Už tri týždne mám bolesť v ľavej časti sánky

baja_24
10. jan 2021

Ahojte, mám taký problém, že už skoro 3 týždne ma boli ľavá časť čeľuste. Začalo to takou menšou bolesťou v sánke, najmä pri otváraní a zatváraní úst, jedení a pod. Doktorka mi povedala, že ma najprv musí vyšetriť zubár, či mi nejdú osmičky a pod a až potom ma môže vyšetriť ona. Tak som šla k zubárovi, všetko dobre, na rontgenoch nič zlé nevidel, potom u krčnej, tam tiež všetko dobre. No dosť sa to zhoršuje, zo dňa na deň a teraz som v štádiu, kedy ledva dokážem otvoriť ústa, jem iba kašovitú stravu a odvčera mi bolesť začala prechádať až do zubov, ďasien, ucha a líca, ale len na ľavej strane. Mám pocit, akoby som tú ľavú časť tváre mala opuchnutú alebo akoby mi na ňu niečo tlačilo, ale nič nie je vidieť, žiadny opuch, je to len môj pocit. Ústa ledva otvorím, je to akoby zaseknuté, že mi tam niečo bráni, taký tlak vyvíjaný na tú sánku. Tento týždeň idem k svojej doktorke obvodnej, keďže ani zubár ani krčná nič nenašla. Zubár mi ešte povedal, že nech idem k odborníkovi, no vôbec netuším, za kým, čoho konkrétne sa to môže týkať...Nestretol sa prosím niekto z Vás s týmto problémom? Za každú info budem vďačná, keďže už začínam byť z toho dosť zúfala, keď nikto nevie, čo to je.

asia83
10. jan 2021

@baja_24 Čeľustný ortopéd. No keď zubár nič nevidel, tak neviem. Mňa bolela pravá časť sánky pred rokmi, automaticky za zubárkou, poradila mi prvok B1-Thiamín v tabletkách. Bolesť prešla.

gaaaa
10. jan 2021

Ja som pochodila od obvodnej,ORL,neurologia,zubárka a tá ma poslala na stomatochirurgiu.A mám vydratý čeľustný klb.Dali mi dva krát obstrek a zatiaľ zabralo.Uvidím dokedy.

iriska13
10. jan 2021

@baja_24 tiež som tak bola, mne tá bolesť prešla aj do ucha....mala som zapalený ten sankový klbik, zrejme mi nachladlo....obvodná mi dala atb...mne sa potom zapalil už aj vonkajší zvukovod.....nevedela som ani jesť...neviem ale , či je to tvoj prípad....

lyci
10. jan 2021

@baja_24 mne dala zubarka odporucanie na rtg a k stomatochirurgovi. ale ten mi povedal, ze som zdrava, lebo viem otvorit usta normalne a boli ma dalej

astika
10. jan 2021

Juj, ja to mám podobne, niekedy ani úta nemôžem otvoriť, ale ešte som, v tejto dobe, nešla nikam, idem až koncom januára k zubárke, tak uvidím, ale aspoň nie som sama, niekedy mám dni, že ani ústa poriadne neviem otvoriť🤐

baja_24
autor
11. jan 2021

@gaaaa a môžem sa tá opýtať prosím koľko máš rokov? Ja 25 a tvrdia mi že som veľmi mladá na toto

baja_24
autor
11. jan 2021

@iriska13 mne to tiež prechádza už do ucha, zubov a líca...dnes idem k doktorke, akurát čakám na rad..tak som zvedavá či niečo konečne nájdu :(

baja_24
autor
11. jan 2021

@lyci fuuu takže ti ani nezistili do ti je? A ešte tá to boli?

baja_24
autor
11. jan 2021

@astika Presne, ja akoby som tam doslova mala niečo zaseknute a tiež už mám problém že skoro ani jedlo nepozujem

lyci
11. jan 2021

@baja_24 mna to bolelo velmi pred vyse polrokom. aj som mala to miesto okolo klbu horuce. potom to prestalo boliet a zacalo velmi hlasno vrzgat a pukat, ze nic ine nepocujem pri zuti. teraz ma to stale pobolieva, hlavne ked sa snazim zaspat vecer. na tie zvuky som si uz zvykla. u lekara som bola minuly mesiac. povedal mi, ze si mysli, ze su to svaly a to bolo vsetko

baja_24
autor
11. jan 2021

@lyci chápem..no mňa skôr trápi tá bolesť tej sánky pri jej pohybe...pri jedení zivani a pod..

baja_24
autor
11. jan 2021

@lyci ale milé ako doktori nedokážu ani pomôcť...odpísať a konec

lyci
11. jan 2021

@baja_24 pokial to nie je fakt extremne zle, tak lekar poradi konzervativnu liecbu, ktora spociva v setreni sanky. ja si napr. pri zivani drzim bradu, aby som pri tom prilis neotvarala usta. potom nasleduje pichnutie kortikoidov do klbu, niekedy dlaha... ja si chcem este skusit dat vymenit stare plomby. ak sa to nezlepsi, tak jedine cakat, kym sa to zhorsi dostatocne na to, aby sa tym lekar zaoberal

gaaaa
11. jan 2021

@baja_24 41r.ale mám s tým problém cca od 30r.Mne to tiež povedal aj teraz,že to je skorý vek na takéto problémy.

