7 mesiacov mám nepretržitú bolesť hlavy. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 7 mesiacov mám nepretržité bolesti hlavy, ktoré sa stupňujú pohybom a námahou. Dvakrát som bola v nemocnici. 1x kvôli tinnitusu a 2x robili lumbálnu punkciu.

Bola som na MR mozgu bez kontrastu a nález nešpecifický. Lézie UBO, lumbálna punkcia bez nálezu, RTG dutiny 2x pozerané bez nálezu.

MR krčna chrbtica:
Napriamená lordóza s kyfotizáciou C3-6, sinistrokonvexná skolióza, spinálna stenóza, spondylosis def.incip., unkoneoartróza, protrúzia disku C5-6.

Všetci doktori sa zhodujú, že problémy spôsobuje práve krčná chrbtica. Už 4 mesiace denne poctivo cvičím SM system plus špeciálne cviky na krčnú chrbticu.

Zlepšenie nepociťujem. Hlava ma bolí stále. A to viac pri predklone a na pravej strane hlavy. Vyžaruje pri koreň nosa a pod pravé obočie. Nie som si istá, či mám skúsiť MR mozgu aj s kontrastom pre prípadné aneuryzmy.

Doktori nemajú radi, keď si pacient niečo pýta sám.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že aneuryzma by nespôsobovala také výrazne ťažkosti. Aneuryzmy si zvyčajne bezpríznakové.

Ako praktický lekár Vám nemôžem odporučiť MR vyšetrenie s kontrastom. Toto vyšetrenie musí vždy indikovať špecialista.

Bolesť na pravej strane hlavy môže byť ešte spôsobená zápalom cievy, ide o tzv. temporálnu arteritídu. Ochorenie sa diagnostikuje pomocou CT alebo MR angiografie a pomocou PET CT. Laboratórne je zvýšená sedimentácia, v niektorých prípadoch aj CRP alebo krvných doštičiek.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková