach. Vtedy mi to vadilo, ze neviem pohlavie, ale dat si to zistit len kvoli tomu mi pride smiesne.

silvia545
15. mar 2011

@panacea1 ahoj 😉 ja mam tiez od zaciatku tehotenstva nadchu a poviem vam je to dost nepríjemne 😖 hlavne rano,,ked mam plny nos,,ledva sa vysiakam a rozdycham,,v 4 mesiaci,,som brala ATB 5 dní,,ale nepomohlo,,rano kycham,cez den kycham a smrkam a smrkam 😀 utesujem sa tym,ze hadam po porode to prejde a konecne budem dychat ako kazdy normalny clovek 😉 ked som bola u nosneho,,tak mi dovolil brat kvapky do nosa nasivin,,3 krat denne po 1 kvapke,,povedal,ze by to nemalo uskodit a stale siakat a siakat,,keby to bolo take jednoduche,,niekedy ma tak stípe nos a inokedy z tej nadchy aj hlava bolí ☹ este k tomu sa mi pridalo trpnutie prstov na rukach a v noci sa budievam aj 2 az 3 krat na nepríjemne krce v ruke 😠 dufam,ze ked porodíme,,tak to vsetko zmizne a budeme si uzívat nasich deticiek 😉 🙂

panacea1
autor
15. mar 2011

Tak som dnes bola na krv a okrem lahko zvysenej sedimentacie, ktora je v tehotenstve normalna, mam vsetky zapalove parametre (biele krvinky, CRP, ASLO, RF) v norme! A citim sa akoby ma presiel parny valec, stale kaslem a mam teplotu...uz som ale kludnejsia, snad je to teda z tehotenstva a prejde to🙂

panacea1
autor
15. mar 2011

@dejka77 aj ja uz kupujem neutralne farbicky a veru sa mi pacia viac ako ruzove/modre, co je to vlastne za zvlastny predsudok takto to podelit, ja by som aj dievcatku dala nebesky modru bundicku🙂

panacea1
autor
15. mar 2011

@silvia545 a nie si alergicka? dufajme ze to fakt nie su zapaly a ze aj ked nam je nanic, drobci su v poriadku🙂

dejka77
15. mar 2011

@panacea1 Mne sa pacia aj neutralne veci, hlavne bezova. Ale dost vela veci mas na vyber len v ruzovej alebo modrej, popripade ak aj najdem vhodnu farbu tak styl je dievcensky alebo chlapcensky. Dievcatku by som aj obliekla nieco modre ale chlapcovi ruzove asi nie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre