Čo na silnú alergiu a upchaté dutiny v tehotenstve?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

som v 16. týždni tehotenstva a mám stredne ťažkú až ťažkú astmu, alergiu. Neberiem kvôli tehotenstvu žiadne lieky (zo strachu o plod). Mám upchaté dutiny, až ma z toho hlava bolí. Hrdlo taktiež. Neviem dýchať nosom a nič nepomáha. Alergologička mi predpísala na to Alergodill, ale vôbec nezaberá. Robím si aj preplachy nosa. Na astmu mám Pulmicort.

Môžem nejaké iné lieky?

Omylom som si strekla Muconasal plus a bolo oveľa lepšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

požívanie spreju Muconasal plus nie je vhodné počas tehotenstva. Vhodné sú preplachy nosa, Alergodill sprej. V prípade upchatých dutín môžete použít tyčinku Hap-čí.

Iné užívanie liekov je potrebné konzultovať a alergológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut