Uzlina ci hrčka pod prsom

amalka1991
11. aug 2019

Ahojte. Par dni ma pobolieva pod prsom "pri koreni", presne na tej hranici prsa a hrudníka. Snáď som sa vyjadrila zreteľne. Tak som si to začala skúmať a nasla som ta takú akoby uzlinu co chodí hore dole. Skôr ako hrčka to ma podlhovasty tvar o veľkosti dvoch mensich vankúšik ov prstov. fakt sa bojím lebo vždy som praktizovala stláčanie prsníka kvôli menšiemu množstvu mlieka. Robila som to na začiatku dojčenia a dosť silno a teraz keď ma dcéra 14mes tiež som začala stláčať... Snad som si tým neprivodila nejakú rakovinu. Idem na sono. Akože nie som hypochonder ale bojím sa lebo zápchaty mliekovod to nieje ja mam fakt malo mlieka na takúto diagnózu. Takáto štruktúra na druhom prsníku nieje. Neboli ma priamo ta hrčka ale skôr vedľa. Dcéra sa správa hrozne k prsiam sticuje ma naťahuje tak som myslela ze z toho ale neviem.. .. Dakujem za radu
Je to aj viditeľné keď ležím presne nahranici

kika831
11. aug 2019

@amalka1991 samozrejme bez vysetrenia je to len ciste hadanie, ale uz to ze je to pohyblive znaci ze by to kludne mohlo byt len nieco tukove. Treba sa ukludnit a nepodliehat panike. Drzim palce a verim ze to bude ok. 🤞

ildiko36
11. aug 2019

@amalka1991 rakovina prsnika skor byva v hornej vonkajsej casti prsnika..najme tie zeny su ohrozene ktore maju mlieko a vobec nekojia..ako aj amalka pise moze to byt kludne nieco tukove alebo cista..nerob si paniku..cista sa ti aj samo vstrebe..len to zbytocne nestlacaj

amalka1991
autor
11. aug 2019

@ildiko36 no chytám to celý deň ako blbá. Už sa toho nedotknem. Ďakujem. Dojčenie je najlepšia prevencia rakoviny prsníka, viem ale často som stlacala prnik kvôli viac mlieku tak snáď to nieje z toho. Tam som ani nestlacala..
Dakujem

ildiko36
11. aug 2019

@amalka1991 chod na sono a potom sa dozvies viac

ildiko36
11. aug 2019

@ildiko36
@amalka1991 ked chces mat viac mlieka kup si homeopatika ricinus comunnis..alebo dobre este senovka grecka s benedikt lekarskym.ale mozes ratat ze od toho priberes..je video na youtub ako treba masirovat prsia aby si mala viac mlieka