Umývate si vždy ruky?

19. okt 2023

Zeny, je pre vas samozrejmost umyt si ruky hned po prichode domov? Lebo pre mna odmalicka ano, vediem k tomu aj syna, aj muza som musela naucit, lebo u nich doma nikoho nevidim umyvat si ruky po prichode z prace, z obchodu atd, este svokra mi povie, ze ved som nic nechytala. (Lebo kosik a klucky v obchode su nic 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️- ked jej to poviem, tak sa az zahanbene na mna pozera). A poznam mnoho takych ludi, co pridu domov a hned do chladnicky- nechaaaapem.
Tak si hovorim ci som ja trafena, ale nemyslim ze to prehanam. Proste umyjem si ruky po prichode zborace, z vonka, zo zahrady, z obchodu, proste vzdy ked pridem domov. Za mna uplna normalka, ved prave spinavymi rukami sa prenasa najviac chorob…

elbejo
19. okt 2023

Umývam hneď ako prídem domov, aj 5 ročná to robí automaticky a aj manžel. Neznášam keď príde svokra k nám, cestuje spojom (vlak,bus) neumyjem si ruky a hneď ako prvé berie na ruky deti. Ale ja jej nič nehovorím :( príde mi to také že by som ju zhodila :( radšej to robím tak že keď ich chytí za ruku moje dcéry tak im ich idem umyť...
Raz sme išli zo škôlky a išla s nami aj svokra, stretli sme sa na zastávke. Hovorím malej, pod ideme si umyť rúčky lebo sme prišli z vonku, zo škôlky. Tak aby to počula svokra. Ale netrklo ju vôbec....

katkati
19. okt 2023

S chorobou špinavých rúk končia pacienti na nemocničných lôžkach.

januska12323
19. okt 2023

Umývam po príchode domov ale nerobím z toho kovbojku ak ja alebo niekto ďalší zabudne.

tetapetra
19. okt 2023

Umývam, aj syna k tomu dokopavam

0silvia0
19. okt 2023

nielen keď prídem domov, ale aj keď prídem do práce. Idem po chodbe a hneď odbočím do kuchynky (tá je vždy otvorená a nemusím chytať kľučky na wc), umyjem ruky a následne otvorím dvere na kancelárii.

ariannazara
19. okt 2023

Netreba to preháňať 🙂

cyberk
19. okt 2023

Jasne, ze a aj dcerku tak ucime. Zatial sa nam stalo len pri jednej navsteve, kt. k nam prisla, ze si neumyla ruky :D A to hned ako prisli, tak sme im ukazali, kde je kupelna a aj poznamenali "tu si mozete umyt ruky" :D a oni na nas len tak.. "netreba, my si neumyvame" :D kukali sme s manzelom na seba, ze wtf :D

anavixy
19. okt 2023

@cyberk 😂😂 tak toto je odpoveď, pomooc 🙈

juliacenc
19. okt 2023

Tiez ma to svte. Vzdy si umyvame ruky a napr svokrovci k nam pridu donesu cukriry ktore pred tym kupili v obchode po ceste ku nam a rukami ich chytaju a davaju detom jest 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢 strasne podla mna u nich nic zle vsetko v poradku

danica2711
19. okt 2023

ak si ty trafená, tak som trafená aj ja a celá moja široká-ďaleká rodina a priatelia

bambieblue
19. okt 2023

Aj my si zakaždým umývame ruky,mne by to ani nedalo ,hneď ako prídem rovno idem si idem umyť

betulinka1
19. okt 2023

Okrem ruk sa u nas musia doma aj prezliekať do domáceho. Neznasam, ak si niekto sadne na sedacku v obleceni z prace 🙈🙈. A to ani nechodime verejnou dopravou. Tiez som to muza ucila, lebo si uplne pamatam, ako sme spolu zacali zit a on prisiel z prace, ze je unaveny a ľahol si na postel ako bol oblečený. A ja som skoro odpadla, ze coooooooooo 🤣🤣🤣 podla mna ma kazda rodina nejake zvyky.

