Už takmer mesiac neutíchajúca bolesť hlavy

sasenka1307
8. máj 2019

Ahojte.. nie je to tak davno co som sem pisala.. v polke aprila mi zacal tinnitus a par dni nato sa pridruzila bolest hlavy- je to tlakova bolest, vyzarujuca na podnebi, za nosom, za ocami a niekedy ked dam nizsie hlavu aj do spankov a cela. Odvtedy ma hlava este neprestala boliet . Robili mi MR mozgu, vraj je vsetko v poriadku. Na RTG mi zistili kyfozu krcnej chrbtice.. mam ist na rehabilitacie, ale zacinaju mi az od 15.5. Ma tu niekto podobny problem?

sasenka1307
autor
10. aug 2019

@radka2119 ahoj, lumbalka dopadla dobre.. vysledky su ciste akurat vcera mi to DR vysvetloval.. a teda vraj mam vertebrogenny algicky syndrom a tetaniu.. napis mi ss.. ja som na tom tiez stale rovnako

leameleg
1. jan 2020

Ahojte mamičky chcela by som sa opýtať ci s týmto mate skúsenosti. Mam bolesti hlavy už viac ako 2 týždne! Neviem ako by som to opísala ale bolesť je na temene hlavy a zatylku.. Občas je to aj veľa hlava na začiatku som mala ako keby pálenie hlavy. Nezaberajú ani lieky. Bolesti nie sú celý deň ale trvajú aj 4-6hod denne. Samozrejme opakuje sa to každý deň. Krvné testy mam Ok. Tlak mam nízky. Mdloby nemám ani krvácanie ani nič podobné len tieto bolesti. Na pohotovosti som uz kvôli tomu bola už 3x povedali mi ze to môže byť tetania ale krčná chrbtica. Bola som aj na neurologické pohotovosti kde ma lekár pozrel ale samozrejme len ako reagujem a vyšetrenie kladivom. K neurológ ovi idem 20.01.2020. Prosím vás mate niektoré s týmto skúsenosti? Alebo zažila ste to?. Lieky mi nejako nezaberajú :(

radka2119
1. jan 2020

@leameleg ahoj.ja mam problemy s hlavou uz 10 mesiacov.tiez som mavala take stavy a stale to pretrvava aj ked uz to neni tak casto ako na zaciatku.echapem preco ti neurobili aspon ct hlavy.mne uz robili rtg,MR,EEG hlavy jastastie vsetko negativne.bolesti pretrvavaju no vraj je to nakoniec z krcnej.chodim na fyzioterapiu a masaz a vraj mam strasne stuhnutu krcnu .mozno to bude aj tvoj problem ale tu MR hlavy si urcite vyziadaj.ja mam uz pochodenych vela Dr.najhorsie ze vsetko si musi clovek sam vydupat lebo ta nikam neposlu sami.

leameleg
2. jan 2020

@radka2119 Mna z pohotovosti vždy domov posielali , kym som ich z plačom nepožiadala o neurologickú pohotovosť. Na neurológiu idem 20-teho som zvedavá

radka2119
7. jan 2020

@leameleg urcite ziadaj MR hlavy a nedaj sa odbit.mna moj neurolog na toto vysetrenie poslal hned ale to bolo vsetko.ked videl ze to je v poriadku dalej to neriesil aj ked hlava ma stale bolela.potom som musela zmenit neurologa.a hlava ta este stale boli?

leameleg
7. jan 2020

@radka2119 jasne jeden deň boku jeden deň nie. ALE JE TO SKÔR PÁLENIE ako bolesť... A MR výsledok vie hned

radka2119
8. jan 2020

@leameleg mna niekedy pali a niekedy boli ako kedy.asi do dvoch tyzdnov mi prisli vysledky

leameleg
9. jan 2020

@radka2119 a prešlo ti to po nejakých liekoch alebo ako ? lebo mne to trvá už nejaké 4 týždne a na neurológiu idem 20-teho.. ako nie je to nejaká neviem aká bolesť alebo to pálenie ale človek to cíti. beriem aj magne b6 , ale mám pocit , že je to slabé

radka2119
9. jan 2020

@leameleg ja tiez berem magne ale nepomaha.mne predpisala dr algifen kvapky tie pomohli ale tiez to clovek nemoze brat kazdy den.a mala som aj quarelin tabletky predpisane zevraj su silnejsie ale mne vobec nezabrali tak sa len trapim niekedy

leameleg
9. jan 2020

@radka2119 takže ty máš tie bolesti stále ? . to nemyslíš vážne ?...:o ... a jasné nedá sa stále dopovať tabletkami .. a čo neurológia ?

radka2119
13. jan 2020

@leameleg ano stale uz 10 mesiacov ☹ uz som zufala niekedy ale potom zas pride lepsie obdobie na 2tyzdne a mam pokoj a takto stale dokola.chodim na neurologiu len mi nic nezistili pen stuhnutu chrbticu a koncom mesiaca idem na kontrolu tak uvidim

leameleg
14. jan 2020

@radka2119 panecku a to príčinu nedokážu zistiť...?

1994mari1994
17. feb 2020

@leameleg Ahoj uz vies z coho si mala to palenie a bolesti? Ja mam taky isty problem.

leameleg
17. feb 2020

@1994mari1994 ahoj tak 9.3 som objednaná na magnetickú neurológ mi povedal ze to je krčná chrbtica idem aj na rtg chrbtice plus tetanicky test vraj aj to spôsobuje pálenie hlavy

radka2119
17. feb 2020

@leameleg
Ahoj.tak mne nakoniec zistili slabu tetaniu

leameleg
17. feb 2020

@radka2119 to vážne a ako liečba bude nejaká alebo nir

radka2119
18. feb 2020

@leameleg no mam ju taku slabu a jedine povedala ze sa nemam stresovat a mam magnezium magnosolv a guajacuran to je cosi na uvolnenie svalstva inak nic

leameleg
19. feb 2020

@radka2119 guajacuran beriem aj ja a aj magnézium.. A v dnešnej dobe sa dá ne stresovať 🙂 ja mam stresu až až... A tiež sa mi to občas vracia ale asi si aj nato treba zvyknúť

radka2119
20. feb 2020

@leameleg no ja mam magnezko teraz take na predpis tak neviem ci to je nejake silnejsie ako co bezne dostat v lekarni no a k tomu stresu .ja som typ cloveka co sa stresuje aj uplnymi malickostami takze sa ani necudujem ze to zaslo az sem .a teraz mas lepsie obdobie?

leameleg
20. feb 2020

@radka2119 tak aj ja som presne taká ako aj ty stres skoro úplne to všetkého a klop klop ako opakuje sa to ale nie je to našťastie to čo bolo 9.3 idem na magnetickú som zvedavá ako to dopadne ale myslím pozitívne

radka2119
20. feb 2020

@leameleg neboj.mne tiez MR dopadla dobre a to ma neskutocne bolievala hlava az som si myslela ze neni mozne aby som mala vysledky v poriadku.ale tak mas aj ine priznaky ci len ta hlava?

leameleg
21. feb 2020

@radka2119 tak ja občas to pálenie ťažšie dýchanie bolesť krčnej chrbtice a občas malátnosť

danielahamar
21. feb 2020

@leameleg co si dávaš na to dýchanie?

radka2119
21. feb 2020

@leameleg tieto priznaky mam aj ja.je pravdepodobna ta tetania ale sak uvidis.ides aj na to emg?

leameleg
23. feb 2020

@danielahamar nič snažím sa zhlboka nadýchnuť a vydýchnuť ale mam pocit, že zato môže aj chrbtica a zle držanie tela a keď cítim tak stuhnuté si dám aulin

leameleg
23. feb 2020

@radka2119 áno idem nato. Dám ti vedieť ako som dopadla

mokkadesign
20. okt 2021

@sasenka1307 ahoj, prosim ta pomohlo ti nakoniec nieco? Manzel je na tom presne ako ty, velke bolesti hlavy ale MRka ciste...

mokkadesign
20. okt 2021

@leameleg ahoj, prosim ta co ti pomohlo nakoniec? Manzel je na tom presne rovnako 😕

sasenka1307
autor
20. okt 2021

@mokkadesign ahoj, nie nepomohlo nic už dva roky ma bolí hlava, som si zvykla 🤷‍♀️

kassandra25
21. okt 2021

@sasenka1307 vies co, ja som mala takto roky neskonale bolesti hlavy a odkedy pijem denne Iba Cistu vodu, asi 1,5 l az 2 l, trosku caju, trosku kavy, bolesti su fuc. Ani jedna. Dovtedy som pila dzusy, malinovky a kadejake havede.