Umývate si vždy ruky?

19. okt 2023

Zeny, je pre vas samozrejmost umyt si ruky hned po prichode domov? Lebo pre mna odmalicka ano, vediem k tomu aj syna, aj muza som musela naucit, lebo u nich doma nikoho nevidim umyvat si ruky po prichode z prace, z obchodu atd, este svokra mi povie, ze ved som nic nechytala. (Lebo kosik a klucky v obchode su nic 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️- ked jej to poviem, tak sa az zahanbene na mna pozera). A poznam mnoho takych ludi, co pridu domov a hned do chladnicky- nechaaaapem.
Tak si hovorim ci som ja trafena, ale nemyslim ze to prehanam. Proste umyjem si ruky po prichode zborace, z vonka, zo zahrady, z obchodu, proste vzdy ked pridem domov. Za mna uplna normalka, ved prave spinavymi rukami sa prenasa najviac chorob…

minenkak
19. okt 2023

Vždy keď prídem domov si umyvam ruky

mimka11111
19. okt 2023

Tak sme teda trafene dve....tiež to tak u nás robíme....odkiaľkoľvek prídeme, hneď si umyvame ruky

trojnasobnamama
19. okt 2023

Aj ja stale ked pgidem domov si umyjem ruky presne z tychto dovodov ,ake si opisala.Umyvam dcere a ucim to celu rodinu napominam muža🫣

anetka34
19. okt 2023

Mne vadí ešte aj keď vo filmoch, či seriáloch vidím ako prídu ľudia z vonku a hneď za stôl sadajú 😉😅

taktotedanie
19. okt 2023

@anetka34 a v topankach co chodili po celom meste 🤷🏻‍♀️

zeldia
19. okt 2023

Som bývala zdravotnícka, robím v labaku ruky si umývam pomaly v kuse, nie len keď prídem domov kde po vyzuti topánok moje kroky smerujú do kúpeľne ale napríklad aj keď prídem v praci do svojej kancelárie. Keď prídu domov ostatní členovia rodiny tiež idú najprv do kúpeľne až potom do ostatných casti bytu🙂

saxana000
19. okt 2023

A ja mam z krasnych cias corony na chodbe pre taketo humusacke navstevy stale dezinfekcny gel..bez pardonu bez pytania dostanu kazdy po kvapke...

liusa82
19. okt 2023

jasné že áno to bez debaty.Ja som na toto strašne zaťažená ako taký monk 😀 čo ja miniem mydla všade.Aj doma ked ich mám také že citim akoby špinavšie no proste že nie čisté a svieže už musím premyť🙂 moja mamina je ale opak mňa.Ona ešte aj ked kluče chytí tak si ich neumyje.Ja neznášam smrad železa alebo kovu na rukách ten zápach železný.Keby toto spravím že neumyjem asi ma nesú nohami dopredu😀 prvé čo spravím, ako prídem z von dnu,je umytie rúk

zooeynka
19. okt 2023

@liusa82 uplne do bodky ako ty 🙂

tehotna40
19. okt 2023

Tiež mame na chodbe aj dezinfekcny a umývam si ruky aj keď idem len na dvor niečo zobrat alebo tak. Po príchode z obchodu aj 2x aj po príchode aj po vyložení nákupu. Tak potom nás je veľa trafenych 😀 svokra by sa z tými špinavými rukami musela odo mňa a od mojich detí držať veľmi ďaleko 😀

2006_1211
19. okt 2023

Vidím ze sme vyrastali inak. U nás sme rovno zo zeme utreli mrkvu a jedli, neriešili sme, trochu to škrípalo pomedzi zubami ale neboli sme rozmaznany, aspoň mam dobru imunitu 😄

liusa82
19. okt 2023

@zooeynka len u mňa je to už také,že ak chytám klúče a zavieram dvere tak normálne papierikom alebo servitkou😀 len aby som sa toho železa nedotkla.Až tak mi to smrdí

tehotna40
19. okt 2023

@2006_1211 tak toto aj ja dovolím deťom napríklad, v lete v skenniku, lebo tam nekakaju vtáky, je to uzavreté. A nič nestriekame takže si odtrhnu co chcú a papajú. Ale to s tou mrkvou poznám tiež, alebo keď sme dojedli babka zo spinavym vechťom co stol utierala nám "huby" pretrela, vždy ma s toho až nadrapovalo 😀