bluka2
19. okt 2023

@betulinka1 vidíš, ja si síce umývam ruky, ale toto by sa mi nechcelo. By som sa denne 5 krát prezliekala, lebo všetko mám blízko domu

autor
19. okt 2023

@2006_1211 aj ja som vyrastala na dedine a jedla zeleninu zo zahrady, ale umytu, a ruky umyt sme si museli vzdy ked sme prisli dnu. A imunitu mam odmalicka skvelu tiez 🙂

roka84
19. okt 2023

Vždy si umývame ruky, teší ma, že sme to naučili aj naše deti. Ja napr. Keď idem aj z bytu do pivnice, do schránky,....vždy si po príchode umyjem ruky.

saxana000
19. okt 2023

@hortenziaj ja poznam takych..a ze ich je riadne..preto som bezpodmienecne trvala na malom umyvadle v zachode.lebo navsteve je blbe chodit cez pol.domu do kupelne.ale ked je niekto humusak tak to umyvadlo proste odignoruje..

dada13288
19. okt 2023

Zaujimave, ako tu citam, ze pridu svokrovci ani ich netukne si umyt ruky. To iste mojich. Prisli k detom prvykrat a musela som ich prosit aby si sli umyt ruky. Pozerali na mna ako na zjavenie co po nich chcem. Pridu k nam a nikdy si ruky neumyju ani poziadani odomna alebo manzela.

babulkomale
19. okt 2023

Ano, po prichode domov, aj deti su tak naucene, aj niektorych clenov rodiny som musela trosku vycvicit.
Uz inak len ked sa clovek vyzuva a nema zrovna len mokasiny alebo slapky, tak pochyta uz len tie topanky, aj keby nic ine a siel s rukami ako chirurg ze mu kazdy dvere otvori 😃
Celkovo ludia su dost humusaci...

mira0611
19. okt 2023

Ahoj, presne toto som ja. Do konca hocikam ked pridem napr.praca umyjem si ruky, na navstevu, pridem a pytam sa kde by som si mohla umyt ruky...

magduska2
19. okt 2023

Přesně tak to mám aj ja..a je jedno kde som bola a čo som chytala..ja aj ked k niekomu pridem, prve co je idem si umyt ruky.Neviem prečo ale je mi to až neprijemne, automaticky ma to tam tiahne.

silvike
19. okt 2023

Aj za mna uplna normalka. A takto vediem aj deti. Pre manzela je to nastastie tiez samozrejmost. U nas vzdy vzdy vzdy kazdy kto odniekial zvonku pride tak umyva ruky s mydlom. A samozrejme aj po malej, velkej, pred pripravou jedla a tak 🙂 Proste hygiena musi byt 🙂 Ale teda naozaj ta starsia generacia takto asi nebola naucena, bolo to celkom ine ked boli oni mali, takze ako chapem to ale tiez mi to dost vadi.

1sally12
19. okt 2023

Ja tiež hneď ako prídem z práce. Ani neviem kto ma k tomu vlastne viedol🤷‍♀️naši si dodnes neumývali ani neumývajú ruky keď prídu z práce...asi som nezniesla ten pocit "špinavosti rúk".

oblecenie99
19. okt 2023

Aj po príchode domov, aj pred toaletou a po toalete, aj pred každým jedlom, aj keď som len doma a napr. nakladam práčku, a obchytavam teda špinavé prádlo, tak aj po tom, či upratujem a ukladám si topánky a pod., ak som niekomu podala ruku, tak hneď si po tom umyjem, ako je to len možné (a slušne samozrejme). Ale ja to aj dosť preháňam.. to viem. Nie je to z čias korony, vždy som bola taká.