terka224
11. jan 2021

Tu sa pripnem ako dopadnete. Lebo mna toto iste boli uz asi 2 tyzdne

baja_24
autor
11. jan 2021

@lyci Chapem. Po dnesnej navsteve lekara mi zase odporucili vyhladat odbornika -celustneho ortopeda napr a nech sa m on na to pozrie nakolko vsetky vysvedky boli dobre..a ako pises - co najviac setrit sanku a nesnazit sa ju nejak nasilu otvarat a pod ale nechat v pokoji

baja_24
autor
11. jan 2021

@gaaaa fuuu ved to ze este sme dost mlade na toto...

baja_24
autor
11. jan 2021

@terka224 Tak robil mi rontgen celuste a krku - zase vsetko v poriadku. Bola som na ultrazvuku stitnej zlazy - vseto okey. Zapal to není co som si najprv myslela ze ci ma nejak neprefuklo alebo pod a nie ze to miesto by bolo horuce co neni. Znovu som bola aj u krcnej a tam tiez vsetko fajn. U zubara sa nic z rontgenu zubov nenaslo a teda jedine co mi uz ostava ako posledna nadej je celustny ortoped ktory by sa na to pozrel coho sa desím kedze usta ledva otvorím. Je to dost naprd lebo kazdy si ma len posuva a dava tabletky od bolesti co prícinu neriesi ale iba tísi bolest. Cize asi takto som dopadla. Ledva jem a bolest mi ide aj do zubov a líc...

gaaaa
11. jan 2021

@baja_24 Hmm choroby si veru nevyberajú či mladé,či staršie.Ale bolesti sú to strašné

baja_24
autor
11. jan 2021

@gaaaa Presne ak vravís..najhorsie na tom je ked ti nikto nevie pomoct a bolest trva..keby to nebolo aspon take obmedzujuce..

gaaaa
11. jan 2021

@baja_24 Presne.Ja som bola tiež zúfalá,z jedných dverí do druhých si ma prehadzovali.Mne ked pichal ten obstrek tak som sa dvíhala z kresla,ale potom tá úľava na nezapletenie🙂

baja_24
autor
11. jan 2021

@gaaaa Fuuu no z toho mam veru strach. Cítala som ze to je celkom dost bolestive ale ak uz nebude ina moznost..

gaaaa
11. jan 2021

@baja_24 Dá sa to vydržať.Prvý krát mi to pichal z vnútra do líca a aj z vonku pri uchu do tej kosti a druhý krát len z vonku.Ja som sa tiež bála že to nedám a v pohode len potom sa mi trochu točila hlava to mi aj povedal chvíľu som musela sedieť a mať doprovod.a druhý krát v pohode.

baja_24
autor
11. jan 2021

@gaaaa Chapem no ked clovek musí tak vydrzí hocico. Ja aj tak dufam ze to nedojde az k tomuto a nejak zazracne aj samo zacne prechadzat...i ked to je asi dost nepravdepodobne

gaaaa
11. jan 2021

@baja_24 Mne občas nie stále pomohlo aj suché teplo alebo som si to natierala napr.s Ibalginovou masťou to som cítila ako mi ťahá tú bolesť.Ale nepomohlo na dlho ked mám vydratý ten klb.

klaudia1212
16. nov 2022

@gaaaa ahoj prosím ako ta vyšetrovali na chirurgickostomatologockej amb.
Lebo ja som si prrd oar dvami nahmatala ako keby mam zvacsanu je stranu velust ena sanke a ked to cyhtam aj ma to boli potom a ze mam ist zubarke a ta tam potom posiela bojim sa co to je a ake vysetrenie by ma tam cakalo

gaaaa
16. nov 2022

@klaudia1212 Ahoj.Len som otvorila ústa a dr.prstami len pochytal zvonku a aj zvnútra.Nebolelo to len keď mi našiel ten bod kde ma to bolelo som trochu zacítila nič hrozné nemusíš sa báť vôbec.

klaudia1212
16. nov 2022

@gaaaa a potom dalej co prosím?
Mam velky strach co tam je

gaaaa
16. nov 2022

@klaudia1212 Pichol mi obstrek zvonku aj zvnútra.A to bolo všetko.Bola som už dva krát a zakaždým mi pichol obstrek lebo rtg ukázalo že mám vydratý čeľustný kĺb.Zatiaľ mám pokoj uvidím dokedy.Naozaj sa nemusíš ničoho báť.

klaudia1212
16. nov 2022

@gaaaa ďakujem krasne a vy ste mala aky problém presne?