Nechcem žiť - nevládzem

bellan
18. jún 2022

Prosím poraďte, ako sa ukľudniť. V pondelok volám hneď psychiatrovi, ale čo dovtedy?
Nemám sa s kým porozprávať, som sama na všetko a už neviem, čo s tými pocitmi, že môj život je zbytočný. Jedine ešte prečo žijem, je to, že by som mojím deťom nikdy neurobila to, že by som ich nechala samých. Len ja už nevládzem každý deň vstávať s trápením. Áno život je vzácny a kopec chorých ľudí by dali všetko za život a zdravie, ale ja už nevládzem 😔

pieksamaki
18. jún 2022

@bellan si iba vycerpana...co si urobila pre seba...aby si si urobila ty radost?

shewinka
18. jún 2022

@bellan skus IPčko, tiez som sa pokusila o samovrazdu, oni mi pomohli velmi 🙂

deti95060810
18. jún 2022

nemáš nič na ukľudnenie? prinajhoršom zabehni na pohotovosť - pichnú niečo na ukľudnenie...

jaja20
18. jún 2022

@bellan Máš nastavenú liečbu? Lebo ty sem už roky píšeš podobné príspevky.

bellan
autor
18. jún 2022

@pieksamaki nič mi už nerobí radosť, mala som dnes ísť na návštevu a uvažovala som nad prechádzkou nech si utriedim myšlienky, ale nič z toho som nezvládla

bellan
autor
18. jún 2022

@jaja20 no žiaľ depresie sa mi vracajú, liečbu teraz nie lebo mi už bolo dobre, ale po korone a teraz v tehotenstve sa mi to zhorsilo

deti95060810
18. jún 2022

@bellan nikdy ti odb. lekár nepredpísal lieky? Lebo si stačí prečítať tvoj príspevok z roku 2017...a to je už dosť dlho...

bellan
autor
18. jún 2022

@deti95060810 som tehotná, tak mi nedajú nič určite

bellan
autor
18. jún 2022

@deti95060810 vtedy som mala lieky, neskôr som zmenila nejaké veci v živote a už som ich nepotrebovala, teraz sa to žiaľ zhoršilo

oliviakatka
18. jún 2022

@bellan ahoj, pridaj sa na FB fo skupiny Úzkosti a panicka porucha. Je tam vela tehotnych žien, ktoré užívajú lieky na uzkosti a depresie. Určite ti poradia. Nie si v tom sama ❤

mondolina
18. jún 2022

@bellan
AD berú aj tehotné.

luccija
18. jún 2022

@bellan aj tehotna moze uzivat antidepresiva.Ked Ti je velmi zle chod na pohotivost pomozu Ti daju Ti nieco na ukludnenie zatial...drz sa

bellan
autor
18. jún 2022

@mondolina veď áno, ale tie mi nedajú na pohotovosti a nezaberajú hneď a tak či tak chcem ísť za svojím lekárom, ale kým k nemu pôjdem, no to potrvá pár dní

bellan
autor
18. jún 2022

@luccija určite mi nieco dajú aj ako tehotnej? Lebo nechcem tam ísť zbytočne, stojí ma dosť síl vôbec len vstať z postele a ďakujem

mondolina
18. jún 2022

@bellan
určite ti dajú aj na pohotovosti,

sissy27
18. jún 2022

@bellan skús www.ipcko.sk aspon teraz ako prvú pomoc 🙏 tvoj život určite nie je zbytočný. Máš tu deti, ktoré ťa potrebujú viac ako kohokoľvek iného a určite by sa našlo mnoho ďalšieho, prečo tu ešte máš byť 💙

savanna
18. jún 2022

@pieksamaki clovek s depresiou je v prvom rade chory. Nema zmysel sa uprostred depresivnej epizody pytat, co clovek robi pre seba a pre radost, ked clovek nema enegiu ani vstat rano z postele. V prvom rade sa musi nastavit liecba a az potom je priestor na dalsie veci.

kluska
18. jún 2022

@bellan je pekne, ze si uvedomujes, ze deti su tu a ty musis zit. Partner je kde? Vie o tvojom stave? Snazi sa ti pomoct? Kamartku na vykecanie nemas? Inak CBD olej je fajn na take stavy ako mas ty. Vedela by som ti zohnat.

jaja20
18. jún 2022

@bellan Čiže už máš normálny vzťah a čakáte s partnerom bábätko? Treba hlavne v ňom hľadať oporu, podporuje ťa?

bellan
autor
18. jún 2022

@kluska partner tomu nerozumie a kamarátky nemám na vykecanie žiaľ, no a účinkom cbd neverím, prepáč

bellan
autor
18. jún 2022

@jaja20 áno mám normálny vzťah, čakáme bábo a máme mať svadbu. Ale v tomto ma nedokáže podporiť, tak ako by som potrebovala, myslím, že nerozumie tomu, čo prežívam

kluska
18. jún 2022

@bellan a rodina tvoja? no ale isto to neni tvojmu partnerovi jedno, ze nie si ok, ziadas ho o pomoc?

kluska
18. jún 2022

pozri si diskusiu na temu depresia tu na modrom koniku, isto tu uz taka tema bola a ozvi sa tej babe ako to vyriesila, co jej pomohlo. Mozno by stacilo pokecat s niekym, kto si tym presiel.

bellan
autor
18. jún 2022

@kluska ja som si tým už prešla, viem, čo by mi pomohlo, ale proste teraz to nejde a neviem s tým nič urobiť, chcela som sa len vykecat trošku lebo fakt to nemám komu povedať

misana84
18. jún 2022

@bellan tak co Ta trapi? s cim sa potrebujes vykecat?

luccija
18. jún 2022

@bellan urcite ano zavolaju psychiatra.Aj ukludnovak aj antideptesiva mozu brat aj tehotne.K tvojmu chod urgent necakaj na termin.
Ak mas doma nejake spravy vezmi zo sebou.Pripadne skus zavolat sanitku informuj sa na telefonickej linke ci mas ist osobne, ale pride vyjazd.Vobec nebolo nutne vysadit lieky a uz vobec nie v tehotenstve skoda...

pieksamaki
18. jún 2022

@savanna prejavila som zaujem a chcela som nadviazat....ci nezabudla na seba vo svojom zivote.... podla slov...ktore napisala...netreba hned specifikovat depresiu...a myslim ze ze je to lepsie ako nic...nevsimnut si...na kazdeho zabera nieco ine...nase potreby su ine...liecba je druhotna..prvy je zaujem a dovera v cloveka...empatia..teoria je ina...ako prax a to vzdy....bezne zeny pri starostlivosti pri detoch...nemaju svoje potreby....atd..atd...
Ano sme tu pre teba........kazda jedna z nas....clovek zaziva rozne situacie a kazda jedna z nas ti ma co povedat...takto na dialku nedokaze nikto pomoct.. ale vzdy sa najdu pekne slova a povzbudia druheho....nech su aj nedokonale....

luccija
18. jún 2022

@bellan zatial Ti pichnu, alebo daju ukludnovak, magnezium do zily pokym pojdes k svojmu ozvi sa potom🙂 a necakaj

luccija
18. jún 2022

@pieksamaki si tu dlho nebola vsak?velmi dlho som Ta necitala

pieksamaki
18. jún 2022

@bellan nevadi...ale iba tak si zacvic...daj pohar vody a povedz ze sa mas rada.....si tu pre druhych....kazdy jeden clovek na svete je tak potrebny....ani si nevie predstavit....trosku malej pochvaly pri pohlade na seba tam kde stojis a co si doteraz zvladla...su veci na ktore nevlazdzeme momentalne...a nemame na ne dosah....ale vzdy je fajn ze sme tu ....a zvladneme kazdy den nejako.....deti su pri tebe?