mikadooo
19. okt 2023

Áno, umývam, manžel ma naučil (aj deti), je na to citlivý. My sme si doma ruky nemuseli umývať, kým neboli vyslovene špinavé (napríklad z ihriska, atď.). Keď ale vidím, čo všetko sú moje decká schopné oblízať, či dotknúť sa toho perami HOCIKDE...🙄. (v buse, v škole, na ihrisku...) Na TOTO som ja hákivá. Ale teda - ruky som si v detstve umývať nemusela po každom "prde", v dospelosti som sa to naučila skrze precitlivelého manžela. Že by to malo nejaký efekt na moje zdravie, hmm nevšimla som si. Skôr chcem mať doma kľud a nie vadiť sa za takú (za mňa) blbosť. 😁. Myslím si, že to umývanie mi nijak neublíži ale ani nepomôže.

hortenziaj
19. okt 2023

@saxana000 takto aspoň viem ze kto je humusak a aj upozorním, ale keď je vo WC umývadlo, tak ani nevieš a ani nemáš dôvod upozorniť.

tana85
19. okt 2023

ano, aj ked pridem do prace, tak skor nez sadnem zastol a za PC, tak umyjem ruky. syn ked pride rano do skolky, tak je pomaly jediny, co si ich umyje skor ako ochyta hracky. budovat imunitu je jedna vec, ale zltacku kvoli tomu nechcem chytit

kittykat22
19. okt 2023

nerobila som to ako dieta. Nikdy. A nikdy nebol problem. Teraz? Zijem vo velkom meste, cestujem casto MHD, do obchodu, do kaviarne ... no a normalne si umyvam ruky ako chirurg 😀 Dokonca pridem ku kozmeticke, kadernicke, restaurace a prve co spravim je, ze si idem umyt ruky. Som totalne naucena udrzovat cistotu ruk.
A najlepsie je niekde v obchodaku, ked ludia lietaju cely den po ochodaku a potom si objednaju McDonald a spinavymi rukami si strkaju hranolky do ust :D:D:D:D To je simply the best :D:D:D
Ale mna to na rozdiel od teba nepohorsuje. Je mi jedno, kto co robi ...

mandzula
19. okt 2023

Je to prva vec, ktoru robime, ked prideme domov, stojime v rade pred kupelnou, rovnako je to v restauracii ci na pumpe, prve kroky vedu k umyvadlu a potom si dvere otvarame laktom. A reci typu, ze kedysi sa mrkva rovno zo zeme do ust pchala... Mam toxoplazmozu zistenu v tehotenstve - mozno prave z tej mrkvy, mama zas bojuje s latentnou toxokarozou - podla infektologa si ju taha uz od detstva, kedy sa hygiena az tak neriesila. Dcera po prazdninach u tety skoncila so zltackou na dva tyzdne v nemocnici, takze o potrebe umyvania ruk absolutne netreba debatovat.

marca12
19. okt 2023

Ja si ruky umyvam neustale. Az prehnane. Samozrejmost,ze ked pridem zvonku,tak si umyjem. Ale umyvam si aj pred jedlom alebo aj pocas dna doma. Nemam rada pocit zalepkanych ruk. Ale to je moja choroba 🤣 Ja to dodrziavam aj v praci a kdekolvek som. Nastastie aj moj muz je nauceny si umyvat ruky.

kissinka111
19. okt 2023

Ja ked som prisla z roboty tak som umyvala lebo v robote sa nestihalo ale z obchodu ked prideme ma nikdy nenapadne umyt ruky. Syn tiez po prichode zo skoly nebezi umyt ruky. Ked pride z vonka tak to ho nahanam aby si umyl ale uz sa stalo aj ze si neumyl lebo on nemysli na take a ja ked doma nieco robim tiez mu nekukam na ruky...zbadam sa az po 2 hodinach a pytam sa ci sa umyl vravi nie. Neberiem to tragicky buduje imunitu. Zatial sme zdravi a zivi