leonie35
19. okt 2023

Prva vec po prichode domov je vojst do kupelne a umyt si ruky. A to este laktom otvaram klucku dveri, aby som ju nechytila spinavymi rukami. Takto nas to ako deti naucila mamina a ja zas k tomu vediet moje dieta 🙂

positivvibe
19. okt 2023

@liusa82 presne mám to rovnako som doma a zrazu mám pocit špinavých rúk tak idem umyť aj niekoľkokrát do dňa 🤦‍♀️

zuzkazp
19. okt 2023

Môj 3 ročny syn beží rovno z chodby do kúpeľne. A my za ním 😄

2006_1211
19. okt 2023

@tehotna40 no tak to by aj mňa 😂vyrastala som na dedine a keď sme boli deti tak sme sa s bratom ohadzovali bratom a rodičia sa na nás len smiali a ako vidím tak teraz deti už pomaly ani blato chytiť nebudú môcť 😅sme si to detstvo aspoň užili

nikha2809
19. okt 2023

Áno, u nás je to samozrejmosť, aj najmladší člen trojročný hneď ako sa vyzuje ide si umyť ruky.A hnusi sa mi, ale že poriadne, keď mi moja dcéra povedala, že keď bola u otca, môjho ex, on žije u mamy že je jediná ktorá si tam umýva ruky 🤮 a to ma dcéra prosím pekne 7 rokov a najviac rozumu.

ropucha6
19. okt 2023

Samozrejme, dojdem domov, vyzujem sa a idem hned si umyt ruky. Rovnako ako ked idem len na zahradu, ved to je parsekundova zalezitost.

ivangeline
19. okt 2023

Po prichode domov si umyvame ruky ale stane sa,ze zabudnem... Nezrutim sa z toho..

beronsche
19. okt 2023

@2006_1211 mrkvu som schopna zjest/ dat detom zjest tiez takto, ze rovno na hriadke utriem od hliny.. a ano, aj ovocie jeme rovno odtrhnute. A aj psa doma mame, ktoreho nedenzifikujeme (radsej sa snazim nemysliet na to, Ako "poriadne" mu decka laby umyvaju ) 🤪
Ale zase , na druhej strane, po prichode z prace/ obchodu/ mesta je automatika si umyt ruky.

anavixy
19. okt 2023

@anetka34 co za stol ale ti aj v posteli lezia v topankach 😂🙈🙈🙈

keyla38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hortenziaj
19. okt 2023

Baby, a teraz si predstavte ze existujú aj ľudia čo si neumyvaju ruky po veľkej potrebe, a teda ani po malej. 😭😂😂 Svokrovcov som nikdy nevidela si umyť ruky, či už prišli z hockade alebo išli zo záchoda po očividne veľkej potrebe. To bol grc vtedy keď som to ziszkla

beronsche
19. okt 2023

@anavixy ja som si kedysi myslela, ze to je len zvelicovanie vo filmoch. A potom sa na par rokov odstahovala do anglicka a sokovane zistila, ze je to realita.. ze mnohi fakt behaju po domoch v topankach. 😁
A este neoplachuju riad od prostriedku na umyvanie.

oli18
19. okt 2023

Ano.

anavixy
19. okt 2023

No samozrejme, vzdy si umyjem ruky ked pridem domov, tak isto prve co urobim, ked pridem do prace je, ze si umyjem ruky, na navsteve, ked idem niekde, kde maju deti atd… a pritom dietatu tiez dam zjest ked mu nieco suche spadne doma na zem, to sa podla mna nevylucuje 🤷🏻‍♀️
No a po potrebe, to je extrem, ale pamatam si ked som pracovala pocas studia v bare, boli damske a oanske zachody vedla seba s prieckou nie uplne po strop a tam som vzdy pocula ci si niekto umyl alebo neumyl ruky a ta bilancia bola tragicka… potom idu do baru a chytaju vsetko, peniaze podavaju, mozno aj z jednej misky chipsy jedia s kamosmi.. no humus 🤢

la_dolce_vita
19. okt 2023

Necitila by som sa dobre s neumytymi rukami po prichode domov. Automaticky musim umyt. A ako tu citam, ze ani po wc, tak to je nechutne a ked taka zena ide potom do kuchyne a tam pripravuje jedlo.. no je mi nevolno ☹

anavixy
19. okt 2023

@beronsche presnee, ja som tiez dufala vzdy ze to je len v serialoch 😵‍💫 a ten riad to je tiez dobre teda 😂

katkati
19. okt 2023

Nie si trafená. Trafený je človek, ktorý si nechráni svoje zdravie.