Môže liek Omarit ovplyvniť krvné výsledky?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som u kožnej doktorky kvôli žihľavke. Nasadila mi Omarit 1 tbl večer. Na ďalší deň som ráno mala ísť na krvné odbery, z ktorých zisťovali spúšťače, alergie. Večer pred odberom som si dala prvýkrát 1 tbl Omaritu.

Mohol tento liek nejako skresliť a ovplyvniť výsledky?

Pretože výsledky boli všetky v poriadku - žiadne alergie, intolerancie. Omarit mám brať naďalej, aby celková dĺžka farmakoterapie bola 3 mesiace.
Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že jedna tabletka Omaritu neovplyvnila Vaše výsledky.

Žihľavka sa u niektorých pacientov objaví aj bez zrejmej príčiny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková