Môže to byť uzlina?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

minulý týždeň som si pri prechádzaní prstami pod pazuchou z vonkajšej strany niečo nahmatala. Nie je to hrčka. Má to skôr podlhovastý tvar a mäkkú konzistenciu. Cítim to len vtedy, keď si prechádzam prstami z hora na dol. Zdola hore to už necítim.

Moja lekárka má dovolenku a zastupujúci lekár mi to len tak narýchlo prehmatal a povedal, že sa mu nezdá, že by som tam niečo mala. No ja to aj tak cítim.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o lymfatickú uzlinu. Na potvrdenie je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková