Už nevládzem a mám depresiu

lillymi1989
7. feb 2015

Potrebujem pomoc. Malý ma 5 mesiacov, od narodenia nekojim, nechcel moje mlieko, a v podstate som na neho sama. Manžel chodí na sluzobky aj na celý mesiac a aj keď je doma tak sa veľmi netrha aby mi pomohol. Som väčšinou sama s malým v dome. Dieťa mám asi také ze spánok mu nič nehovorí a len plače a plače a stále je chorý, a tak. Prosím neodsudzujte ma nepíše sa mi to ľahko ale mám veľmi často stavy keď už nevladzem a rozmýšľam nad tým že niečo urobím sebe alebo jemu . Nevladzem uz a neviem kam sa obrátiť. Mám pocit, že má malý neznáša a ja jeho.

lenka_21
8. feb 2015

@lillymi1989 nuz ja som to mala par mesiacov podobne ako @cherry1981, ale mne rodina a mm velmi pomahali a aj pomahaju, takze som to zvladla, ale tiez som mala stavy, ze to chcela cele zabalit. Maly prve mesiace len plakal...ano relativne dobre spaval, ale ked bol hore tak len rev, rev a este viac revu... Preto chapem ako sa citis....
Podla mna si skor vycerpana, ale moze to byt aj zacinajuca depresia, takze odporucam sa poradit aj s lekarom. Co sa tyka oddychu, mas nasledovne moznosti:
1. Niekto z rodiny, priatelia a pod.pridu na par dni ku Vam a pomozu ti s dietatkom a ty si oddychnes...
2. Odcestujes s dietatkom za rodinou, znamymi a pod.a tam ti pomozu a ty si oddychnes...
3. Zbalis si veci, zaplatis wellness pobyt a ked pride muzicek domov odovzdas mu dietatko s instrukciami ako sa ma o neho starat (kratke a vystizne), hodis na seba kabat a odides. Odporucam zrealizovat v piatok, aby si pocas vikendu zobral volno a premyslel ako si to zariadi kym ty budes oddychovat. Navrhujem relaxacny pobyt na 1 tyzden.

Ja by som urcite spravila c.3 - su tu baby na fore co ma dobre poznaju a vedia, ze toto by som naozaj urobila 😀 Po navrate by som s nim hodila nekompromisnu rec: Feso sa bud spamata a zacne pomahat, ale v kazdom pripade by som zrusila moju starostlivost o neho (zehlenie, pranie, varenie) a pod.aktivity na udrzanie rodinneho krbu. Starostlivost o dieta by som podelila (v case ked nebeha po sluzobkach) a na ziadnu unavu a pod.by som rozhodne nehladela.... Ak by nenastala zmena, tak by som balila kufre a zamavala adijos amigos (lenze v mojom pripade je to mozne, lebo mam velku pomoc rodiny, plus som na tom financne Ok a biedu by som netrela).
Ak by sa to nedalo, tak by som sa zamerala na seba a dietatko - jemu by som servis neposkytovala. Nepises ako ste na tom financne, ak dobre tak by som si najala upratovacku, nasla niekoho co by mi s dietatkom pomohol - napr.znama mala pani co jej chodila kazdy druhy den na 4 hodky vypomoct s dietatkom. Ona sa zatial venovala sebe.... Rozhodne by som vsak viac ako jedno dieta s nim nemala, ak by som od neho nemohla odist...lebo ak sa nezmeni, stale budes na vsetko sama...

lenka_21
9. feb 2015

@lillymi1989 Este ma napadli dalsie veci...ked pises, ze maly je casto chory, co mu je? Ma len 5 mesiacov predpokladam, ze do kolektivu az tak nechodi ...samozrejme bezne prechladnutia a pod.je mozne, ale preto sa pytam...
Stale place - ma 5 mesiacov a ked place extremne vela predpokladam, ze by tam mohol byt zdravotny problem. Riesila si to s pediatrickou? Moj reval v kuse ked nespal - cca 14 tyzdnov, ale potom sa to ukludnilo. Ano absolvovali sme zopar testov - u gastroentrologa, neurologa a pod. ale vsetko bolo OK...

Co sa tyka spanku a placu tak podla mna som mohla ist zlozit skusku z toho co vsetko som nacitala a vyskusala. Nakoniec na mojho syna zabralo zavinovanie - ja som zavinovala dost dlho, ale pri 5 mesacnom to uz asi nema vyznam, mojmu malemu nerobilo dobre spavanie v postielke - velky priestor. Mal rad ked bol niekde totalne natlaceny, takze dlhe mesiace spaval v kociku - aj ked mu uz skoro vanicka bola mala. Potom som mu ohradila priesor v postielke a spaval tam - napr.z tohto dovodu nerad spaval vedla mna na posteli, lebo sa stale budil (mal vela miesta).
Uspavala som ho v Manduce (tu som kupila preto, aby som mala volne ruky a vyzeralo to u nas asi nasledovne - uspanie v manduce, potom som ho opatrne prelozila do kocika na chrbatik (zavinula), po cca 30 az 60 min precitol, rychlo som uvolnila zavinovacku, obratila na brusko, trosku pohojdala a spal dalej ...takto dokazal prespat aj 4 hodiny. V noci som mala stastie, lebo sa mi budil cca 2 krat (na kojenie).
Od zaciatku som nastavila rezim (i ked sa to vraj nedoporucuje) a nam to pomahalo. Vzdy som s nim robila podobne aktivity a tak vedel co ho caka a postupne zo spankom prestal mat problem....

V prvom rade by som sa vsak naozaj obratila na pediatra a riesila maleho chorobnost plus plac ( co uz mozno aj robis) a potom hladala sposob ako si oddychnes. Kludne mi mozes napisat do IP kde byvas, ak by to bolo v mojej blizkosti rada ti pomozem...

ercin
3. mar 2015

@lillymi1989
Zažila som predporodnu depku, mám 3synkov,pri treťom horor,ale o tom teraz nie. Musíš sa liečiť, je to v tvojej hlave, všetko, čo píšeš nie je take zle,ale ty to tak vidíš a cítis, potrebuješ lieky a uvidis svet hneď inak, maly potrebuje kludnu mamku, daj si pomôcť,neboj sa, ked bude lepšie tak lieky vysadis. Hľadaj dobrého psychiatra, toho najlepšieho, pýtaj si aj psychoterapie-sedenia- ak by sa dalo a určite začni užívať lieky, chvíľku to potrvá než zaberu, ale zaberu, ver,že sa budeš tešiť z malého. Zachvilu bude slniecko, prechádzky vonku s kociarikom, kávu do ruky a ideš!
Nikto mamam nerozumie tak ako mamy, chlapom to tak nefunguje, kľudne pis a žaluj!
Drz sa

madames
3. okt 2019

zapoj mamu otca sestru brata susedu, umele mlieko namiesa hocikto a tebe aj 2 hodky pomozu aby si si psychicky vydychla. uplna nutnost ak muz je tak malo doma...to by sa inak kazdy zblaznil😉 drzim👍