Zvýšenie dávky Omarit na alergiu

majka556
22. jún 2023

Ahojte, alergológ mi predpísal liek Omarit, lebo mám silnú alergiu na peľ, ale vôbec mi nezaberá. Minulé roky som skúšala iné druhy tabletiek a ani tie mi vôbec nepomáhali. Tak som chcela niečo silnejšie a dal mi toto a aj tak nič, tak sa chcem spýtať či má stým niekto skúsenosť, že zvýšil dávku na dvakrát denne a zabralo to.

andreakukelova
22. jún 2023

a ako dlho Omarit užívaš? nemôžeš po párdňoch čakať úľavu. Ak si predtým brala iné lieky, chvíľu trvá, kým si organizmus zvykne... a nejaký sprej do nosa ti nepredpísal?

evinqua
22. jún 2023

@majka556 ake mas prejavy? Máš sprej do nosa, kvapky do očí?...

majka556
autor
22. jún 2023

@andreakukelova no dva týždne cca.. sprej do nosa mi predpísala ale ten pomôže iba nachvíľu a zas mám plný nos

majka556
autor
22. jún 2023

@evinqua extrémna nádcha a škriabanie očí.. mám aj kvapky do oci aj do nosa.. tie do očí mi pomáhajú ale do nosa skoro vôbec. Už ma ide poraziť 😩

kika831
22. jún 2023

@majka556 omarit je jeden z najsilnejsich- aspon mne povedala alergologicka ( myslim na dlhodobe uzivanie). Kludne v narocnom obdobi mozes dat aj rano aj vecer po 1 tbl . Ale treba uzivat pravidelne a aspon 2 tyzdne aby zabral.

evinqua
23. jún 2023

@majka556 asi potrebuješ iný sprej, ja mam napr.avamys, muz a syn nasonex, mne nasonex nefungoval,my sme doma vsetci alergici, večer si vyplachujeme nos konvickou preventívne. Začala si brat liečbu skôr ako začala tvoja sezóna? Ja vždy začínam tak mesiac pred a kým začne kvitnúť môj alergen, uz som nastavena(beriem rupafin a kvôli kaslo aj montelukast)