Užívanie Omaritu a zvýšenie dávky.

iivanna
16. mar 2020

Dobrý deň prosím vás užíva niekto omarit? Chcela by som sa opýtať som alergická aj astmatička užívam omarit pár dni alergoloficka mi tento liek predpísala ale len jednu tabletku večer. Tak by som chcela vedieť či si možem dávku zvýšiť nakoľko mam opuchnuté a svrbiace oči
Ďakujem za odpoved a pomoc

petkaaa
16. mar 2020

Nie, antihistaminiká na predpis sa užívajú každý deň po jednej. Omarit je dosť silný.

iivanna
autor
16. mar 2020

@petkaaa ďakujem a prosím vás neviete či ho možem kombinovať napríklad zo zodacom?

kika831
16. mar 2020

@iivanna ahoj, uzivam omarit uz 3 roky. Pytala som sa presne tuto otazku mojej alergologicky. Povedala, ze v extremnych pripadoch- napr. pocas velmi silnej alergie si mozem dat 1 tabletu rano a 1 vecer. Ale len par dni vo vynimocnych pripadoch.

kika831
16. mar 2020

@iivanna nekombinovat- tak mi povedala lekarka

iivanna
autor
16. mar 2020

@kika831 ďakujem krásne za pomoc

zutera
16. mar 2020

Já beru Omarit už leta a to na lačno ráno a myslím že silný je dost

petkaaa
16. mar 2020

@iivanna Určite nie, preboha to čo je za nápad kombinovať?

hrasocek12
17. mar 2020

@iivanna moj manzel ma silnu alergiu na travy a pele a tiez mu ich dal lekar.. Bral jednu denne ale oci mal cervene svrbiace aj ked ho bral, tak po pol roku siel k lekarovi a ten mu povedal ze si moze kludne zvysit davku na dve denne, odvtedy nekasle, nekycha, nesvrbia ho oci a hlavne neslzia a nema ich cervene 😐 pre istotu zavolaj k lekarovi ale mojmu rovno zvysil kedze jedna nezaberala a odvtedy je to o 100%lepsie 🙂

iivanna
autor
17. mar 2020

@hrasocek12 presne takto to mam aj ja oči ma stále svrbia slzia občas sú aj opuchnuté viačka mam úplne suché
Určite mu zavolám ďakujem

hrasocek12
27. jún 2022

Moj manzel berie omarit 2x denne v case od maja do septembra ,ma velmi silnu alergiu a 1 tabletka mu uz nepomahala..ked sa pytal na zmenu lieku,tak mu alergolog povedal ze silnejsie lieky ako je omarit uz mu nepredpise ,lebo nie su 😐