Upchaté nosné dutiny - alergia vylúčená

marca12
2. máj 2015

Nemali ste takýto problém?Ráno sa budím s upchatými dutinami,ale nemám sople,teda nádchu.Akoby som mala opuchnuté dutiny.Stane sa mi to hocikedy aj cez deň a akonáhle mi ostane teplo,okamžite mi opuchnú nosné dutiny a nedá sa mi dýchať.Na alergológii bolo všetko v poriadku,nezistili mi alergiu na nič.Pred 5 rokmi som s tým bola na ORL a tiež nič nezistil.Neviem si nijako pomôcť.Rozmýšľam zmeniť ORL,či iný niečo nezistí.

trgypadl
2. máj 2015

@marca12 na alergu Ti naco vsetko robili testy??skus ineho orl.co Ti robili na orl?

marca12
autor
2. máj 2015

@trgypadl Alergická určitenie som,lebo to mám permanentne celý rok aj v zime.Myslela som si,že na prach budem,ale ani to mi alergologička nepotvrdila.Na ORL mi len pozrel do nosa a bolo po vyšetrení a poslal ma na alergológiu.

trgypadl
2. máj 2015

@marca12 no co vsetko Ti robila testy??ja som bola alergicka na pel stromiv ,ale postupne som mala problemy cely rok a pretestovali ma znovu a su to roztoce.epitelie psa.perie a mnoho ineho....
Dolezite je naco vsetko Ti robila testy
Na orl Ti nosohltan nepozerali endoskopom?

mamina_25
2. máj 2015

Ahoj,ja mam ten isty problem.v kuse som na kvapkach do nosa,to jedine mi pomaha.bola som na orl,dala mi ATB cyprofloxacin a kvapky nasonex,no vobec mi to nepomaha.tiez uz neviem co s tym robit...

tinki
2. máj 2015

@marca12 tak to by aj mňa zaujímalo..moja dcéra má to isté...od malička..jediné čo jej vyšlo je alergia na mlieko..ale aj keď diétujeme a dlhšie sa vyhýbame potravinám s obsahom mlieka aj tak sa stane, že má upchatý nos...

nikawero12
2. máj 2015

@marca12 podľa mňa môžeš mať opakujúci sa zápal prínosových dutín

zuzik307
2. máj 2015

@marca12 mna po takomto trojtyzdnovom "sopleni" ORL lekar hned poslal na RTG prinosovych dutin, kde pekne vidno zhrubnutu sliznicu a diagnostikoval chronicky zapal...dostala som kortikoidny sprej, tak som zvedava, ci pomoze 😉

latvia
2. máj 2015

@marca12 ja som rovnaky pripad, silny opuch, bez potvrdenia alergie. caka ma turbinoplastika - popalenie sliznice na nosovych musliach, nebude mat co puchnut 😅

mita30
2. máj 2015

ja som mala non stop problémy s dutinami, presne ako ty píšeš a sem tam sa mi aj zapálili, tak bolesť hrozná. Poslali ma na alergo prvý krát nezistili žiadnu alergiu, ale dala mi spray do nosa a lieky. Potom mi opakovali a zistili, už ani neviem čo nejaké trávy a ešte niečo. Nie vždy to vyjde na prvý krát ani dcere nevyšlo hned až na tretí krát. A aj ked mám lieky, tak niekedy je dobre a niekedy otras, teraz posledný týžden sa zobudím a nemôžem nosom ani dýchať, pri tom sople žiadne. Skus sa pýtať ešte raz na testy.

ludmilaka
2. máj 2015

@marca12 Ahoj, mm mal to isté. Aj mu rupli pre istotu lieky na alergiu a nic. Raz za cas sa mu z nosa doslova vykvapkala tekutina. Iba nähodou pri robení snímok mozgu si vśimli, že tam má cystu veľkú 1,5 cm. Tá cysta praskla vždy keď sa naplnila. Bol na operácii a odvtedy je v pohode.

monkabr
3. máj 2015

Skuste si pohladat co je GSE roztok, som presvedcena, ze vam na upchate dutiny pomoze

sunshineka
3. máj 2015

@monkabr aj ja mam ten isty problem,co marca12 a zhanam presne tento GSE.no vsade vyrabaju uz len slabe koncentraty.ten povodny silny sa vraj uz nevyraba

lenkadlo
3. máj 2015

Treba vyskusat naparovanie so solou z mrtveho mora. Kazdy den 5 minut. Ja som tak malej zachranila nosne mandle 🙂